Czas na nowe auto. Italia vs Korea?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Czas na nowe auto. Italia vs Korea?

Post autor: mikrus »

Hej,
Ponieważ jak już niektórzy wiedzą sprzedałem swojego Lexa przyszedł czas na coś nowego. W tej chwili miałem już cel ustalony którym była KIA Pro Ceed 1.6 CRDi w wersji 115KM - fajne małe, ekonomiczne, sprytne autko. Dodatkowym autem jest brak koła dwumasowego i brak DPF'a. W dodatku wersja Pro jest mało spotykana. Wszystko było by w porządku gdyby nie fakt możliwości kupna innego auta którym jest Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 120KM 8V. Oczywiście różnice cenowe są spore, ale i różnice w konstrukcji aut. AR w porównaniu do KIA ma nieszczęsny DPF (ok można go wywalić za kasę która zostanie przy zakupie). Koło dwumasowe - IS też miał więc się aż tak tego nie boję w momencie gdy człowiek wie jak to eksploatować.

Chciałbym zapytać o radę po prostu. Oba auta roczniki 2007. Alfa miała uszkodzone drzwi ktoś wychodził i nie zauważył że jedzie auto - wygięły się w drugą stronę :P poza tym bezwypadek. Będą one zrobione w cenie itd. Całość nie bita więc większa pewność, że elektronika szczególnie na przodzie auta nie jest uszkodzona.
KIA uderzony bok pasażera - nie wiem czy wywaliło poduchy czy nie. Będę widział w Poniedziałek. Tego typu uszkodzenia jednak nie eliminują dla mnie aut z ruchu i zakupu.

Czy ktoś z Was miał bezpośrednią styczność z autami? Silnikami?
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
kpk
Lex user
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2016, o 15:57
Model Lexusa: RX350 MK3. Był LS430
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: Czas na nowe auto. Italia vs Korea?

Post autor: kpk »

Hej,
ja miałem prosiaczka tzn. pro ceeda, kupiłem go nowego w 2009 roku z silnikiem 2.0 crdi 140 ps w wersji jak dobrze pamiętam Optimum. Urzekł mnie swoim wyglądem zwłaszcza w kolorze białym. Wydawało mi się, że te 140ps będzie na tą masę wystarczające, ale po przesiadce z lekkiej ibizy też 140 ps w 1.9 tdi byłem bardzo rozczarowany. Jazdy testowej z takim silnikiem nie mogłem odbyć bo wszędzie mieli tylko 1.6 crdi 115 :(. Z ważniejszych rzeczy, które mi się przydarzyły to przy przebiegu około 40-50 tyś zauważyłem lekkie uślizgiwanie się sprzęgła, po rozebraniu przez serwis auta nie potrafiono jednoznacznie stwierdzić, co jest przyczyną bo wszystko wyglądało dobrze. Dlatego wymieniono sprzęgło, docisk, wysprzęglik i koło dwumasowe.
Ogólnie auto jest ok, wystarczające nawet dla rodziny 2+2, ale nazwijmy to jest to auto bez szału, niedające mimo wszystko frajdy z jazdy.
Pamiętam, że chłopaki kręcili 1.6 crdi 115 do około 140ps.
Jak chcesz to podeślij fotki tego co chcesz kupić, może coś Ci podpowiem. Jest też dobrze działające forum http://forum.mojaceed.pl/.

Pozdrawiam
KPK
LS430 sprzedany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości