kamera cofania

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: kamera cofania

Post autor: owczar »

luki90 pisze:no wiem, ale ten chłopak u którego kupowałeś teraz sobie woła 300 za konwerter plus kamera przekaźniki to pewnie około 500 zł by sumarycznie wyszło, więc odpuściłem temat, na razie mam do zrobienia zawieszenie ;)
Trochę przegina z tą ceną. Konwerter co prawda działa, ale myślę, że jest wart maks 200pln.

Damian91 pisze:I nadal zostajesz bez navi. Lepiej kupić nawigację z możliwością podpięcia kamery cofania i podmienić ją z fabrycznym wyświetlaczem :)
Wszystko jest, navi, kamera. A w najbliższym czasie wpadnie jeszcze mirabox ;) Nie było navi z opcją podpięcia kamery, był osobny moduł z przełączaniem sygnału RGBS.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: kamera cofania

Post autor: adamsky73 »

owczar pisze: w najbliższym czasie wpadnie jeszcze mirabox ;)
Tak się zastanawiam jak to w praktyce działa - jeśli telefon wykorzystuje wi-fi do połączenia z boxem to czy do przesyłu danych wykorzystuje LTE czy traktuje box jako punkt dostępowy i wtedy nici z internetu?
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: kamera cofania

Post autor: luki90 »

adamsky73 pisze:
owczar pisze: w najbliższym czasie wpadnie jeszcze mirabox ;)
Tak się zastanawiam jak to w praktyce działa - jeśli telefon wykorzystuje wi-fi do połączenia z boxem to czy do przesyłu danych wykorzystuje LTE czy traktuje box jako punkt dostępowy i wtedy nici z internetu?
No to byłoby bez sensu z takim połączeniem, tutaj na zasadzie jak w smart tv - mirracast, połączenie wi-fi direct i telefon korzysta wtedy z LTE żeby był net skoro łaj faj zajęte, przynajmniej tak jest na androidzie ;)
www.facebook.com/kolorowakoszulka
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: kamera cofania

Post autor: owczar »

Dokladnie. Telefon łączy się po WiFi, ale potrafi używać wtedy danych po sieci.
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: kamera cofania

Post autor: Damian91 »

owczar pisze:
luki90 pisze:no wiem, ale ten chłopak u którego kupowałeś teraz sobie woła 300 za konwerter plus kamera przekaźniki to pewnie około 500 zł by sumarycznie wyszło, więc odpuściłem temat, na razie mam do zrobienia zawieszenie ;)
Trochę przegina z tą ceną. Konwerter co prawda działa, ale myślę, że jest wart maks 200pln.

Damian91 pisze:I nadal zostajesz bez navi. Lepiej kupić nawigację z możliwością podpięcia kamery cofania i podmienić ją z fabrycznym wyświetlaczem :)
Wszystko jest, navi, kamera. A w najbliższym czasie wpadnie jeszcze mirabox ;) Nie było navi z opcją podpięcia kamery, był osobny moduł z przełączaniem sygnału RGBS.
Spoko tylko ja mówię o IS a Ty o LS :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: kamera cofania

Post autor: owczar »

Ale te układy są bliźniacze.
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: kamera cofania

Post autor: luki90 »

pokaż Owczar co tam chcesz wrzucić :)
www.facebook.com/kolorowakoszulka
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: kamera cofania

Post autor: owczar »

A takie cudo:
http://www.aliexpress.com/item/5G-WIFI- ... 6479242df7

Ale póki co projekt musi jeszcze chwilę zaczekać ;) Wszystko już jest przemyslane, łącznie z przełączaniem audio na wzmacniaczu.
spear21
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2016, o 10:35
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: kamera cofania

Post autor: spear21 »

dejacek pisze:Lexus rx 300 2004, Zniknął obraz z kamery cofania, pozostały linie toru jazdy. Sprawdzałem przewody wymontowałem i oczyściłem kamerkę, niestety nie ma objawów "życia". Nowa kamerka kosztuje majątek, używana jest jedna za ok 500 na allegro ale nie jestem pewny czy to jest wina kamery. Podobno jest jeszcze moduł kamery ale nie wiem gdzie go szukać. Są tańsze kamerki od IS 220, ale czy będą działać. Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie
Podepnę się po temat: w moim rx 400h jest dokładnie na odwrót: jest obraz z kamery, ale brakuje linii toru jazdy. Jest jakaś opcja (może w menu serwisowym) żeby te linie włączyć? Poza tym po wrzuceniu wstecznego i pojawieniu się obrazu z kamery pojawia się też napis: "Check surrounding for safety" co też nie działa, bo nie słychać żadnego dźwięku przy zbliżaniu się do przeszkody. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
lexrx
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 28 gru 2013, o 17:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: kamera cofania

Post autor: lexrx »

Szukasz jeszcze kamery ? Kupiłem za 300 pln i za tyle samo mogę odsprzedać. Jutro okaże się co jest grane, bo po podłączeniu tej kamerki nadal podgląd nie działa. Może okazać się, że u mnie to nie jest wina kamery, a jakaś inna przyczyna.

Dopytam jeszcze, gdzie jest zamontowany moduł kamery w RX-sie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości