ksenony

adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: adeq4 »

Obecnie jeżdżę również na 4300K. I oczywiście zgadzam się z tym, że światła mają dobrze świecić, a nie wyglądać. Ostatni czas jeździłem innym samochodem z barwą światła dużo zimniejszą niż moje 4300 w lexie i osobiście czułem większy komfort prowadząc.
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: Kafecz »

Zauwazylem ostatnio cos jakby drzenie snopu swiatla po np: zjechaniu z kraweznika, wjechaniu w dziure. Sprawdzilem mocowanie zarnikow i jest ok. Wymnieniane byly w grudniu. Nie wiem co o tym myslec. Mial ktos cos podobnego?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: endrju1 »

Im wyższa temperatura światła, tym oko ludzkie odbiera tą samą jasność jako "jaśniejszą", zaś im niższa barwa światła tym niby ciemniej, ale lepiej rozróżnialne są szczegóły.
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: adeq4 »

Kafecz, zainteresowałbym się na Twoim miejscu czujnikami przy kołach.
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: Kafecz »

adeq4 pisze:Kafecz, zainteresowałbym się na Twoim miejscu czujnikami przy kołach.
Chodzi Ci o czujniki poziomowania ? Kurcze nie ruszalem ich.
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: adeq4 »

Tak, chodzi mi o czujniki poziomowania przy kołach. One nie są niczym zakryte i woda, sól, błoto działają na ich niekorzyść. Na początek przeczyść styki - u mnie było zielono.
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: MateoM »

Kafecz - ja miałem to samo, okazało się że na 90% były to objawy padającego ksenonu, bo drżało drżało, teraz przestało bo padły. Zapalę na chwilę i gasną. Dlatego na półce już leżą D4S PHILIPS XENSTART 4800K. Barwa ciutkę jaśniejsza niż oryginał 4300K, ale to chyba będzie różnica minimalna.

Tu pytanie do forumowiczów. Czy w samochodzie z przebiegiem 290.000 km mogę zrobić coś jeszcze aby świeciło lepiej? Światła mi już padały i nawet nie wpadłem dlaczego w nocy prawię nic nie widzę... teraz po wymianie na dwa nowe żarniki pewnie będzie dużo lepiej, ale słyszałem o takich specach, co jeszcze przednie reflektory polerują, regenerują itd. Czy taka soczewka po tylu latach też nie wymagałaby małej konserwacji?
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: pjetrooha »

MateoM pisze:Tu pytanie do forumowiczów. Czy w samochodzie z przebiegiem 290.000 km mogę zrobić coś jeszcze aby świeciło lepiej? Światła mi już padały i nawet nie wpadłem dlaczego w nocy prawię nic nie widzę... teraz po wymianie na dwa nowe żarniki pewnie będzie dużo lepiej, ale słyszałem o takich specach, co jeszcze przednie reflektory polerują, regenerują itd. Czy taka soczewka po tylu latach też nie wymagałaby małej konserwacji?
W Toyocie przy 200000 km regenerowałem odbłyśniki, plus lekka polerka... efekt rewelacyjny. Lampy wyglądały jak nowe i świeciły duuużo lepiej.
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: MateoM »

A na czym ta regeneracja polega? Czy patrząc na lampę z zewnątrz można zobaczyć, że coś by to dało? (np. jakieś zmatowienie)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: owczar »

Żeby to zrobić kompleksowo należy rozkleic lampy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość