tarcze hamulcowe + klocki

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: rey »

Zapytam o źródło, kupował ktoś u nich? Wg tabelki na dole strony do LSa się nie nadają :biggrin2:
http://www.brakes.pl/product_info.php/k ... 6678_76679

Tarcze to przeciętne Blue printy, czyli jakieś twarde klocki odpadają.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: owczar »

To nie są ferodo premier- jak sprawdzisz po kodzie to są zwykłe ferodo.


Do LS-a nie ma serii premier, ale zwykłe ferodo hamują rewelacyjnie. Tarcze BluePrint podobno nie są złe, choć sam nie testowałem i jestem sceptycznie nastawiony do tej marki. Jednak póki co nie ma alternatywy.
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: rey »

Wrzuciłem te tarcze właśnie z braku innych w rozsądnej cenie. Nie wiem ile kosztują oryginalne, serwisowe klocki, ale pewnie średnio będą się nadawać na słabe tarcze.
Owczar, te będą dobre do tarcz o średnicy 315mm? Często błędnie w sieci podają do LS430 średnicę tarcz 296mm, gdzie klocki pewnie będą inne.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2016, o 18:31 przez rey, łącznie zmieniany 1 raz.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: owczar »

Ja kupiłem je do tarczy 315. Inne w LS nie występowały. Te dziwne wymiar ma TRW, ale nie wiem skąd je wzięli.
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: rey »

A co to jest? Podobno Textar nie ma klocków do LS430 :scratch:

http://www.strefamotoryzacji.pl/pl/p/kl ... EXTAR/3200
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: Afrost »

Ja zamówiłem do siebie w serwisie Lexusa tarcze i klocki OEM na przód nie wiem jakie mam teraz tarcze klocki to trw, jednak przegrzewają się i długo stygną puki są zimne jest ok powoli po mieście do 90 i przyhamowanie jest dobrze, ale jak się spieszę i niestety jadę szybciej i co światła trzeba przyhamować to pod domem mam miękki hamulec nie mówiąc już o jeździe w trasie gdzie nawet z 140 do 90 przyhamować raz wystarczy by przy kolejnym hamowaniu huczały i nieco biły.

Miałem upatrzone EBC + klocki Red stuffy zadzwoniłem do ebc w Polsce a Pan uczciwie odradził mi zakup powiedział, że woli nie zarobić niż sprzedać a później przyjmować reklamacje na pogięte tarcze ponoć ten klocek w ciężkim samochodzie na 100% rozwala każdą tarczę nawet przeznaczoną pod niego EBC więc niemal w tej samej cenie co za komplet ebc zamówiłem OEM nie wiem co tam wsadzą do środka ale ponoć to ma najdłużej wytrzymać choć gwarancję dają na rok. Jak założę delikatnie dotrę to jak nie zapomnę i kogoś będzie interesować dam znać jak to się sprawuje.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: owczar »

Jak kupiłem auto to miałem założone nowe tarcze i klocki OEM. Tarcze są ok, ale klocki porażka. Pyliły bardzo, na rozgrzanych tarczach hamulec miał tendencję do pływania, a na dodatek skończyły się po ok 35-40kkm. Na tych klockach do ogranicznika w sumie nie ma za wiele okładziny.

Teraz mam Ferodo i nie dość, że lepiej hamują to jeszcze nie pylą tak jak tamte OEM. W dodatku mają fabrycznie blaszki antywibracyjne pokryte gumą. Nie sądziłem, że jakiś aftermarket może być lepszy niż OEM, a jednak ;)
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: Afrost »

Jadę odebrać teraz same tarczę OEM nieco się krzywili, że nie chcę klocków OEM ceny lepiej nie powiem ... ;) tarcze coś koło 800 zł za komplet ale klocki OEM to wydatek coś koło 500 zł -450 zł

Zamówiłem już w Intercarsie Ferodo za 170 zł jutro odbieram może uda się założyć to porównam z tarczą noname i klockami TRW jakie mam teraz, niby TRW i Ferodo to to samo ale kto ich tam wie.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: owczar »

Z ciekawostek...

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=41&t=13898

Czujnik klocków kosztuje ok 400PLN.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: adamsky73 »

W LS460 mam z przodu tarcze EBC i do tego klocki Yellow i nie dość że auto bezproblemowo staje w miejscu z dowolnych prędkości i dowolną ilość razy to patrząc na to ile zostało klocków muszę powiedzieć że zużycie jest też niewielkie. Niestety pylą jak diabli, ale w czasach kiedy po spryskaniu felg płynem do czyszczenia, brud schodzi w zasadzie sam, krwawo płacząc, jakoś nie widzę w tym problemu. Redy są z ceramiką i dużo mocniej niszczą tarcze, ale za to mniej pylą
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości