Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: Damian91 »

Świetna sprawa - jesteś w stanie podsumować koszty? ;)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

W LS jest ten problem, że nie mogę zastąpić fabrycznego wyświetlacza, bo to kompleksowy system do sterowania radiem, klimą itd. Swego czasu badałem też temat car pc na OEM wyświetlaczu. Wymyśliłem też jak przełączyć sterowanie dotykiem ekranu na car pc, ale ostatecznie poszedłem w to rozwiązanie.

Gdybym mógł wywalić ten ekran to dawno byłby tam android ;)

Z plusów:
Zachowany oryginalny charakter- na tym mi bardzo zależało w tym aucie. Po przełączeniu 2 przycisków nie ma śladu o dodatkowych urządzeniach.
Nieograniczone możliwości multimedialne.

Jeśli chodzi o zajętość telefonu, to w pewnym sensie tak, ale android potrafi obsługiwać usługi w tle, więc oglądając można używać navi, dzwonić itd. Jedyne czego mi brakuje to sterowania z kierownicy. Ale dośc dobrze działa sterowanie gestami, więc nie ma problemu. Machnę ręką przed telefonem i mam kolejny utwór. Regulacja głośności odbywa się normalnie gałką w radio - przy kierownicy mam sterowanie telefonem przez zestaw głośnomówiący, ale gałka jest dobrze umieszczona ;) Mirabox opędza też USB i może działać bez telefonu - odtwarza w pętli pliki z folderu. Będę szukał jeszcze aplikacji, która automatycznie połączy się z urządzeniem będąc w zasięgu sieci ;)

Jeśli chodzi o koszt to trzeba doliczyć jeszcze konwerter, ale jego kupiłem z kamerą cofania.

- konewrter z kamerą i przekaźnikami kosztował coś koło 230 PLN
- mirabox 250 PLN z wysyłką
- przekazniki, kostki, obudowa 60PLN z wysyłką

Niestety konwerter który kupiłem kiedyś za 150 teraz kosztuje 300 :/
kaczy89
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 31 mar 2015, o 16:27
Model Lexusa: GS 300h
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: kaczy89 »

O kosztach napisałeś wg mnie są do przyjęcia, bo w (gs mk II) za zmianę napędu odczytującego nawigację na nowszy musiałbym zapłacić prawie tyle samo. A ile czasu zajęło Ci łącznie zmontowanie tego wszystkiego? Jeszcze raz gratuluje pomysłu:)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Ciężko powiedzieć ile to wszystko zajęło czasu bo bardzo z doskoku robiłem i przez to traciłem tylko czas, bo musiałem coś ponownie rozkręcać i układać. Jeszcze chce dołożyć przekaźnik z opóźnieniem czasowym żeby nie tracić zasilania podczas odpalania auta. No i wszystko poukładać w docelowe miejsca.

Jeśli chodzi o zmianę navi, to jakiś czas temu też robiłem upgrade. Kupiłem za 400zł 3gen, a 2 gen sprzedałem za 300 więc dołożyłem 100zł. Ale mapy toyoty są mało aktualne. S8 z Wrocławia do Łodzi jest już jakiś czas, a mapy z początku tego roku jeszcze jej nie uwzględniały. Nie wiem jak najnowsze... Jest bo jest, czasem się przyda, a i tak korzystam głównie z google.

Zainstalowałem aplikację i wystarczy jedno kliknięcie żeby się połączyć przez miracast ;)

Wszystko już jest na swoim miejscu więc była chwila żeby potestować. Trzeszczenie w jednym momencie to z klipu ;) Dźwięk jest bardzo dobrej jakości.

Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: luki90 »

super sprawa :)

Owczar, Ty to mógłbyś zrobić fotkę w środku konwertera, ciekaw jestem na jakich scalakach ten gość go wykonał :) (mówię poważnie :) )
www.facebook.com/kolorowakoszulka
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Zdjęcie mogę cyknąć od 1 strony. Płytka jest wklejona w obudowę.

Na elektrodzie ktoś to sobie ogarnął sam:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic4 ... ml#2442866

Gość od którego kupiłem też jest na elektrodzie, ale nie znalazłem nic konkretnego.

Są też gotowe rozwiązania w Chinach: http://www.aliexpress.com/item/New-upgr ... 75e669edee

http://www.aliexpress.com/item/New-upgr ... 0a18f31c07
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: luki90 »

Wszystko to widziałem, z tymi z chin to mam obawy że coś może nie działać bo to do vagowskiej navi.
To jak znajdziesz chwilę to zrób :)
www.facebook.com/kolorowakoszulka
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Ten gość od którego kupiłem zrobił ten konwerter do AUDI. Sygnał jest taki sam.
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: luki90 »

sygnał sygnałem, chodzi mi czy ten box działa, jeżeli nie będzie jakiejś komunikacji pomiędzy nav vag a boxem.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Zdjęcie zrobiłem, ale zamiast wrzucać to poszukałem czegoś na tym chipsecie. No i jest ;)

http://forum.vw-passat.pl/threads/5708- ... scie-video

Wystarczy zrobić płytkę/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości