[IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: medyss »

chcesz to na odpalonym silniku zrobić?

btw. Po wymianie dyfra nadal masz luzy w napędzie przy dodaniu i odpuszczeniu gazu?
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: michalm320 »

Miałem dokładnie ten sam problem ze swoim IS-em. Wiele rzeczy sprawdzałem, wymieniałem i do samej sprzedaży nie doszedłem co to było. Kiedyś się przypadkowo skumałem z kolesiem co też ma IS-a w którym był taki problem i powiedział że wymiana podpory załatwiła temat. Co ciekawe tą co miał na aucie nie wykazywała jakiegoś tam zużycia. Kupił nową w ASO i po problemie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

[IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: Damian87 »

medyss pisze:chcesz to na odpalonym silniku zrobić?

btw. Po wymianie dyfra nadal masz luzy w napędzie przy dodaniu i odpuszczeniu gazu?
A jaki jest sens wyrzucenia biegu i dodania gazu na zgaszonym silniku:)
Chce zobaczyć czy to dochodzi z którejś konkretnej strony, wtedy miałbym obraz czy to może półoś, wahacz...

co do luzu to w tym dyferencjale tez taki jest jak w moim, chyba tak musi być..


Michalam320

Ten koleś o który piszesz tez tak miał u siebie ze jak wcisnął sprzęgło ustawały buczenie/wibracje?
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Sprawdziłem tez półosie i to nie jest to.
Ale co zauważyłem ostatnio to że np na autostradzie jadąc 140km/H odpuszczając gaz(zaczyna mocniej wibrowac) czyli hamując silnikiem i dodatkowo wciskając hamulec wibracje się nasilają. Ale w sytuacji gdy hamuje silnikiem i wciskam sprzęgło wibracje całkiem ustają.

Po głębokiej dedukcji doszedłem ze to zaczęło się po wymianie sprzęgła, możliwe że mechanik coś nie tak poskładał i efektem czego są takie objawy? możliwe że źle skręcił poduszkę pod skrzynią? Da się tam coś źle złożyć?
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: piotro1227 »

Miałem podobna sytuacje jak u Ciebie. U mnie występowały wibracje przy prędkościach ponad 120, im szybciej jechałem tym bardziej telepało. Po wymianie sprzegla trzęsienie autem ustąpilo. Być może coś Ci źle poskladali.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

U mnie to chyba jednak coś z tylu( chyba że skrzynia przez wał przenosi drgania do tylu). Dotykając wachacze nic nie czuć( choć słychać te wibracje kiedy jestem pod autem), jedyne miejsca które znalazłem gdzie czuć te drgania to tylne sanki... dodatkowo po otwarciu bagażnika zaczyna dosłownie dudnieć...
trojkat
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 11 lip 2016, o 15:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Milanówek
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: trojkat »

Miałem te same objawy, wibracje/dudnienie na 4 i 6 biegu, przy obrotach 3200-3500, podczas przyspieszania i hamowania silnikiem. Na luzie bądź z wciśniętym sprzęgłem była cisza.

Zaczęło mnie zastanawiać dlaczego nie wibruje na 5, ale po sprawdzeniu przełożeń skrzyni is-a wychodzi że piątka jest biegiem bezpośrednim, i na piątce napęd z silnika jest przekazywany bezpośrednio na wał z pominięciem trybów. Tą drogą obstawiłem uszkodzoną skrzynie jako prawdopodobną przyczynę dudnienia... no i po zmianie skrzyni wszelkie niemiłe objawy ustąpiły.
Jak komuś dudni przy 110-120 na 6 biegu a na na piątce ma ciszę to warto sprawdzić czy w oleju skrzyni są opiłki metalu, jeśli są to prawdopodobne jest że skrzynia nadaje się do naprawy lub wymiany.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

[IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: Damian87 »

W końcu uporem się z tym
Winne było łożysko popierające wałek sprzęgłowy - rozleciała się wewnętrzna obudowa jak na zdjeciuObrazek
Nowe łożysko w ASO 57zł i wygląda tak Obrazek
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: blue »

To jest łożysko A90363-12002-77?
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Prawie. 90363-12003
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość