KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: blue »

A czemu chcesz znów zamiennik na rok czy dwa a nie oryginał na o wiele więcej? Co prawda różnica cenowa jest ale rozkłada Ci się to na dłuższy okres użytkowania.
rkiljan
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 cze 2014, o 15:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mogielnica
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: rkiljan »

Głównie chodzi o cenę, zdaje sobie sprawę że oryginał wytrzyma więcej ale nie wiem ile będę miał ten samochód. Ile średnio wytrzymuje oryginał?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: blue »

Zależy. U mnie 15 lat ;)
adam81
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2013, o 09:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: adam81 »

Witam kolegów , jako że niedawno zakupiłem dla małżonki is 300 sportcross potrzebuję pomocy odnośnie zawieszenia.
Po zakupie auto skrzypiało na nierównosciach najbardziej na progach zwalniajacych i przy skręcaniu podczas jazdy z lekko nacisnietym hamulcem-skrzypienie dochodzi z zawieszenie przód.
Na początku wymieniłem łaczniki staba oraz tuleje na wahaczach wzdłuznych(bananach) oraz zdemontowałem i spsikałem dobrze olejem silikonowym tuleje stabilizatora -problem nie zniknął- a jako że jeżdzę LS 400 i lubię mieć ciszę w samochodzie postanowiłem wymienić wszystkie cztery sworznie z przodu doszukując się w nich winowajcy i zonk po wymianie dalej skrzypi jak stara kanapa dostaję poprostu k...czy jest coś jeszcze co może być przyczyną takich dzwięków(poduszki amorków wykluczam ponieważ najbardziej skrzypi podczas skrecania i przychamowania.)
Bardzo proszę o pomoc
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: blue »

A sam amortyzator nie skrzypi?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: gmiter »

ZObacz czy przypadkiem Ci spręzyna nie przeskoczyła za kołnierz blokujący. Miałem takie cos u siebie - w kielichu przeskoczyła blokadę i skrzypiała.
Awatar użytkownika
Olek AP
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 31 maja 2016, o 22:10
Model Lexusa: Lexus IS300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: Olek AP »

adam81 pisze:Witam kolegów , jako że niedawno zakupiłem dla małżonki is 300 sportcross potrzebuję pomocy odnośnie zawieszenia.
Po zakupie auto skrzypiało na nierównosciach najbardziej na progach zwalniajacych i przy skręcaniu podczas jazdy z lekko nacisnietym hamulcem-skrzypienie dochodzi z zawieszenie przód.
Na początku wymieniłem łaczniki staba oraz tuleje na wahaczach wzdłuznych(bananach) oraz zdemontowałem i spsikałem dobrze olejem silikonowym tuleje stabilizatora -problem nie zniknął- a jako że jeżdzę LS 400 i lubię mieć ciszę w samochodzie postanowiłem wymienić wszystkie cztery sworznie z przodu doszukując się w nich winowajcy i zonk po wymianie dalej skrzypi jak stara kanapa dostaję poprostu k...czy jest coś jeszcze co może być przyczyną takich dzwięków(poduszki amorków wykluczam ponieważ najbardziej skrzypi podczas skrecania i przychamowania.)
Bardzo proszę o pomoc


Chyba mamy ten sam dźwięk. Jak już wymienisz wszystko w zawieszeniu włącznie z amortyzatorami i poduszkami amortyzatorów to nadal będzie stukało i zaproponują Tobie zdjęcie maglownicy i tam szukanie przyczyny.
Tak na poważnie to też jeździłem, szukałem, wymieniałem i zwróć uwagę czy te stuki szczególnie na wolniejszych skrętach, dohamowaniach czy to nie jest kwestia klocków / zacisków hamulcowych. Te z przodu potrafią być naprawdę głośne - niech je Tobie nasmarują jak się uciszą to masz przyczynę chociaż częściową, ale to będzie niestety efekt krótkotrwały może na 500-1000 km.
gbauto1
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 1 cze 2017, o 14:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re:

Post autor: gbauto1 »

Damian87 pisze:Wziąłem Oyodo, teraz też miałem i wytrzymały ok 20k km.
Wyszło że wypadało by wymienić też sworznie na górnych wachaczach tyle ze nigdzie nie ma dostępnych jakiś konkretnych:/
Jest tylko japan line, febest, Dokuji i Q-Fix.
I co tu teraz wybrać?
W serwisie tylko całe wahacze, nawet nie pytam o cene...

POSIADAM SWORZNIE DO GÓRNYCH WAHACZY Z FIRMY 555
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Szkoda tylko za teraz :)
adam81
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2013, o 09:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: adam81 »

w dniu wczorajszym zabrałem się za czyszczenie zacisków i wymianę klocków-chociaż z przodu było ich całkiem dużo.. i w końcu nastała cisza żadnych stuków i trzeszczeń ciekawe na jak długo??
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości