IS 200 rok 2003 olej silnikowy i w skrzyni biegów

bociuu
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2015, o 17:12
Model Lexusa: is 200
Skąd:: warszawa
Kontakt:

IS 200 rok 2003 olej silnikowy i w skrzyni biegów

Post autor: bociuu »

Witam Wszystkich,
Otóż mam pytanie, ponieważ chcę wymienić olej w silniku oraz w skrzyni biegów automatycznej. W książce od Lexusa znalazłem że do silnika wchodzi 3,8 litra a do skrzyni biegów 2,3 litra. Mam nadzieję że w dobrym dziale patrzyłem na informację o skrzyni biegów bo po angielsku to chassis, co oznacza podwozie ale nigdzie indziej nie ma nic o oleju więc zakładam że to w tym dziale. Z rozmów słyszałem że istnieje pełna wymiana i niepełna wymiana, pełna różni się tym że spuszczamy olej całkowicie jeszcze gazując przy otwartym kurku aby wszystko wyleciało. Czy to prawda?? Po drugie chciałem zapytać jaki olej wlać do silnika a jaki do automatycznej skrzyni biegów i czy to faktycznie te ilości które podałem??

Pozdrawiam
Artur
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: IS 200 rok 2003 olej silnikowy i w skrzyni biegów

Post autor: n0rek »

proponuje uzyc opcji "szukaj" bylo o tym sporo tematow
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS 200 rok 2003 olej silnikowy i w skrzyni biegów

Post autor: blue »

Podałeś dobrze. Do silnika wchodzi koło 3,8 litra ale lepiej wlać 3,5 i dolać po czasie do pełna. Do skrzyni AT wchodzi 2,3 litra oleju przy wymianie "niepełnej". Przy dynamicznej podobno nawet ponad 7l ;)
Oleje lej zalecane: do silnika dobry 5W30 (Amsoil, Millers) a do skrzyni oryginalny ATF Toyoty.
bociuu
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2015, o 17:12
Model Lexusa: is 200
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 rok 2003 olej silnikowy i w skrzyni biegów

Post autor: bociuu »

blue, dzięki wielkie za odpowiedź, trochę poszperałem i okazuje się że ostatni olej jaki miałem w silniku to mobil 5w30, ja zastanawiam się czy następnego nie wlewać właśnie mobila, castrola, albo eneos, nie wiem czy ten eneos dobry??
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 rok 2003 olej silnikowy i w skrzyni biegów

Post autor: brat_z »

Eneos-a sobie odpuść, pseudo japoński olej... Do silniczka wlej Millers EE longlife c3 5W30 a do skrzynki najlepiej oryginał toyoty :ok:
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: IS 200 rok 2003 olej silnikowy i w skrzyni biegów

Post autor: kupiec1985 »

bociuu pisze:blue, dzięki wielkie za odpowiedź, trochę poszperałem i okazuje się że ostatni olej jaki miałem w silniku to mobil 5w30, ja zastanawiam się czy następnego nie wlewać właśnie mobila, castrola, albo eneos, nie wiem czy ten eneos dobry??
do silnika nie wymyślaj i wlej millers-a a Twój silnik będzie zadowolony :dance3:
a do skrzyni olej z ASO
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: IS 200 rok 2003 olej silnikowy i w skrzyni biegów

Post autor: dS »

Po pierwsze to odpowiedz sobie na pytanie jak użytkujesz auto i ile km robisz. Jazda w mieście i jazda w trasie znacznie się od siebie różnią. Jazda w mieście jest dużo bardziej wymagająca dla silnika i oleju więc lanie oleju longlife jest bezcelowe bo olej powinno się wymieniać nawet po 8 000km. Jeśli jeździsz głównie w trasie to wtedy longlife jak najbardziej i olej możesz zmieniać i co 15 000km.

Tu masz specyfikacje serwisową,
http://lexus.solar3.eu/sds/sds424e/is200_gasoline.pdf

Jeśli chodzi o ilość oleju to:
- silnik - z wymianą filtra - ok 4.2l
- skrzynia AT - ok 2.8l
- skrzynia MT - ok. 2l
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
bociuu
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2015, o 17:12
Model Lexusa: is 200
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 rok 2003 olej silnikowy i w skrzyni biegów

Post autor: bociuu »

Panowie wielkie dzięki!! Ogólnie mało jeżdżę autkiem dlatego jak ostatnio zaglądałem z fachowcem to się okazuje że olej jest w bardzo dobrym stanie jeszcze poczekam z wymianą. Jak będę wymieniał to wleje tego Millers widzę wszyscy polecają. Dzięki wielkie jeszcze raz !
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: IS 200 rok 2003 olej silnikowy i w skrzyni biegów

Post autor: dS »

A jak ten fachowiec sprawdził że olej jest jeszcze w dobrym stanie? Bo czysty a nie czarny jak w dieslu ? Olej powinno wymienić się przynajmniej raz do roku nawet jak auto więcej stoi niż jeździ. W dodatku teraz gdy zbliżają się ujemne temperatury stan oleju jest bardzo ważny.Także nie ma na co czekać , koszt wymiany leju to nie majątek.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Loanes
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 8 sty 2016, o 21:42
Model Lexusa: L2
Skąd:: Bytom
Kontakt:

Re: IS 200 rok 2003 olej silnikowy i w skrzyni biegów

Post autor: Loanes »

kupiec1985 pisze:
bociuu pisze:blue, dzięki wielkie za odpowiedź, trochę poszperałem i okazuje się że ostatni olej jaki miałem w silniku to mobil 5w30, ja zastanawiam się czy następnego nie wlewać właśnie mobila, castrola, albo eneos, nie wiem czy ten eneos dobry??
do silnika nie wymyślaj i wlej millers-a a Twój silnik będzie zadowolony :dance3:
a do skrzyni olej z ASO
Dokładanie tak Millers albo Valvoline. Spotkałem niedawno na fajnej stronie w przystępnej cenie oleje różnych producentów i nawet zakupiłem kilka. Sprawdźcie sami: http://www.zmienolej.pl
<a href="http://trybi.pl>tera TRYBI.PL</a>
<a href="http://errors.win>don't let errors.win</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości