IS-250 2006, VSC check szarpanie

ODPOWIEDZ
krzysztofM
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2017, o 15:42
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Sląsk
Kontakt:

IS-250 2006, VSC check szarpanie

Post autor: krzysztofM »

Witam wszystkich forumowiczów :)

Mam od dłuższego czasu problem z moim lexusem is250 2006,rok temu zaczęła szarpać skrzynia biegów, pojawił się VSC check, niekiedy pachniało spalenizną (z okolic skrzyni) i był znaczny spadek mocy (buczał a nie jechał).
Miałem problem z akumulatorem (padł mi na światłach) i ledwo co odpalił do domu. <dwa razy mi się tak stało>
Kiedyś coś lekko strzeliło i głośniki mi piszczały (20 min) tak ze musiałem wyjść z auta, po odłączeniu akumulatora dalej piszczało. Piszczło w okolicy poduszki powietrznej pasażera (przód).<tylko raz mi się tak stało>

auto ma przejechane 320 000km, nigdy nie uczestniczyło w wypadku.

skrzynia zawsze szarpie z przejścia z 3 na 4 bieg.

chyba w moim wypadku warto zmienić skrzyznie?

-gdzie wymienię skrzynie?
-skąd dostanę sprawdzoną skrzynię?
-ile to będzie kosztowało?

poszukuje kogoś sprawdzonego

dziękuje,
Tomx
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 5 paź 2016, o 13:50
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS-250 2006, VSC check szarpanie

Post autor: Tomx »

Widzę że nikt nie pomógł przez tyle czasu..
Krzysztof sprawdziłeś jaki kod błędu dokładnie Ci wyrzuca?
www. sklep.selected.pl
hud
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 3 lip 2016, o 21:53
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: hud »

Wygląda na problem z którymś elektrozaworem w skrzyni. Jeżeli masz ten problem przez jakiś dłuższy czas to raczej masz skrzynię do wymiany albo remontu. Te skrzynię ponoć słabo znoszą jazdę przy takich problemach. Remont skrzyni to koszt około 8k, więc taniej będzie znaleźć używana. Pamiętaj tylko żeby szukać dokładnie dla tego samego rocznika itp. I w miarę pewniego źródła bo łatwo się nadziać na jakieś shit.

Ja mogę polecić serwis na osiedlu 2 w Warszawie, który w miarę dokładnie będzie Ci w stanie określić co się dzieje ze skrzynią.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości