[IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: dzida »

bt04jugok pisze:Hmm... Z tym, że moje radio ma 2x9PIN a tu jest 2x10PIN. A czy jak z zapalniczki pociągnę to 12V, to (-) do PIN25 a (+) do PIN1 i PIN14?
też miałem 2x9PIN ale zobaczyłęm to dopiero po rozmontowaniu - bez problemu doszedłem za pomocą miernika co jest czym, bo lokalizacja pinów jest taka sama i brakuje jakiś dwóch w środku
bt04jugok pisze:Podpinałeś obydwa 12V, tylko w miejsce ACC podpiąłeś normalne 12V czy obyło się bez ACC?
Podpinałem oddzielnie Power Wire i ACC. Sygnał z ACC steruje otwieraniem i zamykaniem po przekręceniu kluczyka.
Zrób sobie wiązkę z 5 przewodów na długość od navi do radio. Masę możesz mieć krótszą, bo za nawigacją jest śruba trzymająca konsolę środkową i tam możesz uziemić.

Z przewodów radio zdjąłem tylko izolację (nie ciąłem ich), skręciłem, polutowałem i zaizolowałem.
Szerszy opis jest w moim temacie:
http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=1 ... 2&start=30
Może w końcu założę temat z poradnikiem jak to ogarnąć.
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: brat_z »

Ja u siebie też mam już od ponad roku wrzucony tablet zamiast navi;)
Wrzuciłem lenovo a7 30hc z możliwością dzwonienia,
-porozwiercałem tylną obudowę tabletu dla lepszego chłodzenia
-antenę gps na koncentryku wyciągnąłem w inne miejsce i srobiłem inną antenę(klasyczny biquad na częstotliwość gps)
-mikrofon wyciągnięty niedaleko zegarów
-gniazdo jack wyciągnięte obok przycisków grzania foteli
-gniazdo usb obok przycisków grzania
-przełącznik otg nie otg ukryty
-przyciski włącz wyłącz oraz głośność wpięte w ori lexusa sterowanie navigacją
-było jeszcze lewo prawo góra dół, zatwierdź, wyjdź ale joystick bluetooth odmówił posłuszeństwa;/
- przetwornica do ładowania ukryta
- dodatkowy aku żelowy ukryty doładowuje tablet gdy autko stoi nieużywane
- wentylatorek dodatkowy do chłodzenia gdyż w upały był problem
- zimą też był problem ale autko szybko się nagrzewa więc nie drażni tak bardzo
Jedyne co bym poprawił to sterowanie i tablet wrzucił lepszy:)
bt04jugok
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 14 mar 2017, o 17:54
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: bt04jugok »

U mnie jest chyba coś pokopane. Przewody pociągnięte jak należy, ale coś silniczek dziwnie pracuje. Jak wyłączę zapłon, to silniczek się kręci, ale na włączenie zapłonu nie reaguje. Tam z boku jest potencjometr jakiś suwakowy taki, w zależności od jego pozycji różnie reagują przyciski, ale u mnie coś nie cewi. Niby cycek od tego potencjometra siedzi na swoim miejscu w takiej szczelince obudowy navi, ale coś jest nie tak. W jakiej pozycji po zamontowaniu wszystkiego do kupy mieliście klapę od navi? Czy jest to obojętne i elektronika sama wykryje pozycję? Jak to ustrojstwo działa?
bt04jugok
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 14 mar 2017, o 17:54
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: bt04jugok »

Ok już ogarnąłem, to samo znajduje sobie pozycję zamknięcia, ja coś źle popodpinałem. Zrobiłem wszystko od nowa i jest git. Czasem zacina się mechanizm jak się zamknie i nie chce otworzyć, ale wystarczy ręcznie lekko odchylić i już idzie, myślę, że to kwestia posmarowania trybów czymś, ewentualnie miejsca, w którym siedzą.

Nadeszła pora na poszukiwania tabletu. Mam już faworyta, ale ma wymiary chyba trochę za duże, bo 200mmx114mm. Chyba nie wejdzie.
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: brat_z »

bt04jugok pisze:U mnie jest chyba coś pokopane. Przewody pociągnięte jak należy, ale coś silniczek dziwnie pracuje. Jak wyłączę zapłon, to silniczek się kręci, ale na włączenie zapłonu nie reaguje. Tam z boku jest potencjometr jakiś suwakowy taki, w zależności od jego pozycji różnie reagują przyciski, ale u mnie coś nie cewi. Niby cycek od tego potencjometra siedzi na swoim miejscu w takiej szczelince obudowy navi, ale coś jest nie tak. W jakiej pozycji po zamontowaniu wszystkiego do kupy mieliście klapę od navi? Czy jest to obojętne i elektronika sama wykryje pozycję? Jak to ustrojstwo działa?
U mnie był problem gdy poskładałem i podłączyłem z częściowo otwartą obudową;) Ten układ z potencjometrem i silniczkiem zapamiętuje krańcowe położenia więc jak źle złożysz np na półotwartym to tylko do tego momentu będzie się zamykać:)
bt04jugok
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 14 mar 2017, o 17:54
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: bt04jugok »

Ale jak tak złożysz, to wystarczy, że ręcznie go domkniesz i on jakoś sam znajduje sobie odpowiednią pozycję :) jak skończę to pokażę efekt końcowy, zamówiłem ASUS Nexus 7 II (2013) mam nandzieję, że jakoś go wcisnę.
pierug
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 12:50
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łomża
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: pierug »

Witam , w moim lexusie jest zwykła półeczka. Czy jest mozliwosc dokupienia mechanizmu navigacji ktory sie wyuwa? jestli tak to jak to fachowo nazwac by na internecie kupic ? przeszukalem polskie sklepy i nigdzie niema , chyba ciezko o tą część. Na zdjeciu pokazana moja półka
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (194.43 KiB) Przejrzano 5100 razy
Awatar użytkownika
matii_88
Lex user
Posty: 126
Rejestracja: 25 mar 2015, o 13:00
Model Lexusa: Lexus IS300 SC
Skąd:: Poznań/Toruń
Lokalizacja: Poznań/Toruń
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: matii_88 »

pierug pisze:Witam , w moim lexusie jest zwykła półeczka. Czy jest mozliwosc dokupienia mechanizmu navigacji ktory sie wyuwa? jestli tak to jak to fachowo nazwac by na internecie kupic ? przeszukalem polskie sklepy i nigdzie niema , chyba ciezko o tą część. Na zdjeciu pokazana moja półka


http://allegro.pl/nawigacja-gps-wyswiet ... 33700.html

http://allegro.pl/lexus-is200-is-200-na ... 71358.html
Napodlejszy
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2017, o 22:44
Model Lexusa: lex dura sed lex
Skąd:: lewy dół
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: Napodlejszy »

Witajcie,

czy Yanosik DVR zmiesci się zamiast oryginalnej navi?

http://allegro.pl/yanosik-dvr-nawigacja ... 67714.html
Awatar użytkownika
darek007
Lex user
Posty: 160
Rejestracja: 1 sie 2015, o 23:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: darek007 »

Cześć,
Panowie jak podłączyć kable aby po przekręceniu stacyjki wyjeżdzała nawigacja?
Mam taki oto kabel jak na foto, który mocowany jest do nawigacji. Gdzie dalej poprowadzić kable? Pomoże ktoś?
Załączniki
IMG_20171217_174503.jpg
IMG_20171217_174503.jpg (93.65 KiB) Przejrzano 4346 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości