Opony zimowe. Rozmiar.

ODPOWIEDZ
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: Firlej1 »

Na felgach 17 mam założone opony letnie z przodu 225/45R17, z tyły 245/45R17. Przymierzam się do zakupu zimówek i zastanawiam się jaki rozmiar kupić na tylna oś. Uważam, że rozmiar 245/45R17 jest za szeroki na zimę. Pytanie moje dotyczy czy na tył założyć rozmiar z przedniej osi tj. 225/45R17 czy rozmiar najbardziej zbliżony wysokością do 245/45R17 (rozmiar sugerowany przez Lexusa) czyli 225/50R17?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: endrju1 »

Wg mnie rozmiar sugerowany przez producenta będzie w sam raz.
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: Firlej1 »

Postanowiłem nie sprzedawać felg 16, na których mam założone zimówki. Efekt wizualny, który chciałem osiągnąć zakładając zimówki na felgę 17 przegrał z pragmatycznym podejściem do zimy, a przede wszystkim z chęcią ochrony felg 17 (są w super stanie) przed solą, mrozem, otarciami itd. Chociaż nadal uważam, że Lexus IS 250 na felgach 16 wygląda słabiutko. Także kończę temat.
zack
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 21 lip 2016, o 07:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa

Re: Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: zack »

Zastanawiam się czy po nałożeniu większych opon np o 2 cale, niże te które mam obecnie wpłynie to na wskazania liczników? Prędkościomierza i przebiegu?
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: bunny54 »

zack pisze:Zastanawiam się czy po nałożeniu większych opon np o 2 cale, niże te które mam obecnie wpłynie to na wskazania liczników? Prędkościomierza i przebiegu?
Producenci aut przewidują tolerancje +/-2% w stosunku do fabrycznych rozmiarow. Jeśli zmienisz 16 cali na 18 ale zachowasz średnice koła w granicach tolerancji to nie odczujesz żadnej różnicy, co najwyżej wskazanie licznika zmieni się o kilka km/h na plus bądź minus. Są od tego porównywarki które powiedzą ci o ile zmienia się wskazania licznika.
tekro
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 31 sty 2016, o 11:20
Model Lexusa: IS
Skąd:: Warszawa

Re: Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: tekro »

zack pisze:Zastanawiam się czy po nałożeniu większych opon np o 2 cale, niże te które mam obecnie wpłynie to na wskazania liczników? Prędkościomierza i przebiegu?
Tak wpływa.
W necie masz kalkulatory - podajesz rozmiar opony fabrycznej i tam Ci wylicza różnice w stosunku do wskazań zegarów. Przykład: http://www.oponeo.pl/narzedzia/zamienniki-opon
Awatar użytkownika
gregski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 20:02
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: BLN
Kontakt:

Re: Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: gregski »

Panowie, a czy felgi z oponami szer 245 na tyl sa rozne od tych na przod (225) czy to to samo?
Mysle o komplecie 4 opon 225/45R17 na felgach alu ktore mam na zime...
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: bunny54 »

gregski pisze:Panowie, a czy felgi z oponami szer 245 na tyl sa rozne od tych na przod (225) czy to to samo?
Mysle o komplecie 4 opon 225/45R17 na felgach alu ktore mam na zime...
Musisz kolego zdjąć koła i sprawdzić oznaczenia na felgach, bo inaczej jak?
Awatar użytkownika
gregski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 20:02
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: BLN
Kontakt:

Re: Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: gregski »

mam tam oryginalne felgi lexusa wiec wychodze z zalozenia, ze ktos juz mogl to przerabiac na forum.. stad pytanie..

edit: w miedzyczasie poczytalem na niemieckich forach i wyszlo, ze te felgi sa identyczne. Musze sie jedynie liczyc ze zmiana srednicy kol na osi tylnej czyli ciut inne wskazania predkosciomierza.
Kazp
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 20 cze 2016, o 20:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Re: Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: Kazp »

gregski pisze:mam tam oryginalne felgi lexusa wiec wychodze z zalozenia, ze ktos juz mogl to przerabiac na forum.. stad pytanie..

edit: w miedzyczasie poczytalem na niemieckich forach i wyszlo, ze te felgi sa identyczne. Musze sie jedynie liczyc ze zmiana srednicy kol na osi tylnej czyli ciut inne wskazania predkosciomierza.
Jak to zmiana średnicy? Skoro zakladasz tylko węższe opony na tyl. To o jakiej zmianie srednicy mówisz? Gdyby to tyczylo sie rozmiaru felgi + inny profil opony to rozumialbym zmianę średnicy koła. Zakładając takie same opony przód/tył czyt. 225/45R17 napewno nie zmienisz srednicy koła zalecanego przez producenta.

Zapewne błąd predkościomierza bedziesz mial taki sam jak i teraz. Czyli 5-8km/h
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości