Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB

Postprzez ArtIS » 25 maja 2017, o 13:33

Zamówiłem wczoraj DVD czyszczące i jak tylko dojdzie to dam znać jakie efekty :). Esperanza zrobiła coś z systemem 6 szczytem - zobaczymy co to da. Dmuchnąłem tam tez sprężonym powietrzem :)
ArtIS
Lex Maniak

Model Lexusa: IS 250 AWD

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Postprzez wojtekS » 26 maja 2017, o 23:37

Miałem przed laty ten sam problem z czytnikiem CD pozyskanym z prelude 4 gen JDM. Żadne płytyczyszczące nie dały rady, pomogło dopiero suchym wacikiem do uszu przetarcie soczewki lasera po rozmontowaniu.

Była taka jakby mgłą wyschniętą pokryta. Po tym zabiegu nagle zaczęła czytac wszystkie płyty, i te oryginalne i nagrywane :)
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez owczar » 26 maja 2017, o 23:39

Takie czyszczenie to chyba najlepszy sposób.
owczar
Moderator

Model Lexusa: Lexus

Postprzez Joe89 » 18 wrz 2017, o 13:53

Ktoś się orientuje kiedy wyjdą nowe płyty z nawigacją ? Na chwile obecną są E1F 2017-2018 Ver.1. nie wiem czy kupić taką czy czekać na nowe bo v.2 powinna być w tym roku?
Joe89
Lex user

Model Lexusa: LS430 03' Lift

Postprzez ArtIS » 18 wrz 2017, o 19:15

Pytanie po co? :)
Pokrycie takie sobie, informacji o ruchu brak - trzeba w 2017 wymagać czegoś więcej od nawi.
ArtIS
Lex Maniak

Postprzez owczar » 18 wrz 2017, o 20:25

Zgadza się. U mnie oem nawigacja spełnia rolę wygaszacza ekranu :D
owczar
Moderator

Postprzez ArtIS » 18 wrz 2017, o 22:10

To samo u mnie. Pokazuje się cokolwiek i tak ma być :)
ArtIS
Lex Maniak

Postprzez Joe89 » 29 paź 2017, o 21:01

Jest już 2017-2018 ver.2 obwodnica Łodzi m.in. dodana.
Dla mnie jest wystarczająca seryjna nawigacja jeśli chodzi o funkcje, aby mapa była aktualna. Jeżdżę trasy 1300km PL-DE bez najmniejszego problemu, no a jak ktoś potrzebuje widzieć korki, pogodę, zegary światowe i przy okazji kursy walut ... to trzeba kupić auto z 2017 :D Ja nie widze sensu ani logiki żeby czepiać na szybę jakieś badziewia gdzie auto jest wyposażone w fabryczną navi, tym bardziej w LS wygląda to trochę wieśniacko :down:
Pozdro
Joe89
Lex user

Postprzez owczar » 29 paź 2017, o 22:09

No niestety i auta z 2017 maja nie lepsza navi choć oczywiście jest lepiej. Stwierdzenie, że obwodnica Łodzi jest już w OEM navi też brzmi trochę śmiesznie - bo to droga, która jest od dawna. A ilu dróg jeszcze nie ma? Wszystkich które powstały później od obwodnicy Łodzi.

Telefon powieszony z boku nie rzuca się w oczy, nie pogarsza widoczności, a daje możliwości o wiele większe niż oryginalna nawigacja. Może i w trasy jest spoko, choć trasę można równie dobrze jechać bez nawigacji.

Dodatkowo nawigacja w telefonie jest za darmo, a nowa płyta kosztuje tyle co tani telefon z androidem. Można wyszukać glosowo adresy, restauracje, stacje benzynowe i to wszystko bez odrywania rąk od kierownicy.
Oryginalna nawigacja bez przeróbki nawet nie pozwoli wprowadzić adresu podczas jazdy...
owczar
Moderator

Postprzez Joe89 » 29 paź 2017, o 22:56

No jak telefon nie rzuca się w oczy skoro trzeba patrzeć na niego jak navi prowadzi [no chyba że ktoś jeździ na słuch z wyciszonym audio a i tu jest przewaga fabrycznej navi bo automatycznie wycisza przy komendach głosowych] dodatkowo kabel ciągle się wala i na dodatek jak podłączysz się pod oryginalne gniazdo zapalniczki to żeby podładować swój telefon trzeba otwierać podłokietnik i gnieść kabel bo inaczej się nie zamknie. Używanie głównego telefonu jako nawigacji to też gówniany pomysł bo jak ktoś zadzwoni to zwykle jest tak ze przejeżdża się zjazd ;) A i często nie wraca z powrotem do pozycji poziomej po zakończeniu połączenia.
Tani telefon z androidem to telefon z kaprysami, a po 10h na słońcu to wiadomo jak to działa :P

Fabryczna nawigacja prowadzi dobrze, nie zacina się, jest płynna i czytelna. Wszystkie zjazdy są dobrze opisane. Wyszukiwanie głosowe też działa, stacje paliw pokazuje jak należy. A dziwne to ze nie da się wprowadzić adresu podczas jazdy, w polifcie się da - nie da się za to wybrać numeru telefonu na ekranie jak chcesz gdzieś zadzwonić w czasie jazdy.
PS. Która jest za darmo offline na Europe? Bo na trasie często nie ma zasięgu żeby jeździć z mapami online i gubi się w najmniej oczekiwanych momentach.

PPS. Wcześniej robiłem trasy e36 potem przesiadłem się na e39 i w końcu na LS430. Najeździłem się już z rożnymi telefonami i systemami [Automapa, Sygic, Tomtom]
Z tego wszystkiego jestem najbardziej zadowolony właśnie z wygody nawigacji wbudowanej, działa tak jak ma działać navi w aucie, bez zbędnych elementów :ok:
Joe89
Lex user

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Car Audio, GPS, CB