LS430 Tryb Sport nie działa?

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: owczar »

Zerknij do procedur diagnostycznych tych błędów. Są bardzo proste. Na pinie w ECU powinno być 12v. Przełączniki spinaja do masy - wtedy napięcie spada do okolic 0.

Różnicę czuć, bo minimalna jest. Np lekkie nierówności na autostradzie wygasza w trybie normal. W sport je czuć. Pewnie przy 18 calowych felgach i niższym profilu jest to bardziej odczuwalne.

Ostatnio robiłem full test i poza czujnikami naslonecznienia nocą nic mi nie pokazało, więc nie widzę powodów by układ miał nie działać :)
Mastah
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2016, o 18:46
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: Mastah »

Tak procedurę diagnostyczną zrobiłem dla C1787 ze stron 05−424 do 05−426, wszystko ok także zostało 'REPLACE SUSPENSION CONTROL ECU (SEE PAGE 25−20)' ale nie mam tej strony nie wiem czy to jakoś trzeba adoptować czy nie, po samej wymianie komputera na dwa inne, sprawne nic się nie zmieniło.
Masz stronę na której jest opisany ten pin na którym ma być 12v i jak postępować gdyby nie było tego napięcia?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: owczar »

Wszystko masz na jdmfsm.info

Jakie kroki diagnostyczne zrobiłeś już?

Działa Ci w ogóle regulacja wysokośći auta?
Mastah
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2016, o 18:46
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: Mastah »

Tak regulacja wysokości działa, auto stoi równo w trybie Normal i High
Jedynie nie przełącza amortyzatorów z trybu Sport do trybu Normal, mimo że na desce się zapala i gaśnie tryb Sport jak klikam przycisk, Techstream tez widzi kiedy przycisk jest włączony a kiedy nie.
Silniczki amortyzatorów sprawne, włącznik amortyzatorów sprawny, sygnał od włącznika do komputera jest, masa na włączniku jest, moduł zawieszenia sprawny, kostki przy module czyste.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: owczar »

Ten błąd sygnalizuje, że komputer nie widzi zmiany przełącznika. Ogólnie dziwne zachowanie...
Mastah
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2016, o 18:46
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: Mastah »

No właśnie a Techstream widzi że działa, tak samo kontrolka Sport na desce zapala sie i gaśnie, mimo to auto nie reaguje w żaden sposób :scratch: Stwierdziłem że coś jest nie tak po tym jak przejechałem się innym LS'em tam było komfortowo u mnie sztywno bardzo.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: owczar »

Sztywno nie zawsze znaczy niekomfortowo :) czasem słabe amorki sprawiają wrażenie komfortu bo auto się buja ;)
Mastah
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2016, o 18:46
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: Mastah »

Niby nie ale w tym modelu tak ma być :D https://youtu.be/A0-M6IeG9ok?t=206
Awatar użytkownika
KRYSPIN_lex
Lex user
Posty: 117
Rejestracja: 28 gru 2016, o 17:02
Model Lexusa: RX330 GS....
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: KRYSPIN_lex »

Mastah pisze:Tak regulacja wysokości działa, auto stoi równo w trybie Normal i High
Jedynie nie przełącza amortyzatorów z trybu Sport do trybu Normal, mimo że na desce się zapala i gaśnie tryb Sport jak klikam przycisk, Techstream tez widzi kiedy przycisk jest włączony a kiedy nie.
Silniczki amortyzatorów sprawne, włącznik amortyzatorów sprawny, sygnał od włącznika do komputera jest, masa na włączniku jest, moduł zawieszenia sprawny, kostki przy module czyste.

I jak kolego ogarnąłeś temat twardości amorków?
GS300 MK2 angol i EU na śrubki .... priv
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: Afrost »

Tak z ciekawości sam w najbliższym czasie przejadę się z włączonym tisem i zobaczę ile u mnie pokazuje, kiedyś jechałem to ustawiał mi o ile pamiętam coś w granicy 11 (choć mogę się mylić) twardość więc jak widzę dość twardo. Może ktoś z Was będzie miał chwilę przejechać się z podglądem twardości amortyzatorów z tisa i podpowie jak u niego ustawia twardość, korci mnie by zobaczyć jak to wygląda przy ustawieniu 1 bo takiej wartości to raczej nigdy nie widziałem u siebie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość