Lexus Alternatywa ??

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Maguro
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2013, o 18:48
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lexus Alternatywa ??

Post autor: Maguro »

w leciwym aucie niezależnie od marki zawsze będą " pierdoły" wychodziły takie jest moje zdanie
NaIS
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2016, o 01:59
Model Lexusa: IS F
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Lexus Alternatywa ??

Post autor: NaIS »

Jeśli to Audi A8 D2 ma faktycznie 208 kkm, to bym go trzymał. Pierdoły wymienisz za stosunkowo niewielkie pieniądze i tato będzie się dalej cieszył jazdą. A co V8 pod maską, to V8. Wiadomo, z czasem gumy parcieją a zawieszenie po naszych drogach dostaje po ..., ale jeśli uważasz, że kupisz nowsze auto i będzie inaczej, to możesz się ostro zdziwić. Wszystko zależy od poprzedniego właściciela. Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Jubeusz
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 10 wrz 2015, o 00:17
Model Lexusa: IS300h XE30
Skąd:: Warszawa-Kabaty
Kontakt:

Re: Lexus Alternatywa ??

Post autor: Jubeusz »

Wydaje mi sie, ze o Ile dla Mercedesa klasy S W140 LS400/430 faktycznie jest alternatywa, zaryzykuje stwierdzenie ze jedna z lepszych, dla wlascicieli W220 zmeczonych problemami z ta generacja tez, bardziej na zasadzie podobienstw do starej szkoly mercedesa z ktora zakonczyl W22O do spolki z W210/211 (210 jakosciowo, 211 rowniez estetycznie za ktora zatesknili po wpadkach zwiazanych z jakoscia i trwaloscia pierwszych modeli mercedesow nowej ery , przesiadka z serii 7 E38 do LSa rowniez ma szanse powodzenia, o tyle milosnicy E65/66 raczej nie docenia zalet LSa, podobnie ma sie rzecz w przypadku GS-a jako alternatywy dla E39 a szczegolnie wyznawcow E60 w budzecie do 30kola (choc juz w przypadku E36 - IS XE10, E46 - IS XE20 sa naturalniejsza alternatywa niz dla zblizonych rocznikowo MB klasy C). Roznica w charakterze, rozlozeniu akcentow komfort/sport jak i projektow wnetrz sprawi, ze poczuja sie rozczarowani przesiadka uznajac Lexusy ze staromodne, dziadkowe i oozbawione radosci z jazy bawara. Jesli ktos jest wlascicielem A4/A6 czy A8 nie z przypadku, a z wyboru czy wrecz przekonania ze tak powinno byc skonstruowane z wlasnej woli nie spojrzy nawet w strone IS/GS/LS bo przsiadka z "topowych" wytworow grupy VAG, takich jeszcze lepszych VW ktore podkreslaja nie tylko Twoj status majatkowy ale i pewien poziom motoryzacyjnego swiatopogladu zawartego w hasle "przewga dzieki technice" na drodze i przewaga dzieki pierscienia na grillu nad sasiadami jezdzacymi pospolitymi Volkswagenami. Juz pomijam ostracyzm owych sasiadow, ktorzy zamiane "lepszego VW" na japonczyka, ktory moze byc lepszy od toyoty, ale filozofia VAG jasno glosi, ze nie istnieje nic poza niemiecka wielka trojka, a i tak VW/audi wygrywaja w cuglach jako polaczenie njlepszycg cech BMW I Merdedesa, a japonska mysl techniczna kosztuje w utzymasniu krocie, czesci tylko w ASO za miliony monet i nie wiadomo kiedy beda, a do Audi sa dostepne z rozbiorek na bobliskich szrotach i nie tak solidnych al tez tanich zamiennikach. Co wiecej roznica w cenach vag vs. japonczyki jest tak dyza, ze za zaoszczedzone przy kazdej czynnosci serwisowej srodki mozna zakupuic conajmniej jeden element z pakietu S-line.

Volvo prezentuje inny model budowy auta, ktore jest solidne i godne zaufania, Lexus zaspakaja te same potrzeby oczekiwania, tyle ze w nieco inny sposob
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Lexus Alternatywa ??

Post autor: ledziu »

Jubeusz Tak jak z Twoją pierwszą częścią wypowiedzi można się zgodzić tak już z każdym zdaniem od połowy tekstu jest coraz gorzej aż dochodzisz do skrajnej delikatnie mówić głupoty... :doh:

Podsumuję Ci jako były właściciel s4 b7 V8, s8 V10 + inne wynalazki z eu zapewniam Cię że jest dokładnie na odwrót w serwisie niż piszesz... i to dzięki toyocie/lexowi jestem w stanie korzystać z technologi która jako nowa zarezerwowana jest dla osób mocno majętnych... niestety przy Twoich typach nawet moto zajawkowiczowi trudno przełknąć koszty serwisu/napraw w/w przez Ciebie aut... Więc jeżeli masz wątpliwości prześledź sobie np: serwis bmw e60 V8 vs gs mk3 V8 albo może zobacz wynalazki ałdi tylko sprawdź dokładnie a nie u fanbojów marki... gdzie ostatnio rozmawiam z właścicielem 7ki 3,0d 2011r. auto od nowości pedantycznie serwisowane i bezwypadkowe z przebiegiem 190tyś.km. i serwis przy 200tyś.km poza aso jedyne 23k!!!! ale tanio prawda??? Takich przypadków mógłbym Ci wymienić milion pincet bo moi koledzy zajmują się troszku wynalazkami...

Następna sprawa zwróć uwagę na wartość aut premium z eu jak drastycznie spada a w cenie po pewnym czasie są tylko pojedyńcze opcje i to te najfajniejsze... powiesz że super tylko utrzymaj w ryzach technicznych V8/V10 świętej trójcy helmutowej tak żeby skorzystać na braku spadku wartości... abstrakcja...

Dam Ci teraz proste porównanie mój brat kupił Landka 120kę 4,0 v6 bena okazja ponad 50-55k 2004r. a teraz zobacz ile kosztuje tuareg 3,2 bena oraz jego serwis więc chciałbyś sprzedawać po serwisie toarega gdzie może otrzymasz 25k czy landka za 60k :biggrin2:

Więc ogólnie powielasz mity :ok:
Awatar użytkownika
Jubeusz
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 10 wrz 2015, o 00:17
Model Lexusa: IS300h XE30
Skąd:: Warszawa-Kabaty
Kontakt:

Re: Lexus Alternatywa ??

Post autor: Jubeusz »

Gwoli wyjasnienia piszac o alternatywach bardziej niz na twardych kalkulacjach kosztow, awryjnosci, utraty wartosci rtc skupilem sie narzeczach mniej wymiernych - uwazam, ze zanim zacznie sie robic kalkulacje kosztow i ich ewentualne roznice / sensownosc ponoszenias czy to kosztow czy ryzyka awarii etc. Oczywiscie zalezy to nie tylko od posidanego wczesej auta ale uwazam, ze nie ma nic gorszego niz rozminiecie wyobrazenia o tym co zaoferuje nam nowy samochod w odniesieniu do tego, co odpowiadalo nam w poprzednim, a blednie zalozylismy sie podobienstwo.

Jesli chodzi o Audi slowem nie wspomnialem o S/RS-ach czy kosztach serwisy wstanardzis, oczywiscie, a forma opisu i argumentacja wydawaly mi sie obdazowe wystarczajaca doza ironii. Niestety bbardzo wiele osob, ze Audi to msdry czy wrecz cwany wybore, bo oytzymujemy produkt "premium" oparty o masowo produkowane komponenty bez wyrozniania go szczegolnym doborem rozwiazan technicznych, doborem silnikow etc niespotykanych w autach "nie premium", jaqkosc i dopor materialow zaskakujacych wsrod aut danej wielkosci cxzy zachowaiie nietypowych rozwiazan wbrew panujacym trndom. Oczywiscie dziwne pojmowanie , cxzy tez probowanie przekonania klioentow, ze definicjie produktu premium wypelkniaja ozdobniki nie poddnoszace zadnych walorow poza ewewtnualnie estetyka. Jaki cel ma wprowadzanie zmian stylistycznycgh sluzacy jedynie wrazenie posiadania funkcji. Takie pojmowanie wyjatkowosci ma na celu okazanie swiatu, ze posiadsana konfiguracja jesrt wyjatkowa, pod wzgledem osiagow czy ekskluzywnoscipopartej jedynir innym zestawieniem materialow o poroswnywalnej ze srednia klasowa? Co wpolnego ze sportem ma wersja 1,4 Turbo sport?

W moim odczuciu podobnie kuriozalne jest oferowanie pakietu F SPORT DO IS300h a tym bardziej GS300h, podobnie jak styllizacji M czy AMG z oszczenosciowymi silnikami ktory obiecuje sportowe emocjec jesli mjacego pzelozeniena osiagi to raczej negatywne
Ostatnio zmieniony 27 sie 2016, o 23:02 przez Jubeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus Alternatywa ??

Post autor: JanB »

Ja trafiłem na Lexa szukając właśnie kilka lat temu MB W140 za 27 tys. zł. Ponieważ w wyszukiwarce wpisywałem rocznik 1996-2002, automat i 30 tys. zł. to nie za dużo tych "mietków" wyskakiwało, ale za to wyskakiwały inne marki. M.in. wyskoczył GS300 za 26 tys zł. Pojechałem, zobaczyłem, się przejechałem i kupiłem. Byłem zachwycony, a było to moje pierwsze auto tej marki. Jeżdżę także MB 124 z 1994r. i nie chcę go zamienić na żadne inne auto do jazdy codziennej. Ale na trasy i wakacje mam GS450h i też już nie szukam innego (no może LS-y mnie troszkę nęcą...) :ok:
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
Jubeusz
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 10 wrz 2015, o 00:17
Model Lexusa: IS300h XE30
Skąd:: Warszawa-Kabaty
Kontakt:

Re: Lexus Alternatywa ??

Post autor: Jubeusz »

JanB pisze:Ja trafiłem na Lexa szukając właśnie kilka lat temu MB W140 za 27 tys. zł. Ponieważ w wyszukiwarce wpisywałem rocznik 1996-2002, automat i 30 tys. zł. to nie za dużo tych "mietków" wyskakiwało, ale za to wyskakiwały inne marki. M.in. wyskoczył GS300 za 26 tys zł. Pojechałem, zobaczyłem, się przejechałem i kupiłem. Byłem zachwycony, a było to moje pierwsze auto tej marki. Jeżdżę także MB 124 z 1994r. i nie chcę go zamienić na żadne inne auto do jazdy codziennej. Ale na trasy i wakacje mam GS450h i też już nie szukam innego (no może LS-y mnie troszkę nęcą...) :ok:
Pytanie o alternatywe zakozyciela warku oebralem bsrdziej w odniesieniu do posiadanych aut
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: Lexus Alternatywa ??

Post autor: Kafecz »

Jako byly posiadacz auto spod znaku bialo- niebieskiego smigla jest pod wrazeniem jezeli rozchodzi sie sie o poziom intelektualny prowadzonej konwersacji a takze merytorycznosc przytaczanych argumentow. Prozno szukac tutaj wyrazow sygnowanych literami k, ch, w , mn a takze kp. Jezeeli poziom dywagacji szanownych kolegow bedzie oscylowal na takim poziomie jak dotychczas bede kontent czytac waszmosciow wypowiedzi. Z gory przeto przepraszam za literowki gdyz poddalem moj organizm intoksynacji.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus Alternatywa ??

Post autor: Miłosz »

Sami poloniści na forum , chociaż zaglądając do garażu mamy ostatnio to była astra a nie lexus ;) Tak a propos e60 do 30 koła to da się kupić , sam szukałem , ale odpuściłem bo przedlifty wypuścili niedokończone co wiąże się z duuużym nakładem $$$ po zakupie. Taki przykład ja kupiłem lexa a kumpel w tym samym czasie e60 525d. Ostatnio e60 stała ponad 1 miesiąc w warsztacie , wtryski , turbo , paski , sprezarka klimy itd. Sumarycznie wyszło 10k kolega wczesniej miał audi a6c6 3.0 tdi i bmw po prostu przeklina. Ja po zakupie swojego niby najgorszego w historii lexa wrzuciłem dosłownie parę zł i serwis filtrowo-olejowy i cały czas śmigam i jest ok. Także jeśli chodzi o jakość to jest na wysokim poziomie, ale w dalszym ciągu brakuje mi "tego czegoś" ;) Na starość myślę że będzie to idealne rozwiązanie, bo nie będzie trzeba nic przy aucie robić, oczywiście o ile nie pójdą śladem obecnych producentów aut, które są projektowane przez księgowych.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
Jubeusz
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 10 wrz 2015, o 00:17
Model Lexusa: IS300h XE30
Skąd:: Warszawa-Kabaty
Kontakt:

Re: Lexus Alternatywa ??

Post autor: Jubeusz »

Za tegp poloniste to sie powinienem obrazic, bynajmnie nie dlatego, ze kibicuje jakiejkolewiek druzynie pilkarskiej a fakt, ze przynajmiej na uw, oni slyneli z wiedzy teoretycznej o uzyciu slowa, my bylismy praktykami, ktorzy mocno gardzili pomyslami na coraz wieksza formalizacje jezyka, z ktorego i tak nie potrafil zrobic uzytku.

Co do alternatyw : spotkalem sie z trzema niezaleznymi opiniami o sporym rozczarowaniu przesiadka z XE10 na XE20. Jedna byla oczywista zamiana, IS200 XE10 na IS220d XE20 nie mogl dac satysfakcji. Ale w przypadku przesiadski iS200 XE10 na IS250 XE20 i IS300SC XE10 == IS250 FS XE20. w reorii nie powinno byc tsk zle. Glowna wasdsa to nawet w nich opinii nie skrzynia (iIS300SC tez byl AT) a zmiany charakterystyki auta ze zwartego, sprzystego i dajacego poczucie pelnej kontroli "krowiastego GS, tylre, ze ciasniejszego i slabo wykonaego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość