[IS 200] Jaki Olej?

ODPOWIEDZ
Sparrow
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2015, o 00:13
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: Sparrow »

witam mam is200 z przebiegiem 225 tys i wlanego motula 10w40 i na zimnym silniku ( temp. -6 ) nie podoba mi się pracą silnika ewidentnie przez parę sekund słychać zawory :down: i chce wymienić na syntetyczny olej i zrobić wcześniej plukanke. Pobor oleju na 10 tys to okolo 200/300 ml wiec praktycznie żaden. Mam dostęp do produktów Liqui Moly w hurtowni obok mnie jakieś opinie ktoś zależał tej firmy olej + wcześniej plukanke? a tak ogólnie do sedna czy ktoś z was jest po takiej wymianie z 10w40 na np. 5w40 czy 5w30 ? dużo na ten temat już przeczytam ze śmiało można taką operację zrobić, pytanie jest czy ktoś właśnie zrobił taka wymianę oleju ? Wieża internetowa a zdanie mechaników czy osoby w hurtowniach sa raczej przeciwko takim wymianom ?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: endrju1 »

Jak po torach nie latasz, to 5W30 da radę. Oby dobry.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: michalllw »

Sparrow pisze:witam mam is200 z przebiegiem 225 tys i wlanego motula 10w40 i na zimnym silniku ( temp. -6 ) nie podoba mi się pracą silnika ewidentnie przez parę sekund słychać zawory :down: i chce wymienić na syntetyczny olej i zrobić wcześniej plukanke. Pobor oleju na 10 tys to okolo 200/300 ml wiec praktycznie żaden. Mam dostęp do produktów Liqui Moly w hurtowni obok mnie jakieś opinie ktoś zależał tej firmy olej + wcześniej plukanke? a tak ogólnie do sedna czy ktoś z was jest po takiej wymianie z 10w40 na np. 5w40 czy 5w30 ? dużo na ten temat już przeczytam ze śmiało można taką operację zrobić, pytanie jest czy ktoś właśnie zrobił taka wymianę oleju ? Wieża internetowa a zdanie mechaników czy osoby w hurtowniach sa raczej przeciwko takim wymianom ?
Nie raz wymieniałem z 10w40 na 5w30 i było ok, większość olejów można mieszać ze sobą więc śmiało bym wymienił na Twoim miejscu, jeśli robisz z 20-30k rocznie to możesz na zimę lać 5w30 a na lato 10w40, ja tak robiłem w jednym aucie i nic się nie stało.
Tak w ogóle to wydaje mi się że przy seryjnym aucie nie ma co się pałować z jakimiś super olejami, czy to będzie Millers za 200pln czy olej z Lidla za 100pln wydaje mi się że nikt nie pozna różnicy, super olej ma znaczenie w super samochodzie gdzie osiąga ekstremalną temperaturę :ok:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Sparrow
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2015, o 00:13
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: Sparrow »

endrju1 pisze:Jak po torach nie latasz, to 5W30 da radę. Oby dobry.
aktualnie zimą to tylko po 12 km dziennie robie wiec często silnik jest zapalany na zimnym. latem sporo latam kilometrów wiec średnio te 20 tys rocznie robie :smile: zastanawiam się na liqui moly top tec 4100 5w40 cenowo wychodzi 150zl za 4l wiec wcale taki tani jest do końca, autem jeżdżę raczej dymamicznie ale bez szaleństw mam trojkaci na tylnej szybie :biggrin2: w trasy jeżdżę raczej spore po 600km średnio i prędkościami po 140km/h wiec przy manualu jest ponad 4 tys obr i do tego od 15 tys mam zamontowana instalacje LPG wiec moim zdaniem i z tego co wyczytałem jako olej całoroczny i do LPG 5w40 jeszczy niż 5w30 jeśli chodzi o lato ?
Sparrow
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2015, o 00:13
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: Sparrow »

To jest jeden przykład a ktoś jeszcze wymienił olej z polsyntetyka na syntetyczny ? olej 10w40 ma więcej uszlachetniaczy czy po zrobieniu plukanki wiadomo i zalaniu syntetyka nikomu z was nie wysypaly się piescienie? nie zaczął palić oleju więcej? ja rozumiem ze wielu pisze ze to jest zabobon jakiś ale jednak każdy mechanik odradza taka wymianę :down:
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: JanB »

Kolego Sparrow masz mieć olej w tym silniku spełniający normę A5/B5. LM ma takie oleje. Zalej i się przekonaj.
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: endrju1 »

Nie do końca rozumiem po co kombinować. Lejemy to co zaleca producent, 10w40 jest gęstszy tylko na starcie, więc oprócz gorszego smarowania zaraz po odpaleniu nic więcej nie wnosi.
A jak silnik zaczyna spore ilości oleju żłopać, to się go naprawia albo wymienia, zamiast kombinować z olejem.
michalllw no tu już mistrzostwo, olej zmieniać razem z oponami :) Za to zgodzę się że najdroższe oleje nic nie wniosą, a tylko sztucznie zawyżą cenę, ale z drugiej strony lanie najtańszego oleju niczego dobrego nie przyniesie, zwłaszcza w silniku takim jak jest w is200, długi wał (6 garów) 7 punktów podparcia (a więc i 5 panewek które trzeba nasmarować), do tego hydrauliczne popychacze zaworów (które również nie tolerują złego oleju).
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: michalllw »

endrju1 pisze: michalllw no tu już mistrzostwo, olej zmieniać razem z oponami :) Za to zgodzę się że najdroższe oleje nic nie wniosą, a tylko sztucznie zawyżą cenę, ale z drugiej strony lanie najtańszego oleju niczego dobrego nie przyniesie, zwłaszcza w silniku takim jak jest w is200, długi wał (6 garów) 7 punktów podparcia (a więc i 5 panewek które trzeba nasmarować), do tego hydrauliczne popychacze zaworów (które również nie tolerują złego oleju).
Jak miałem is200 z 1jz to tak robiłem czyli na wiosnę 10w60 a na zimę 5w50. Jeśli chodzi o super oleje to ważna przy seryjnym aucie jest norma lepkości tak jak JanB napisał a reszta to reklamy, gadżety, filmy na youtubie i psychologia bo wydając dużo kasy na olej zapewniasz dużą ochronę silnika :biggrin2:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Sparrow
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2015, o 00:13
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: Sparrow »

a wiec tak plukanka liqui moly i olej zalalem 5w30 top tec 4200 liqui moly, norma A5/B5 i poranne zapalanie jak ręką odjąć, cisza :dance3: co do samej pracy silnika też jestem bardzo pozytywnie zaskoczony chodzi znacznie ciszej podczas jazdy jak i na wolnych obrotach, nawet gałka zmiany biegów przestała się telepac na wolnych :szok: co będzie dalej pokażą kilometry
eKo
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 31 gru 2016, o 22:51
Model Lexusa: is 200
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Post autor: eKo »

Wymieniłem ostatnio olej z filtrem filtr knecht co ciekawe jest krótszy od OEM. Olej po płukance Millera 5W30 EE long life roznicy nie zauważyłem żadnej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości