Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: owczar »

Ja używam głównego telefonu do nawigacji.

Podczas komend głosowych także wycisza audio, a dodatkowo zwalnia dmuchawe. Podczas komunikatów audio też wycisza radio, choć spokojnie słychać komunikaty z głośnika telefonu. Choć samo spogladanie też nie jest problemem jak jest w dobrym miejscu - na pewno mniej uciążliwe niż patrzenie na ekran OEM nawigacji. W przedlifcie była blokada na wybór adresu, ale mam czytnik od polifta I mogę teraz wprowadzać cel podczas jazdy. Choć wpisanie go na ekranie jest upierdliwe na maksa.

Podczas rozmowy komunikaty z mapy są nadawane, a na ekranie widać cały czas nawigację, więc przejechanie zjazdu jest mało prawdopodobne :) telefon podczas jazdy i tak ładuje często w aucie, więc mam przygotowany kabelek z boku. Choć jeszcze lepsza opcja to ładowanie indukcyjne.

Automapa, sygic i tomtom to już przeżytek i jedne z pierwszych systemów navi.

Mapy Google online nie mają sobie równych - dane są buforowane i można jechać bez zasięgu dłuższy czas. Jeśli chodzi o mapy offline, to mapy here spisują się rewelacyjnie.

OEM navi jak na system z 2000 roku spisuje się naprawdę dobrze, ale mamy 2017 i od nawigacji oczekuje więcej - ergonomii, aktualnych danych (a nie sprzed 2 lat), aktualnych informacji o korkach, zamkniętej drodze, dobrej estymaty godziny dojazdu itd. Dużo jeżdżę po mieście i omijanie korków w mapach online dziala rewelacyjnie.

Jedyna przewaga to działanie w tunelu i zasięg GPS w każdych warunkach. Wyświetlacz navi chętnie bym zastosował do kamery 360 stopni :)

Oczywiście nie namawiam nikogo, najważniejsze by znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie. Choć ja z reguły dostosowuje rozwiązania do swoich potrzeb. Stąd no mirabox w aucie.
MCR
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2016, o 11:33
Model Lexusa: LS 400 UCF 20 II
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: MCR »

Cześć,

Panowie, mam problem. LS400 1997 rok, polift. Wbudowana nawigacja, niestety nie mam płyty. Bez tego nie mogę dostać się do menu, nawet żeby zegarek przestawić na czas zimowy. Absolutnie nie zależy mi na mapach - bylebym tylko mógł dostać się do ustawień auta. Co robić? Kupować używkę na ebay (jeśli tak - jaką?) czy można sobie samemu jakiś obraz płyty wypalić?

Druga sprawa - widzę, że wszystkie płyty dostępne na ebay to DVD. Gdzieś się kiedyś natknąłem na to, że przez kilka pierwszych miesięcy produkcji LS400 w navi siedziała płyta CD. Czy to prawda?

Dzięki, pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: Kristof »

Hej,

mógłby ktoś mi podać ID aktualizacji mapy dla wersji 02-17-50 (czyli 2017 v2) chodzi o 16 cyfrowy kod grupowany po 4 cyfry, dzięki z góry
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: niven »

Szewc bez butów chodzi powiadają.

Czy znacie opcje aktualizacji nawigacji - is200t z początku 2016 - nawigacja ta zwykła (czyli niepremium bez joysticka). Jak to się aktualizuje ? Tylko aso? Jeśli tylko aso to jaki koszt
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: Kristof »

Szukałem czy nie da się samemu ale ostatecznie poległem i udałem się do ASO. 866 netto i dostajesz płyty plus numer seryjny zdaje się że indywidualny. Na jego podstawie jest stronka która do numeru seryjnego navi plus mapy generuje kod instalacji map który trzeba podać przy wgrywaniu. Pasuje tylko sprawdzić ten numer seryjny bo jeśli każda wersja ma swój i nie jest przypisany do użytkownika to to jest do zrobienia samemu

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: niven »

Pruv
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: niven »

A może ta tańsza nawigacja w is to jest to samo co w avensid ?

http://avensis.info/viewtopic.php?f=67&t=19170


I wtedy aktualizacja tak nam w toyocie ?
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: niven »

Dla potomnych

- aktualizacja w lexusie 830 brutto

Znalazlem gościa w Kazachstanie który za 330zł mi wygeneruje kod aktywacyjny do mapy a mape wysle link do zgrania na USB

Robi tez toyota touch and go 1 i 2 - 270zł

więc elegancko

zaraz mu płacę wieczorem dam znac czy aktualizacja poszła
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: niven »

Działa. Uczciwie polecam. Dane typa tj numer telefony (WhatsApp) mogę podać. A lriv
mamut55
Lex user
Posty: 163
Rejestracja: 9 lut 2016, o 22:42
Model Lexusa: IS 350
Skąd:: Zabrze
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: mamut55 »

Czy te całe aktualizacje będą banglać na starszych Lexach? Mam IS 350 z 2007r i jakieś mapy które dostałem razem z autem, a chciałbym kiedyś to zaktualizować dlatego z ciekawości pytam ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości