[IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
bt04jugok
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 14 mar 2017, o 17:54
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

[IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: bt04jugok »

Witajcie,

Czy jest możliwość instalacji nawigacji a właściwie samej obudowy i podpięcie tego tak, żeby z kluczyka się otwierało czy z guzika (nie wiem jak tam jest).
I czy rozróżnia się te wersje przed i poliftowe? Dużo z tym zabawy? Przerabiał ktoś temat?
Awatar użytkownika
Tantarian
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 2 cze 2015, o 08:17
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: Tantarian »

bt04jugok pisze:Witajcie,

Czy jest możliwość instalacji nawigacji a właściwie samej obudowy i podpięcie tego tak, żeby z kluczyka się otwierało czy z guzika (nie wiem jak tam jest).
I czy rozróżnia się te wersje przed i poliftowe? Dużo z tym zabawy? Przerabiał ktoś temat?
Jest możliwość i w zasadzie nie trzeba nawet nic z tym robić. Rozumiem, że w miejsce OEM chcesz umieścić coś innego? Warunkiem jest zostawienie głównego połączenia z obudową nawigacji (szeroka kostka ). Zamykanie i otwieranie za pomocą przycisku. Zamknie się też automatycznie po wyjęciu kluczyka i otworzy po jego ponownym włożeniu.
Przed i polift różnią się wielkością ekranów.
bt04jugok
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 14 mar 2017, o 17:54
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: bt04jugok »

Ja chciałbym kupić taką obudowę i zainstalować w niej tablet, ale rzecz w tym, że ja mam zwykłą półkę (mam wersję auta bez navi) i ciekawi mnie, czy będę miał to do czego podłączyć.
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: rafiq2144 »

Musialbys zdjac ta polke i zajrzec, czy nie ma tam wiazki. Powinno cos sie dac znalezc, bo np w srodkowym panelu tam, gdzie sa wlaczniki do grzania siedzen, w wersji bez tej funkcji, kostki sa za maskownicami. Tu podejrzewam bedzie podobnie
Awatar użytkownika
Tantarian
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 2 cze 2015, o 08:17
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: Tantarian »

A jeśli nie będzie, to śmiało można pociągnąć +/- z zapalniczki. Tam też napięcie pojawia się w tym samym momencie.
bt04jugok
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 14 mar 2017, o 17:54
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: bt04jugok »

No tak, w sumie tam nic nie jest potrzebne więcej, tylko ma się tylko otworzyć a navi nie będzie.
Dziękuję koledzy sympatyczni za pomoc, już wiem co trzeba.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: kupiec1985 »

kupujesz navi polifta ( przedlifta nie ma sensu bo jest mały) wyrzucasz LCD wrzucasz tablet 7" by to miało ręce i nogi . Wszelkie zasilanie jak i otwieranie zamykanie itp możesz śmiało brać z wiązki radia. to samo by dźwięk z tabletu podłączyć można pod oem radio jako aux in zamiast kasety
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: endrju1 »

A nie lepiej wymienić​ radio OEM na takie z androidem? Nie dość że nie trzeba dokupić coraz trudniej dostępnej nawigacji OEM, to jeszcze sporo przeróbek, że o żywotności baterii w tablecie na pełnym słońcu nie wspomnę.
Awatar użytkownika
V-TEC
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 11 lut 2016, o 23:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: V-TEC »

OEM radio z panelem klimy wygląda kompletnie, jak wkłada się tam 2din ekran to zionie tandetą jak cygański tuning. Poza tym radio jest na wysokości pępka. Odrywając wzrok od drogi, skupiając się na tym poziomie tracisz koncentrację na kilka sekund, nie wspominając już o kącie padania wzroku. Też się przymierzam do wrzucenia tabletu w miejsce navi ale trochę obawiam się rzeźby.
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja nawigacji (tablet) zamiast schowka

Post autor: dzida »

Takie radio 2DIN wygląda beznadziejnie w stosunku do serii, a na wyświetlane treści, źle się patrzy, bo jest nisko. Już wolałbym kupić nawigację akcesoryjną niż 2DIN.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości