Ktoś od nas miał tyle szcześcia?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Ktoś od nas miał tyle szcześcia?

Post autor: bulikcbr »

owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Ktoś od nas miał tyle szcześcia?

Post autor: owczar »

Coś ABS nie zadziałał.
Awatar użytkownika
agatka
Lex Driver
Posty: 310
Rejestracja: 20 lis 2015, o 01:14
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lodz
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: agatka »

W sama porę odpuścił hamulec

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Ktoś od nas miał tyle szcześcia?

Post autor: MateoM »

Piękny filmik :) Pytanie właśnie o co chodzi z tym ABS? Wiele razy hamowałem z dużej prędkości (tylko bez takiej krytycznej sytuacji jak tu) w GS450H nigdy czegoś takiego nie miałem. Do tego ABSu przecież od tak odłączyć nie można...
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Ktoś od nas miał tyle szcześcia?

Post autor: JanB »

Co by nie mówić, to nie było to skrzyżowanie (brak oznakowania), skręcający w lewo nie upewnił się czy czasami nie jest wyprzedzany, no i brak kierunkowskazu... A potem komentarze, że cham na drodze w lexusie zabił się, bo za szybko jechał.
Pozdrawiam
JanB
dadan
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 13 cze 2012, o 15:15
Model Lexusa: szukam
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: Ktoś od nas miał tyle szcześcia?

Post autor: dadan »

Bo jechał za szybko i to zdecydowanie. Tak jak motocyklista, który pędzi 200 km/h i dziwi się, że inni kierowcy go nie widzą. Facet oczywiście w busie też za dużo wyobraźni nie miał...
NaIS
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2016, o 01:59
Model Lexusa: IS F
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Ktoś od nas miał tyle szcześcia?

Post autor: NaIS »

Moim zdaniem, to kierowca Lexusa wykazał się brakiem wyobraźni. Nawet gdyby kierowca auta, które skręcało w lewo wrzucił kierunkowskaz, to maszynista siedzący w Lexusie i tak by tego nie zauważył, bo miał przed sobą ciągnik siodłowy, czy tam coś innego, całkiem dużego. A poza tym, kierowca tego TIRa zwalniał, więc musiał też hamować, więc albo miał niesprawne światła stopu, albo kierowca w Lexusie uznał go za zawalidrogę i "po prędkości" chciał go wyprzedzić. Mógł nawet jechać przepisowo, bo kierowcy przed nim bardzo zwolnili, więc takie 90 km/h może wydawać się prędkością dźwięku :wink:
Ja jak zbliżam się do jakiegokolwiek pojazdu o wielkich gabarytach wyjątkowo szybko (piszę tu o normalnej prędkości poza obszarem zabudowanym - 90-100 km/h, a nie o np. 160 km/h) i nie jestem w stanie ocenić co się przed nim dzieje, to zawsze zwalniam i dopiero po ocenie sytuacji wyprzedzam.
Pozdrawiam
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Ktoś od nas miał tyle szcześcia?

Post autor: JanB »

No i co by mu to dało, że by nawet lekko wychylił się i zobaczył, że ma przed sobą nie jeden samochód tylko dwa? I tak by nie wiedział, że tamten pierwszy dostawczak skręci w lewo. A gdyby teoretycznie założyć, że jechałby tak szybko, że by się znalazł na wysokości dostawczaka, który, bez kierunkowskazu i patrzenia w lusterko boczne, zacząłby skręcać w lewo. Lexus zostałby lekko tryknięty w prawy tylny zderzak i jak wirujący bączek znalazłby się kilkadziesiąt metrów od jezdni w polu, po dachowaniu. Skutki: żadnych rannych, tylko trupy. Wina: dostawczaka.
PS. Lexus jechał bezpiecznie, bo uniknął wypadku nie ze swojej winy.
Pozdrawiam
JanB
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Ktoś od nas miał tyle szcześcia?

Post autor: Miłosz »

Tak lexus jechał bezpiecznie... taki sam żart jak ten o pewnym sejczencie które "rozwaliło" opancerzone a8 za 2 bańki czy jakoś tak.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ktoś od nas miał tyle szcześcia?

Post autor: adamsky73 »

Qwa co za podejście... Idioci hamują, pewnie bez powodu, to ja ich wyprzedzę i pojadę dalej bo szkoda hamulców używać. No i w razie czego winni oczywiście wszyscy inni bo ja jestem "miszcz". Kolega JanB ma korzenie z okolic Moskwy? Bo takie podejście bez wyobraźni spotyka się hurtowo głównie na filmach z wypadkami z Rosji
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości