is250 problem ze skrzynią automatyczną

ODPOWIEDZ
lexus2016
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2016, o 18:15
Model Lexusa: is 250
Skąd:: Łódź
Kontakt:

is250 problem ze skrzynią automatyczną

Post autor: lexus2016 »

Witam. Zwracam się tutaj do Was pierwszy raz z prośbą o pomoc. Mam problem z moją skrzynią automatyczną. Rok produkcji auta końcówka 2006 roku.
Skrzynia od pól roku zaczęła dziwnie zmieniać biegi, na samym początku było to bardzo rzadkie i nie uporczywe na tyle żeby tutaj to pisać :)

Skrzynia miała i ma szarpnięcia przy zmianie biegów, zdarzało się kilka miesięcy temu że zapalały się 3 kontrolki (trakcja wykrzyknik i check) i auto miało tylko 3 biegi, teraz jeśli się tak stanie to auto ma 4 biegi, w lutym tego roku wymieniłem olej, niby pełna wymiana wraz z filtrem płaciłem coś ponad 700zł podobno olej był przepalony. Jednak to nie przyniosło oczekiwanych efektów, Generalnie kilka dni po tej wymianie miałem wrażenie że wszystko wróciło do normy jednak jeździłem autem odcinki np 2x10km, a kiedy auto pojeździło dłużej problem pojawiał się ponownie. I tak jest do teraz. Jadąc nad morze też wpadł w ten swój tryb gdzie nie zmieniał biegów wyżej niż 4, a do tego auto miało muła, więc standardowo szybki Pit-stop odłączenie klemy na 10 sek załatwiało problem. Generalnie zauważyłem że jadąc trasę jest wszystko ok, i nie ma problemów z rozpędzaniem się itp, schody zaczynają się kiedy jeździmy w korkach lub po prostu po mieście gdzie skrzynia często musi manewrować biegami.
Dodam jeszcze dwa fakty które zaobserwowałem pierwszy to taki gdzie po spokojnej jeździe np po 8 km przy prędkości 120 puszczam gaz auto sobie zwalnia do np 80, ja dodaje gaz automat wbija bieg 5 po czym wskazówka obrotomierza drga 3mm w górę i w dół nie zmieniając ani nie przyspieszając, dopiero po jakiś 5 sekundach zmieni bieg z szarpnięciem.
Drugi fakt zimą, (w sumie do teraz zauważyłem to z 4 razy, a ostatnio w ogóle) że np dojeżdżałem do ronda i kiedy z niego zjeżdżałem dodawałem gazu, automat zbijał na 3 i słyszałem taki dziwny świst.

Reasumując winną obstawiam po prostu całą skrzynie, rozmawiałem z kilkoma gościami i odradzali mi oni regeneracji mojej, i polecali zakup drugiej używanej. I teraz zwracam się też tutaj do Was.... co najlepiej zrobić?? Ktoś się spotkał z problemem podobnym do mojego?? Patrzyłem w internecie jest skrzynia od gościa sprawdzonego z wa-wy sprzeda za 2500zł kompletną ze sprzęgłem hydrokinetycznym, z auta z 2008roku i przebiegiem 85mil. Jest też druga skrzynia za 2000zł ale od is 250 z 2011 roku po lifcie, nie wiem czy będzie pasować.

A może ktoś z Was ma lub wie kto ma do sprzedania skrzynie, albo ma namiary na kogoś rzetelnego co sprzedaje dobre części?
Ogólnie mówiąc chciałem się doradzić co w moim przypadku najlepiej zrobić, auto jest świetne nie chcę się go pozbywać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości