[IS200] Jaki akumulator?

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
wisniowy
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 3 lut 2011, o 18:49
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: wisniowy »

jarszu pisze:Ostatnio kupowałem akumulator. Po pierwsze oferta Intercarsu - proponują aku kilka cm dłuzszy niż wytłoczka - a więc nie pasuje !! Centra - w ofercie tylko podstawowy model (ze wzgledu na układ klem). Ja kupiłem Blue Dynamic Varty za ok 300 od kogoś z Allegro (sklep). Na stronie Varty mozna z katalogu wybrać i zamówić po numerze , w tym przypadku "D48" Pozdrawiam

Jarszu a czy ten akumalator(varta) dales rade objąc tą ramką ktora sluzy do przymocowania bateryjki z góry?..bo u mnie jako te nakretki nie siegają.
jarszu
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 4 gru 2010, o 14:50
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: jarszu »

Chcesz ramkę ... Proszę bardzo - masz ramkę.
P1010105_resize.JPG
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: IgoR_KilleR »

Ja jutro kupuję już zamówionego Bosh'a 70Ah, 630A 261x175x220. udało mi się go zakombinować za 300zł, Dobra cena?
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: janasek »

Dobra cena. Za 72 Ah w Bosh Serwis wołaja 380 zł po jakimś rabacie 15% a na aledrogo widziałem chyba 70ah za 280 zeta.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: stachulex »

moim zdaniem najlepiej zamontowac 70 Ah 630A EN.mam w domu dwa katalogi z akumulatorami i w obydwu podaja wlasnie takie parametry do is-a.wiekszego aku nie ma sensu ladowac bo nie bedzie w stanie sie naladowac.chyba ze ktos trafi 72 czy 74 Ah za dobra kase to mozna wrzucic.
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: forest »

300 zł. za Boscha to spoko prajs... Igor daj foty jak już go zamontujesz i napisz czy wszystko pasi...
SC430 '2002
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: IgoR_KilleR »

No tak, mogłem zrobić foty.
Generalnie Jest to dedykowany rodzaj aku do IS, bo ma plusa z lewej strony. Wymiary też zgadzają się z katalogowymi, niestety nie mogę zamontować tej takiej klamry, bo jest zbyt wysoki! Nie wystarczają te nagwintowane haki - są za krótkie. Tak czy siak, po montażu aku auto pali an dotyk i nie przyciemnia świateł na niskich obrotach :) Jutro porobię fotki :)
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: forest »

IgoR_KilleR pisze:auto pali an dotyk i nie przyciemnia świateł na niskich obrotach
a jednak to aku dawało objawy przygasania... na ja na next zime musze sie też zaopatrzyć w nowe aku :wink:
SC430 '2002
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: dS »

stachulex pisze:moim zdaniem najlepiej zamontowac 70 Ah 630A EN.mam w domu dwa katalogi z akumulatorami i w obydwu podaja wlasnie takie parametry do is-a.wiekszego aku nie ma sensu ladowac bo nie bedzie w stanie sie naladowac.chyba ze ktos trafi 72 czy 74 Ah za dobra kase to mozna wrzucic.
znajomy mechanik załatwił mi aku Boscha 70Ah/630A(+L)261x175x220 SILVER S4 027 czyli taki o jakim mówi katalog InterCarsa. I niestety lipa, aku obwód ma idealny ale jest za wysoki i nie mieści się pod maską :down:
Obrazek
Obrazek
więc jeśli ktoś nie chce robić sobie kłopotu niech daruje sobie zakup
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Jaki akumulator?

Post autor: janasek »

A nie ma dwóch rodzajów: niski i wysoki?

Ja Boscha nie lubię, kosztuje swoje a uważam że nie jest dużo lepszy od polskiej produkcji (w Tarnowie Podgórnym k/Poznania robią dobre aku) :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości