Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kriss1970 »

Dawid0ss pisze:
Wiener pisze:Trzeba wpłacić 10%. A że długo się czeka...
Bardziej chodzi mi to, że kupno auta to przecież żadna inwestycja. Tymczasem wpłacasz sobie 20k na "lokatę" 6 miesięcy i w tym czasie tej kasy nie ma. Pzdr
Poprostu kup z oferty wyprzedaży i odbierzesz w przeciągu m-c .....i będzie bez lokaty :dirol:
Awatar użytkownika
Sebek
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 24 mar 2014, o 02:25
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Sebek »

Wiener pisze:Nawet na zdjęciach było widać odrapane części wnętrza


nie ma takiej opcji nawet ! z jakiego "stoku" ty widziałeś auta? Z Mszczonowa? Po 1sze, to żaden diler nie dysponuje zdjęcami aut ze stoku tylko bazą w TDMS.
McRabbit
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2015, o 13:15
Model Lexusa: RC 200t w drodze
Skąd:: wielkopolska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: McRabbit »

Sebek pisze:
Wiener pisze:Ja mam na produkcję luty
miałeś termin na luty na samochód z 2016 roku?
Ja zmówiłem we wrześniu wersję 2016. Do produkcji trafił na początku stycznia, w czwartek ma być na cle, czyli jeszcze gdzieś 2,5 tygodnia.
RC 200t od marca 2016
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Wiener »

Sebek pisze:
Wiener pisze:Nawet na zdjęciach było widać odrapane części wnętrza


nie ma takiej opcji nawet ! z jakiego "stoku" ty widziałeś auta? Z Mszczonowa? Po 1sze, to żaden diler nie dysponuje zdjęcami aut ze stoku tylko bazą w TDMS.
Z podobnej wiochy chyba. Na otomoto is200t elite w jakimś salonie na miejscu "od ręki". Dla mnie samochód nie ofoliowany, który stał ileś na wystawie, gdzie można było się przymierzyć to towar powystawowy, a nie nówka sztuka, tym bardziej, że było to widać nawet na zdjęciach.
Awatar użytkownika
Sebek
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 24 mar 2014, o 02:25
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Sebek »

Wiener pisze:
Sebek pisze:było to widać nawet na zdjęciach.
ale co było widać ? Pytam z ciekawości po raz kolejny.

P.S. Super podejście z tą folia etc. :biggrin2:
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kriss1970 »

tak .....trzeba by rolkę streczu do is dorzucić sprzedawca będzie wtedy wiarygodny ,jeszcze nie zdarzyło mi się odebrać auta z jakimiś foliami nie wiem o co gościowi chodzi ?
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Wiener »

Sebek pisze:
Wiener pisze:
Sebek pisze:było to widać nawet na zdjęciach.
ale co było widać ? Pytam z ciekawości po raz kolejny.

P.S. Super podejście z tą folia etc. :biggrin2:
Przecież pisałem. Na plastikach w środku. Poza tym dlaczego mam za taką samą cenę wziąć towar powystawowy? Wolę nówkę.
Nawet na zdjęciach było widać odrapane części wnętrza
Nikt wam nie broni kupić samochodu powystawowego, a nawet takiego po jazdach próbnych. Każdy ma swoje upodobania. :biggrin2:
tak .....trzeba by rolkę streczu do is dorzucić sprzedawca będzie wtedy wiarygodny ,jeszcze nie zdarzyło mi się odebrać auta z jakimiś foliami nie wiem o co gościowi chodzi ?
A co ma wiarygodność sprzedawcy do towaru nowego lub powystawowego?
Awatar użytkownika
Sebek
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 24 mar 2014, o 02:25
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Sebek »

Wiener pisze: Przecież pisałem. Na plastikach w środku.
no ale co "na plastikach w srodku". Tak jak mówiłem- NIKT nie dysponuje zdjęciami aut stojących na stoku. Wybacz moją dociekliwość, ale piszesz bzdury-a nie mogę sobie pozwolić na oczernianie wizerunku marki.
Wiener pisze: Nikt wam nie broni kupić samochodu powystawowego
To w końcu mowisz o samochodach z salonu (powystawowych) jak to nazywasz, czy ze stoku centralnego?

Twój samochód od brokera- tez nie będzie "nowy" nie łudź się :wink:

Wg mnie bajka o porysowanych środkach wyssana jest z palca- na co dzień widuje te samochody i nie ma takiej opcji, nawet najmniejsza ryska, czy zadrapanie na plastiku wewnątrz opisywane jest w systemie i listach przewozowych. Nie wiem, czemu próbujesz robić taki czarny PR autoryzowanym salonom w Polsce? :doh:

Fakt - nikt nie broni Ci kupić samochodu od nieautoryzowanego dilera bez gwarancji. Jeśli chodzi o wspomniane folie w samochodach to standardy sprzedaży zakazują wydawania samochodów w takim stanie. Każde auto przyjeżdża do dilera w "foliach", dopiero później są zdejmowane, jeżeli uważasz, że samochody od dilerów niezależnych (brokerów) są mniej "używane"-to jesteś w błędzie. Po raz N-ty się powtórzę- wiem coś o tym bo pracowałem w takiej "firmie". W innym temacie napisałem Ci na co warto zwrócić uwagę przy odbieraniu auta i również poruszyłem kwestie wysokości rabatów.

P.S. Czy jesteś pewien, że w karcie pojazdu będziesz 1szym właścicielem?
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Wiener »

Sebek, nie broker, tylko dealer niezależny, który zamawia hurtowo w którymś z salonów Lexa w Polsce, także wszystko opłacone. Działają od kilkunastu lat, także gdyby coś było nie tak, to bym to znalazł. Jestem przekonany, że taki, który przyjechał prosto z Japonii będzie nowszy od takiego, co stoi już 4 miesiące w salonie i przez te 4 miesiące był narażony na zrobienie się nie nowym. Po prostu jak się kupuje 20 lexów na raz to jest inna gadka z rabatami, niż jak się kupuje jednego. To samo mi powiedzieli przez telefon w salonie (że na firmę by się dało taki rabat, a mowa była o jednej sztuce, ale na osobę prywatną to mogę zapomnieć). Nikt się nie skarżył nigdy na "brak gwarancji" u Ciesielczyka, a samochodów sprzedali już dziesiątki tysięcy, więc nie wiem, o czym piszesz. Jak kupię nowy samochód w salonie i go 2 dni później sprzedam to co? Gwarancja wygasa? :ok: Zresztą jak byk w umowie stoi, że fabrycznie nowy i z gwarancją.
W karcie pojazdu mogę być setnym właścicielem. Koło wacka mi to lata - brałem to pod uwagę. :beach:

Co do zadrapań - nie piszę o autoryzowanych salonach (Warszawa, Kraków, Katowice), tylko jakiś salon Wiesława na wsi, w którym ten Lexus już jest. Na otomoto znalazłem tam zdjęcia i zdecydowanie mnie to odrzuciło. Wpisz w otomoto Lexus is200t to znajdziesz te zdjęcia. Salonom autoryzowanym zarzucam tylko nieelastyczność cenową wobec klienta prywatnego. Nie piszę, że samochód od autoryzowanego dealera ze stoku (a nie wystawy) będzie porysowany. Zdecydowanie zaprzeczam! Źle mnie zrozumiałeś. Powystawowy != ze stoku. Powystawowy = taki, do którego każdy może się przymierzyć, a ze stoku=nówka sztuka.

No i na koniec dziękuję za porady, co sprawdzić. Zanim podpiszę odbiór - na pewno sprawdzę i dopilnuję, żeby było ok. Ze wszystkimi opłatami, to ze wszystkimi.
Maguro
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2013, o 18:48
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Maguro »

Sorki że tak późno:
kupiłem z wyprzedaży rocznika pakiet elite + business +kamera+ czujnik przód + opony zimowe - 134 tys( samochód stał w salonie jako wystawowy ale nie demo )
Potrzebowałem " na teraz" z powodu kradzieży mojego wcześniejszego auta.Za taką cenę samochód jest ok natomiast nie zapłacił bym ceny katologowej- uważam że nie warto. W tej cenie nie znalazłem lepszej alternatywy.Teraz jeżdżę szybciej i agresywniej - spalanie podskoczyło do 13l/100km. Co do dynamiki nie wiem może jestem "skrzywiony" mocnym dislem z quattro :-)
Kupiłem bo wg. mnie lexusy są naprawdę mało awaryjne- mam jeszcze 10 -cio letniego RX-a i tam praktycznie tylko rzeczy eksploatacyjne.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2016, o 13:38 przez Maguro, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości