Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: rafiq2144 »

W naszym pieknym kraju strajki przejda tylko jak sa organizowane przez nauczycieli, sluzbe zdrowia(arcybiedni lekarze i pielegniarki) i gornikow, albo jakby mialy dotyczyc spraw swiatopogladowych, czyli wlasnie ten czarny protest. Ale jak sa podnoszone akcyzy, podatki, czy wiek emerytalny to sa tylko fejsbukowe niepokoje niestety. Jakbym mial blizej siebie Warszawe to jakby byl jakis protest zwiazany z debilnymi ustawami dotyczacymi ekonomii to chetnie bym sie wybral, ale niestety... A co do tych zmian w akcyzach na auta sprowadzane to to, co bylo dotychczas jak dla mnie jest uczciwe - placisz wiecej za auto to placisz wiecej podatku, tak jest z kazda pierdola kupowana w sklepie. Skoro kupujesz telewizor za 3000 placisz wiecej vatu niz za ten, ktory kosztuje 1000.
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: Wiener »

Ale VATu i tak płacisz więcej, przecież samochody nie są zwolnione z VATu. Dlaczego od akurat samochodu masz płacić podwójnie więcej i w VAT i w akcyzie?
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: zender »

michaelk pisze:W końcu dobra informacja! Nowy GSF czy RCF będzie znacznie tańszy niż obecnie!
czy aby napewno ...ceny lexusa z motorem 200T sa takie same jak w wersji 300h (MOTOR 2,4L) :doh:

Ale wiesz co mam nadzieje ze tak !
pytanie tylko od kiedy bo właśnie muszę zonie nowe auto sprawić, może warto poczekać :scratch:



zender
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: Wiener »

Bo 300h jest tańszy sam z siebie.
Porównaj sobie ceny GS200t z GS450h. :acute:
Zresztą importer zarobi tyle samo, pazerne państwo stało się tylko trochę mniej pazerne i akcyzy na takiego GS450h nie będzie już 35k, tylko 5k.
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: Kafecz »

Po Waszych wpisach boje sie jechach na urlop d PL. Zeby sie nie okazalo ze jest jakas ustawa dotyczaca urlopowiczow.
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: zender »

Wiener pisze:Bo 300h jest tańszy sam z siebie.
Porównaj sobie ceny GS200t z GS450h. :acute:
Zresztą importer zarobi tyle samo, pazerne państwo stało się tylko trochę mniej pazerne i akcyzy na takiego GS450h nie będzie już 35k, tylko 5k.

czyli warto poczekać bo rabat "30 tys" to jednak dużo ! :beach:

zender
icek25
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2015, o 21:09
Model Lexusa: is
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: icek25 »

Panowie, proponuję wstrzymać się z sprowadzaniem aut za granicy, kasę odkładać i poczekać, przecież to długo się nie utrzyma taka akcyza, sądzę że znajdzie się jakiś sposób na ominięcie tego, kwestia czasu. I pewno ludzie zrobią dym w kraju, oby.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: owczar »

Myślę, że te przepisy wejdą, a osób, które ta ustawa dotknie będzie zdecydowanie mniej niż tych, którym sytuacja pozwoli na zakup tańszego auta. Osób, które kupują stare auta z silnikami powyżej 4l jest naprawdę garstka. Gdzieś czytałem, że to 0,7% całkowitego importu.
Awatar użytkownika
Jacek
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 12 sie 2011, o 20:23
Model Lexusa: miałem LS400 UCF20 :(
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: Jacek »

Dla przeciętnego Kowalskiego te stawki dużo nie zmienią. Dramat będzie dla takich osób jak my, jak ktoś wcześniej napisał, umrze rynek youngtimerów. Kolega mi dzisiaj powiedział, że to ostatni moment na spełnienie swoich motoryzacyjnych marzeń z lat 90 za normalne (w miarę) pieniądze. Te 18k za LS400... dramat.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Akcyza za auta sprowadzone od 2017r.

Post autor: JanB »

Dawid0ss pisze:
Obawiam się jednak, że to nie takie proste. Od zmiany stawek akcyzy społeczeństwo nagle nie stanie się bogatsze. [/quote]


Tu się z kolegą nie zgodzę. Wystarczy przestać brać od nas - kupujących - bzdurne opłaty, akcyzy i podatki, a więcej zostanie nam - kupującym - w kieszeni, co z kolei sprawi, zupełnie naturalnie, że zaczniemy więcej kupować. Oni i tak swój VAT i każdy inny podatek sobie odbiorą od naszych zakupów. Żeby nie być gołosłownym zapytam tylko dlaczego Państwo bierze 2% od zakupu np samochodu o wartości powyżej 1000zł? Co Państwo takiego zrobiło dla mnie, że ja kupując auto za np 50 tys zł muszę mu oddać 1000 zł? Inny przykład to kiedyś, lata temu, włączono w cenę paliwa tzw. podatek drogowy, a teraz masz Viatolle, opłaty za autostrady i co tam jeszcze biorą (zdaje się, że nowa władza ma w planie wprowadzić ponownie podatek drogowy). Niestety, socjalizm polega na oskubaniu nas owieczek i to pod hasłami, że trzeba pomagać biednym, bezrobotnym, stażystom, uchodźcom, (...........) w nawias proszę wpisać co kolegom się nasuwa.
Pozdrawiam
JanB
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości