GS300 MK3 - kierownica "nie wysuwa się"

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
WojtekJ
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 21:23
Model Lexusa: GS
Skąd:: Białystok
Kontakt:

GS300 MK3 - kierownica "nie wysuwa się"

Post autor: WojtekJ »

Witam,
przeglądałem archiwum, ale nie trafiłem na podobny temat... Mój problem dotyczy regulacji kierownicy, która jak wiemy po wyłączeniu silnika podnosi się i oddala, a po uruchomieniu silnika opuszcza się i wysuwa do wcześniej ustawionej pozycji.
W moim aucie kierownica zawsze podnosi się i opuszcza, jednak mam problem z wysuwaniem i chowaniem się kierownicy - mianowicie po wyłączeniu silnika kierownica z reguły chowa się (też nie zawsze), ale przede wszystkim, bardzo często po ponownym uruchomieniu nie wysuwa się w poprzednie ustawienie... Dodatkowo nawet wysuwając ją ręcznie z reguły blokuje się wcześniej, tzn. nie jest możliwe jej pełne wysunięcie... Mam nadzieję, że udało mi się jasno opisać problem... Czy ktoś z Was mial u siebie lub słyszał o podobnym problemie?

Z góry dzięki za wszelką pomoc
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 MK3 - kierownica "nie wysuwa się"

Post autor: bunny54 »

W lexach to dość częsty przypadek, niektórzy wyłączają tę funkcję TIS'em. Ja też miałem ten problem tyle że w MKII. Próbowałem czyścić silniczki, ślimaki i wszystko psu w dupę. Pomogła dopiero wymiana silnika na nowy/używany. W moim przypadku 40 zeta + 10 minut pracy.
WojtekJ
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 21:23
Model Lexusa: GS
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: GS300 MK3 - kierownica "nie wysuwa się"

Post autor: WojtekJ »

ale działo się u Ciebie tak samo jak u mnie, że raz działa a raz nie, czy też silniczek po prostu zdechł i kierownicy w ogóle nie dało się wysuwać?
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 MK3 - kierownica "nie wysuwa się"

Post autor: bunny54 »

Tak, raz działał potem miał focha przez parę dni/tygodni, nawet ręcznie regulując się zacinał. Rozbierz osłonę i polukaj jak to pracuje. Może coś wyłapiesz. Doraźnie ustawiłem sobie tak jak potrzeba i wypiąłem kostkę, potem kupiłem i wymieniłem silniczek.
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: GS300 MK3 - kierownica "nie wysuwa się"

Post autor: akira »

bunny54 dużo jest grzebania z dojściem do tego silniczka? Jest gdzieś na widoku ? Da się to jakoś ogarnąć bez wyciagania kolumny?
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 MK3 - kierownica "nie wysuwa się"

Post autor: bunny54 »

W MKII silniczki są na wierzchu, po zdjęciu osłony kolumny. Pewnie w MKIII jest tak samo. Trzeba zanurkować pod kiere. Ja nie musiałem wyjmować kolumny.
Awatar użytkownika
nockaut85
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 gru 2014, o 12:59
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: GS300 MK3 - kierownica "nie wysuwa się"

Post autor: nockaut85 »

Witam Panowie. Mam gs'a 430i 2005 III gen i u mnie kierownica się zawsze opuszcza i wysuwa ale nie zawsze składa... lusterka czasami nie chcą się złożyć ręcznie przy włączonym silniku a pamiętam że mogłem je składać w czasie jazdy. Trzecie sprawa to drzwi.. Jak podchodzę z kluczem do lewej strony to zawsze się automatycznie otwierają.. A powinno tylko podświetlenie zadziałać. Z prawej strony jest normalnie... otwierają się po dotknieciu czujnika na klamce. Czwarta sprawa to że co jakiś czas nie mogę opuszczać szyb pasażerów przy włączonym silniku .. za to mogę na samym zapłonie ( motyw z kalibracja od 3 do 5sec odpada)
Dodam że ostatnio żona zostawiła klucz w torbie z dzieckiem na tylnym siedzeniu i się auto zamknęło.
Czy to może być zła komunikacja samochodu z kluczem? Czy w Lexusie dane funkcję jak opuszczanie kierownicy i otwieranie drzwi programuje się pod kluczyk ? Bo wiem że tak jest w BMW ale nie chciał bym za bardzo odbijać od tematu...
Może jest opcja podłączenia jakiegoś specjalistycznego komputera by sprawdzić te ustawienia lub komunikację...
Dziękuję za jaka kolwiek pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość