Coś z allegro dla naszego lexa

Czyli wszystkie przydatne linki na temat marki
ODPOWIEDZ
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Coś z allegro dla naszego lexa

Post autor: Marchol »

Obrazek
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Coś z allegro dla naszego lexa - świece DENSO

Post autor: maniek_ls400 »

Cześć,
polecam sklep http://allegro.pl/sklep/3780828_auto-hurt Na allegro nie wystawiali SK20R11 jednak zadzwoniłem i okazało się, że mają w cenie... 55,50zł/szt - w ASO 112zł, w InterCars ok. 90zł. Zakupu dokonałem dwa dni temu ok. 15.00, dziś przed 14 świece miałem w ręku. Obsługa fachowa, sprawdzenie dostępności świec nastąpiło przez telefon, mailem wysłałem dane do faktury i gotowe.

Mariusz
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Coś z allegro dla naszego lexa

Post autor: Marchol »

Obrazek
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Coś z allegro dla naszego lexa

Post autor: dS »

rozpórka fajna, ale cena ponad 1000zł za kawałek używanej rurki poraża
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Coś z allegro dla naszego lexa

Post autor: Marchol »

No cena kosmos ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Coś z allegro dla naszego lexa

Post autor: Rici »

jak bym miał na wzór lub rys techniczny to można by zrobić parę takich zestawów z jakiegoś b.mocnego materiału
Obrazek
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Coś z allegro dla naszego lexa

Post autor: dS »

one często są wykonane z aluminium więc ten materiał w cale nie musi być taki mocny.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Coś z allegro dla naszego lexa

Post autor: janasek »

dS pisze:one często są wykonane z aluminium więc ten materiał w cale nie musi być taki mocny.
Odpowiedni stop aluminium jest mocniejszy niż stal. Nie wiem czy zrobiona rozpórka metodą wpół chałupniczą (wiem Richi, że pewnie na odpowiednich maszynach byś ją wykonywał), bez odpowiedniej precyzji i obliczeń będzie spełniała swoją funkcję. Czy się jednak nie pognie? A ile by to miał kosztować?

Tutaj tez jest TRD: http://www.ebay.co.uk/itm/TRD-JDM-Toyot ... 20bb38a088 ale używka

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Coś z allegro dla naszego lexa

Post autor: dS »

to wcześniej też była używka, tylko fota była zdecydowanie lepsza no i stan może trochę też, bardzo dobrze widoczne tam ślady po śrubach
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Coś z allegro dla naszego lexa

Post autor: Rici »

janasek pisze:
dS pisze:one często są wykonane z aluminium więc ten materiał w cale nie musi być taki mocny.
Odpowiedni stop aluminium jest mocniejszy niż stal. Nie wiem czy zrobiona rozpórka metodą wpół chałupniczą (wiem Rici, że pewnie na odpowiednich maszynach byś ją wykonywał), bez odpowiedniej precyzji i obliczeń będzie spełniała swoją funkcję. Czy się jednak nie pognie? A ile by to miał kosztować?

Tutaj tez jest TRD: http://www.ebay.co.uk/itm/TRD-JDM-Toyot ... 20bb38a088 ale używka

Pozdro
Co do precyzji to nie będę pisał bo mało jest firm w EU która ma możliwość wykonać to co u mnie w firmie i z taką dokładnością ( na 100% rozpórka tego nie potrzebuje) . Napisałem , jak dostanę rysunek lub miałbym na wzór mógłbym sprawdzić sobie twardość materiału w takiej sytuacji zrobiona by była idealnie jak ta trd jedyny problem jest taki że musiał bym kupić materiał bo nie mamy rurek żadnych wszystko wycinamy sami z kawałków . Janasek jak piszesz o stali to sprecyzuj o jakiej stali piszesz bo to bardzo ogólna nazwa (Im większa zawartość węgla, a w konsekwencji udział twardego i kruchego cementytu, tym większa twardość stali ,jest paręset rodzai stali więc nie wiem o jakiej myślisz :) są słabe i mocne ) żadne aluminium nie da rady a rozpórki są w 99% puste w środku i są/muszą być lekkie stąd zastosowanie aluminium, poza tym nie wiem czy wiesz ale aluminium pracuje i na pewno pozwala na większe "doginanie się" kielichów niż wykonana ze stali no i oczywiście jest taniej. Pewnie to jest powodem tego ze tyle firm wali rozpórki bo nie są żadną wymagającą konstrukcją i nie naciskają na nią nie wiadomo jakie siły więc aluminium po nadaniu kształtu i obróbce cieplnej wystarcza. Nie może być za twarda bo przy uderzeniu bocznym rozpórka z dobrego stopu wbiła by się jak włócznia w samochód który wali w ciebie. Każdą część spokojnie można wykonać w odpowiedniej firmie ale się to nie opłaca :) chyba ze robisz ją po znajomości.

Ale wróćmy do tematu :
ta rozpórka do której podałeś link nie jest wykonana z aluminium bo rdzewieje co widać na fotce a aluminium się jedynie utlenia i koroduje chyba ze to jakiś syf.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Linkownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości