Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: niven »

Witam,

Panowie jakbyscie chcieli to mam juz najnowsza wersje E18 EAST. Data wydania listopad 2013. Jest to wydanie 2013/2014 Ver.2. Polska oczywiscie na mapie jest.

Wiecej info PRIV
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: niven »

Dla wszystkich zainteresowanych i piszących, uprzejmie informuję że na przełomie marca i kwietnia będzie premiera plyty E19 (2014/2015) i jako pierwszy w kraju (wczesniej nawet niz salony) bede taka plyte miał. Jak ktos szuka to zapraszam do kontaktu, wtedy wpisze sobie Ciebie na liscie oczekujących.

Uprzejmie tez informuję wszystkich zainteresowanych ze w nawigacjach do lexusa na plytach dvd są jedynie MAPY i jakies krytyczne aktualizacje oprogramowania. Jak do tej pory zadna nowa plyta nie dodawała dodatkowego języka nawigacji (w tym Polskiego).
Awatar użytkownika
Barth
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 5 lut 2014, o 15:28
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: Barth »

Cześć Wszystkim!

Odkopuje troszkę sprawę gdyż mam identyczny problem co kolega zakładający temat.
Od paru dni szukam mapy do mojego nowo nabytego Lexa RX300 2001r. Przekopalem wiekszość internetu i po prostu trace nadzieje. Nie lubię poruszać kolejny raz podobnych tematów na forum, ale nie mogę znaleźć nigdzie wyjścia z mojej sytuacji. Dlatego zdecydowałem się prosić Was o pomoc.

Kupiłem RX300 '01 z NAVI. W DVD w bagażniku znajdowała się płytka o oznaczeniu:

08664-00921
86271-70V221

A dokładnie taka:

Obrazek

Jak widać cały świat tej mapki kończy się na "Germany", potem nie ma nic. I tu jest ten problem. Interesuje mnie bardziej Polska :). Pomijam fakt ze mapka została wydana 14 lat temu :).
Próbowałem szukać w necie jaką dokładnie mapkę potrzebuje, nawet z używanych mniej aktualnych, obojętnie, byle by było pokrycie Polski, i nic kompatybilnego nie znalazłem. Sciągnąłem nawet na próbę jakąś wersję z internetu i nagrałem ją na płytkę DVD DL ale i tak nie zadziałała. Może robię coś źle, ale tych mapek jest mnóstwo i jest małe prawdopodobieństwo że zaskoczy akurat ta, którą próbuje. Dlatego właśnie proszę Was o pomoc.

Zajechałem dzisiaj do ASO Toyoty w Gdańsku zeby zaczerpnąć informacji na temat dostępności i kosztów oprogramowania (Płytek). Dowiedziałem się że do wersji oprogramowania v1.01 nie ma dostępnych map. Tzn jest dostępna mapa (koszt 745zl) ale nie ma w sobie mapy Polski, Węgier i jeszcze tam jakiegoś państwa. No to po co taka mapa? :crazy: Ja raczej po Polsce jeżdżę :)

No i teraz się zastanawiam, czy można zrobić coś jak gdyby "UPGRADE" do samego "komputerka nawigacji" ? Zeby na przykład obsługiwał mapki 2.01 5.01 6.01 7.01 ... (nie wiem czy takie w ogole istnieja :) )... W każdym razie do tych wyższych wersji ponoć są dostępne mapki czy to na Allegro, czy w ASO.

Liczę na Waszą pomoc. Ja po prostu nie wiem już gdzie szukać...
Dzięki wielkie.
Awatar użytkownika
Barth
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 5 lut 2014, o 15:28
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: Barth »

Bardzo dziękuję koledze michalllw za okazaną pomoc :)

Niestety, dowiedziałem się, że nie ma do mojego modelu żadnej mapy Polski. Po prostu nigdy nie było. Ponieważ mam nawigację generacji "00" nic z tym fantem nie mogę zrobić.
Po ostatniej rozmowie ze specjalistą d/s navigacji w Lexusach przyszła mi do głowy jedna myśl. Teraz mam pytanie do Was czy jest to w ogóle możliwe:

Gdyby tak wymienić cały czytnik DVD który znajduje się w bagażniku? Z tego co zrozumiałem, w nim znajduje się oprogramowanie navigacji. Jakbym dorwał taki czytnik z generacji np "01"? Albo "03"? i przełożył do swojego samochodziku, to to by zadziałało? Czy taki manewr jest w ogóle możliwy do zrealizowania?
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: michalllw »

Wgrałem sobie mapki z 2012r i jak coś to mam namiar . Mapy pasują do IS polifta i GS300/430 więc jak coś to odzywać się na PW :ok:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 700
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: luxus »

Napewno pasują do GS'a MKII ? Sprawdzane?
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: michalllw »

Sprawdzałem osobiście :)
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: turkus »

Barth pisze:Bardzo dziękuję koledze michalllw za okazaną pomoc :)

Niestety, dowiedziałem się, że nie ma do mojego modelu żadnej mapy Polski. Po prostu nigdy nie było. Ponieważ mam nawigację generacji "00" nic z tym fantem nie mogę zrobić.
Po ostatniej rozmowie ze specjalistą d/s navigacji w Lexusach przyszła mi do głowy jedna myśl. Teraz mam pytanie do Was czy jest to w ogóle możliwe:

Gdyby tak wymienić cały czytnik DVD który znajduje się w bagażniku? Z tego co zrozumiałem, w nim znajduje się oprogramowanie navigacji. Jakbym dorwał taki czytnik z generacji np "01"? Albo "03"? i przełożył do swojego samochodziku, to to by zadziałało? Czy taki manewr jest w ogóle możliwy do zrealizowania?
Dziwne, ja w aucie z 2001 r. na oryginalnej płytce mam ver 1.0 86271-70V310A i normalnie zjadł płytę z mapami 2010/2011 (taką udało mi się dostać), teraz planuję zmienić na nowszą wersję. Nie sądzę, żeby się nic z tym zrobić nie dało.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: michalllw »

Masz przed czy polifta ? Kolega Barth ma ,,przedliftową,, navi czyli na CD więc map Polski nie ma
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
Barth
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 5 lut 2014, o 15:28
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: Barth »

nie nie nie, ja mam juz NAVI na DVD... wersja "po lifcie" chyba... nie wiem jak rozpoznac.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości