Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador vs Lexus LFA vs McLa

Inne modele marki lexus jak i prototypy oraz różne filmy związane z marką
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador vs Lexus LFA vs

Post autor: BeeMiX »

Z tych aut jeździłem McLarenem i jeździłem Aventadorem jako pasażer. Choć kocham LF-a, wedlug mnie to cudowne dzieło inżynierii i zdecydowanie chciałbym mieć to auto w kolekcji, to McLaren jest moim totalnym faworytem pod każdym względem. Mega uniwersalne auto, duża różnica miedzy ustawieniami zawieszenia i napędu. Mój znajomy dealer McLarena sprzedał 4 komplety zimowych kół :)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador vs Lexus LFA vs

Post autor: dS »

ledziu pisze:
dS pisze:a co tu trudnego? Budujemy ciężkiego kloca ~2t ,dajemu mu szerokie kapcie 365mm i trakcja zapewniona, teraz dmuchamy niutki do niebotycznych 1200Nm 4 turbinkami aby dmuchało w pełnym zakresie obrotów i mamy najszybsze auto świata prostej. :biggrin2:
Kiedyś też tak myślałem, i byłem cfffaniak, a teraz fizyka nauczyła pokory.
To tak jak napisałbyś że latanie samolotem jest proste wystarczą dwa skrzydełka śmigiełko i wysoka góra :biggrin2:
Owszem jest to bardziej skomplikowane niż wytwory polskiej motoryzacji ale do promu kosmicznego mu daleko. A czy jest trudne do ogarnięcia, wątpię , wystarczy spojrzeć chociażby ile jest 1000KM Supr które na prostej spokojnie by objechały Veyrona.
Ogólnie Bugatti nie kupuje się dla osiągów tylko aby pokazać ile ma się sałaty, ale firma też musiała jakoś zareklamować swój produkt bo nikt za sam znaczek nie dał by 1mln ojro, a co lepiej zareklamuje auto jak slogan "najszybsze auto świata" co z tego że prostej.
A co do latania to wszystko zależy jak to ma latać. Bo podobnie jak w autach czym innym jest awionetka, czy chociażby motolotnia, która jest do bólu prosta, a czym innym jest myśliwiec bojowy który ma nie tylko latać na wprost.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador vs Lexus LFA vs

Post autor: Narf »

Lex pisze: lambo z tego video to prawdziwy kozak nawet z 2 pozycją
jestem tego samego zdania
dS pisze: Do sprintu kupił bym podrasowanego GT-Ra który objedzie Veyrona, a do jazdy która ma mi dostarczyć maksimum przyjemności LFA.
skad wiesz czy np. McLaren nie da wiecej przyjemnosci z jazdy?
dS pisze:Za cene Veyrona można mieć 6 takich GT-Rów, więc jaki jest sen brać Bugatti?
jakby kazdy tak myslal to nikt by nie kupowal Veyrona.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador vs Lexus LFA vs

Post autor: dS »

Narf pisze:
dS pisze: Do sprintu kupił bym podrasowanego GT-Ra który objedzie Veyrona, a do jazdy która ma mi dostarczyć maksimum przyjemności LFA.
skad wiesz czy np. McLaren nie da wiecej przyjemnosci z jazdy?
LFA to dzieło sztuki i tak naprawdę dobra inwestycja kapitału jak chociażby jakiś obraz Rembrandta. MP4-C12 to bardzo dobre auto ale tak naprawę zbudowano je aby trafić do szerszego grona, bo legendarnemu F1 nie dorówna.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador vs Lexus LFA vs

Post autor: michalm320 »

W tym zestawieniu brakuje poliftowego GT-R'a. Myślę że namieszałby w tym starciu :) I niestety ale LFA wizualnie najmniej mi przypada do gustu, za to Lambo jest kosa. Bugatti jest ok choć przypomina wieloryba. McLaren jest ładny ale trochę za delikatny, taki kobiecy bym powiedział.
Obrazek
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador vs Lexus LFA vs

Post autor: ledziu »

dS pisze:wystarczy spojrzeć chociażby ile jest 1000KM Supr które na prostej spokojnie by objechały Veyrona.
Powiem Ci z własnego doświadczenia z tych wszystkich supr o których mówisz prawie żadna nawet nie dorówna do pięt takim autom jak np.Veyron, MP4 z jednego podstawowego powodu trakcja :!: Przełożenie tych mocy na asfalt jest 1000% droższe od załatwienia pałera dla motorowni.

http://www.youtube.com/watch?v=r569EZ8Ju2Q

powyżej masz linka i zobacz na czym polega różnica. Zwróć uwagę na trakcje, zawias, i skrzynkę.
Supra tak żeby jej moc przełożyć na asfalt kosztowałaby pół miliona co jest masakrą.
Jako ciekawostkę powiem Ci że jest w Wawie kolekcjonerskie auto 4x4 które warte jest 150k i kierownik uparł się że doprowadzi je do mega osiągów ale nie tylko mocą ale i zawiasem, napędem itp. no i .......na razie zbliżył się do 1mln!!!!! i ....... walczy dalej.
Więc mając doświadczenie z dokładaniem mocy chyle czoła tym którzy moc zamieniają na osiągi.
dS pisze:LFA to dzieło sztuki i tak naprawdę dobra inwestycja kapitału jak chociażby jakiś obraz Rembrandta. MP4-C12 to bardzo dobre auto ale tak naprawę zbudowano je aby trafić do szerszego grona, bo legendarnemu F1 nie dorówna.
Z tym akurat się zgodzę chociaż LFA nie nazwałbym dziełem sztuki tylko techniki, auto dla konesera, chociaż MP4 też jest kolekcjonerskim autem.
Z LFA będzie tak jak z hondą NSX niby osiągami nie powala ale cenę trzyma.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador vs Lexus LFA vs

Post autor: dS »

Zgodzę się że zapewnienie lekkiemu autku trakcji to problem, ale Veyron lekkim autem nie jest. Ponad 300kg nadwagi w stosunku do Supry czy nawet Aventadora to ogromna różnica. A nikt przecież przy zwiększaniu mocy nie zwiększa masy, no może nikt poza Hardkorowym Koksem :laugh1: , tylko ją redukuje. Wiec jak dla mnie Veyron to zwalisty kloc który jedzie ale tylko na wprost.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador vs Lexus LFA vs

Post autor: prosperopro »

ledziu to co Ty mowisz podwaze jednym samochodem: ariel atom 1 i 2 - mala masa bo 450 kg duza moc bo 500 KM opony cienkie jak sik pajaka a na torze i prostej rzadzi ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador vs Lexus LFA vs

Post autor: Ralfx »

Ale się tutaj spinacie :P

Generalnie zgadzam się z dS. To jak LFA jeździ w zakrętach to jest mocna strona tego auta i nie rozumiem porównywania go na prostej do dużo mocniejszych aut. Równie dobrze można by na koniec dorzucić Corvette od VTG z 2000KM na pokładzie i porównanie to nie straciłoby sensu bo go tutaj nie ma.

Ledziu, sztuką jest przenieść 700+ koni na asfalt ale uwierz mi sztuką jest też przenieść 500KM na asfalt i jednocześnie sprawić żeby auto pobiło rekord nurburgringu :) Nie wiem czy próbowałeś kiedyś zrobić auto szybkie w zakrętach. To jest dopiero wyzwanie. I już nawet nie mówię że finansowe bo to nie pochłonie z nas 300k ale samo zestrojenie tego i dobranie elementów to już do tego trzeba mieć spore doświadczenie.

Ja bym się pewnie nawet jako fan Lexusa musiał zastanowić pomiędzy LFA i Lambo. Aventador wygląda tak kosmicznie że aż budzi przerażenie :) A Maclaren i Bugatti jak ktoś wcześniej powiedział jakieś takie kobiece :)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador vs Lexus LFA vs

Post autor: prosperopro »

ja bym nie pogardzil veyronem :) w sumie co mi po veyronie jak bym nie mial kasy go tankowac :D
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
ODPOWIEDZ

Wróć do „INNE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości