[IS200] Jaki akumulator?

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: medyss »

Ja polecam oryginał Toyoty ;) Kręci aż miło. Do końca roku była promocja więc wyrwałem go za 400zł :) Teraz kosztuje bodajże 500 z groszami... Ale warto. Wcześniej siedział też toyoty i padł dopiero od 2002r więc to to o czymś świadczy... :dance3:
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Post autor: Jac »

Czy na takim akumulatorze Toyoty można sprawdzić datę produkcji. U mnie też taki siedzi i jestem ciekawy czy od nowości (rocznik 2002).
Awatar użytkownika
Z Piekła Rodem
Lex user
Posty: 61
Rejestracja: 20 paź 2014, o 23:24
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Nowogard,Bremen
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: Z Piekła Rodem »

Witam . Panowie czy to mozliwe zeby do IS300 byla montowana bateria 90Ah ? :szok:
Jade gdzie chce , kiedy chce i jak szybko chce
Palio
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 3 lip 2013, o 14:47
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

[IS200] Jaki akumulator?

Post autor: Palio »

Witam!
Ja cenie sobie rodzime produkty i nie tak dawno zainstalowałem baterie Sznajder 60 Ah 390 A EN model 560 69. Co do żywotności czas pokaże.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: madkiw »

Odgrzebię temat, bo mam pytanie, może mi ktoś coś wyjaśnić ? Otóż zaczyna mi siadać akumulator, mam teraz Vartę D47 (to samo co D48 ale prawy plus) i tak sobie mierzyłem obudowę, beż wyciągania i wychodzi mi z klemą ok 210mm. Wszędzie w opisach widnieje 225mm
Jak to jest, czmeu mi mniej wychodzi ? Fakt że go jeszcze nie wyciągałem, ale wydaje mi się że mierzyłem od dołu ramki jaką mam, więc dokładnie nie widzę jak to jest na dole. Chciałem teraz wsadzić YUASA YBX5005 on ma z opisu właśnie 225mm i się waham, bo nie wiem czy wejdzie. Niby tyle co Varta, ale jak sam mierze to ma mniej.
Może ktos wsadzał taką Yuasę i się wypowie ?
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: tomcio105 »

madkiw pisze:Odgrzebię temat, bo mam pytanie, może mi ktoś coś wyjaśnić ? Otóż zaczyna mi siadać akumulator, mam teraz Vartę D47 (to samo co D48 ale prawy plus) i tak sobie mierzyłem obudowę, beż wyciągania i wychodzi mi z klemą ok 210mm. Wszędzie w opisach widnieje 225mm
Jak to jest, czmeu mi mniej wychodzi ? Fakt że go jeszcze nie wyciągałem, ale wydaje mi się że mierzyłem od dołu ramki jaką mam, więc dokładnie nie widzę jak to jest na dole. Chciałem teraz wsadzić YUASA YBX5005 on ma z opisu właśnie 225mm i się waham, bo nie wiem czy wejdzie. Niby tyle co Varta, ale jak sam mierze to ma mniej.
Może ktos wsadzał taką Yuasę i się wypowie ?
Plastikowa ramka jest niższa niż akumulator, jak go zmierzysz po wyjęciu to wyjdzie Ci pewnie ok 22 cm.
Co do Yuasy to niby górna półka do japończyków ale u znajomych w japończykach wogóle się nie sprawdzała (przerost ceny nad jakością). Ja szukałem Topli lub Autoparta ale ostatecznie wstawiłem Boscha bo jeśli chcesz żeby spasowało Ci pod tą plastikową osłonę musisz mieć akumulator z wystającymi klemami i zostaje Ci do wyboru Yuasa, Bosch, Zentra albo Varta.
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: Jac »

Panowie, która wartość tutaj jest prądem? 330A czy 540A?

Obrazek
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: blue »

Prąd rozruchu 330A wg. DIN i 540A wg. SAE.
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Post autor: Jac »

Do IS200 niby zalecany jest 540A, ale w takim razie sugerować się DIN czy SAE?


Ok. Juz wiem, że chodzi o EN/SAE :)
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: baniaq »

To jaka firma najlepsza? :)
Mam fiamma 65Ah, który umarł po 4 latach - po uzupełnieniu wodą i ładowaniu napięcie jest ok, ale prądu ledwo wystarcza na rozruch.
Myślałem o żelkach, ale 9stówek za aku nie bardzo mi pasuje :/
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości