[IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: mikrus »

Przemek swego czasu miałem podobny problem ze swoim radiem fabrycznym, ale bardziej chodziło o prawy przedni kanał który nie działał czasem i który nagle zaczęła działać po półrocznym przeleżeniu w szafie (!). Przez ten czas używałem SONY Xplode (nie pamiętam jaka wersja) i cieszyłem się, że czyta mp3 itd, ale... jakość dźwięku w pewnym momencie zaczynała mnie coraz bardzie drażnić. Sprawdziłem raz jeszcze fabryczne radio i dźwięk z niego był po prostu rewelacyjny (też nie mam zewnętrznego wzmacniacza). Różnica była tak wielka, że stwierdziłem, że nie chcę już nawet tych mp3 :) Bardzo fajny soczysty bass i ogólnie czysty dźwięk. Zastanawiałem się tylko czy nie kupić zmieniarki USB ;) Ale wiadomo, każdy ma swoje podejście do muzyki.
Pozdrawiam
Mikołaj
603przemek
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2014, o 09:16
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Myślibórz
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: 603przemek »

Właśnie obawiam się, że wkładając jakieś nieoryginalne radio jakość dźwięku drastycznie spadnie w porównaniu do fabrycznego. Nie zmieniał bym tego radia w ogóle, gdyby dostępny był jakiś modulator FM czy coś w tym stylu (jak na zasadzie zmieniarki USB). Lubię słuchać wiadomości jadąc do pracy, a z uszkodzoną głowicą słychać jeden wielki szum. Nie wiecie czy istnieje może coś na zasadzie popularnych transmiterów FM, coś co po podłączeniu pozwoliłby mi jakoś słuchać radia?
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: Yarecki »

603przemek pisze:Właśnie obawiam się, że wkładając jakieś nieoryginalne radio jakość dźwięku drastycznie spadnie w porównaniu do fabrycznego. Nie zmieniał bym tego radia w ogóle, gdyby dostępny był jakiś modulator FM czy coś w tym stylu (jak na zasadzie zmieniarki USB). Lubię słuchać wiadomości jadąc do pracy, a z uszkodzoną głowicą słychać jeden wielki szum. Nie wiecie czy istnieje może coś na zasadzie popularnych transmiterów FM, coś co po podłączeniu pozwoliłby mi jakoś słuchać radia?

jesli chodzi o FM to mało jest sprzętu który działa słabiej od oryginału, poza typowymi chinolami może.
Zatem zakup czegoś niefabrycznego napewno wyjdzie na zdrowie.
603przemek
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2014, o 09:16
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Myślibórz
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: 603przemek »

Czyli nie ma sensu męczyć się z ori radiem tylko kupić jakieś aftermarketowe. Pytanie teraz co polecacie pod fabryczne głośniki? Znajdę coś rozsądnego w granicach 400zł? Chodzi mi raczej o 1DIN.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: tomekb »

jak poszukasz w uzywce to nawet hi-ed ci sie uda
maro85
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 15 lut 2015, o 19:36
Model Lexusa: IS 300 Sportcross
Skąd:: Ząbki
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: maro85 »

Odgrzeje troche temat. Mam problem z oryginalnym radiem w is300 sc. Nie wyszukuje mi stacji. Jak ustawie ręcznie przykladowo na stacje ktora ma byc na 105,6 to tez nie odbiera, jednak ustawiam 105,65 i juz stacja odbiera. Analogicznie 97,7 nie ma 97.75 gra. Irytujące jest to gdyz na trasie nie ma szans na zadna stacje. Obstawiam glowice ukf ale wole zapytać, może ktoś coś widział podobnego.
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: GOLDI »

odkopie nieco kotleta..

mialem okazję przejechać fragment polski isem tam i z powrotem jakies 1700km i troche zaniepokoiło mnie iż radio FM nie zawsze chcialo odbierać dobrze.. ogólnie w mieście jest ok , ale nawet i tu miejscami zdarzy mu się "zaśnieżyć" w dzwięku co troche jest irytujace... czy to norma w tych radioodtwarzaczach ? czy to kwestia slabego wzmacniacza antenowego? jest sens inwestowac w takie wynalazki :)? http://allegro.pl/samochodowy-wzmacniac ... 98801.html
ktos ma podobny problem?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: endrju1 »

W antenie jest już wbudowany wzmacniacz i dodanie kolejnego nic nie da, a może nawet pogorszyć wyniki.
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: GOLDI »

ok czyli czas zerknac na antene w pierwszej kolejnosci ;)
Awatar użytkownika
matii_88
Lex user
Posty: 126
Rejestracja: 25 mar 2015, o 13:00
Model Lexusa: Lexus IS300 SC
Skąd:: Poznań/Toruń
Lokalizacja: Poznań/Toruń
Kontakt:

Re: [IS200] Radio nie odbiera stacji FM

Post autor: matii_88 »

U mnie tez pojawił się problem tzn. radio przestało odbierać, złapie jakąś stację, za chwilę już szumi tak, że nie da się tego szukać. Wyjąłem dolny panel (TRC, podgrzewanie foteli) sprawdziłem kabel antenowy i nadal to samo.
Dziwi mnie tylko to, że jak mam wyłączony silnik to stację bez problemu odbiera zapamiętane stacje, nic nie szumi, a jak już uruchomię to nie da się słuchać.
Czy ma ktoś jakiś pomysł?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości