[IS200] Wypadanie zapłonu

Raven069
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 13:31
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Koluszki
Kontakt:

[IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: Raven069 »

Witam po 2 latach użytkowania mojego lexa pojawił się pierwszy poważniejszy problem.

W piątek pojawił mi się błąd P0302 i silnik zaczął nierówno pracować. Doraźnie została na szybko wymieniona świeca na drugim cylindrze i przełożona cewka z drugiego cylindra na trzeci. Po czym wyskoczył błąd P0303.
Zakupiona nowa cewka Mobiletron

W tej chwili objawy są następujące

Zimny silnik - silnik pracuje względnie dobrze, ze wzrostem temperatury pogarsza się praca silnika, pracuje tak jakby bez jednego cylindra. Po przejachaniu około 20 km i dobrym rozgrzaniu silnika posypały się wczoraj błędy P300,P301,P302,P303 najczęściej wyskakiwał P303 - trzeci cylinder. Na wysokich obrotach (powyżej 3 tys.) silnik zdaje się pracować równo, ale niżej po rozgrzaniu jest tragedia, szarpie przerywa itp. Dzisiaj wymieniam wszystkie świece na nowe i zobaczymy co dalej.

Czy ktoś miał podobny przypadek u siebie ?
Awatar użytkownika
Bochut
Lex user
Posty: 153
Rejestracja: 13 lis 2013, o 09:22
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Kujawy
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: Bochut »

ja mam takie objawy ;) wymieniłem świece , cewki i dalej to samo aż niedawno wyskoczył dodatkowo błąd czujnika faz rozrządu więc poniekąd to może być jego wina ale nie musi w Twoim przypadku, po odpięciu czujnika praca silnika ustabilizowała się więc szukam nowego :dirol:
Awatar użytkownika
V-TEC
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 11 lut 2016, o 23:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: V-TEC »

Miałem bardzo podobne objawy. Winowajcą były luzy zaworowe. Jak by świece nie pomogły to trzeba sprawdzić.
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: luki90 »

Oddaj do sklepu tę cewkę i weź u Rikiego oem używkę. Często na forum przewijało się że cewki zamienniki są kiepskie i że nowa nie znaczy sprawna albo trzymająca parametry.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Awatar użytkownika
KamKraw
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 21 sty 2014, o 13:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: KamKraw »

To samo było u mnie, zawory do regulacji
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: lukas78 »

Również sugeruję zawory. Te silniki są czułe na brak luzu zaworowego.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
e_mil
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 11 cze 2016, o 20:39
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: e_mil »

U mnie to wyglądało tak: Odpalałem silnik (skrzynia ustawiona na P), chodził normalnie i dopiero po jakimś czasie zachowywał się jakby zaczął palić na jeden gar mniej. Wymieniłem wszystkie świece na raz, nie kombinowałem nic, wziąłem te które były w "katalogu". Teraz chodzi już normalnie.
Raven069
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 13:31
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Koluszki
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: Raven069 »

Dzisiaj wymieniłem świece wszystkie NGK według katalogu, na zimnym napewno lepiej jest trochę ale jak się dobrze auto rozgrzeje to jest jedna wielka tragedia, silnik pracuje jak w starym ursusie. z ciekawości zaczałem przegladać co ciekawego mi Elm powie i znalazłem intrygującą informację, przy pozycji: Korekta czasu wtrysku paliwa - Bank 1 s.lambda 2 pokazało -100% trochę dziwnie bo dla pozostałych dwóch w granicach ok. 5%.
a może to wszystko być winą zapchanego katalizatora ? jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie to prosiłbym o komentarz
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: lukas78 »

W mojej ocenie zapchany kat i na zimnym dawał by się we znaki. Jeśli swieczki wymienione i cewki są ok to nie zastanawiaj się zbytnio, tylko do zaworów trzeba zajrzeć. Zmierz jeszcze ciśnienie na cylindrach - to też Ci może dużo powiedzieć i praktycznie nic nie kosztuje.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: gmiter »

90% cewka - po rozgrzaniu robi przebicie i zamiast w świece wali dookoła. Luzy zaworowe z dnia na dzień nie powodują takich problemów - już bez przesady.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości