(IS 200) Kamera cofania - zakłócenia

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

(IS 200) Kamera cofania - zakłócenia

Post autor: akira »

No i wreszcie założyłem kamerkę w moim autku, bez rzeźby się nie obyło, ale przy okazji uzupełniłem brakujący element listwy nad rejestracją. No mniejsza o to.
Już w fazie montowania i ustawiania zaskoczyło mnie, że kamerka działa jedynie po podłączeniu do bieguna +, masa zwisała swobodnie i nie miała wpływu w procesie instalacji. Jednak gdy wszystko dopinałem już na ostatni guzik, również i kamerkę podpiąłem tak jak w instrukcji skośnooki producent przewidział. I tu pojawił się problem zakłóceń. Mianowicie, poziome/pionowe prążki biegały po obrazie na wyświetlaczu radia. Metodą prób i błędów doszedłem,że powiązane jest to z dźwiękiem
z radia (JVC KW AVX-740) lub co bardziej prawdopodobne z sygnałem do głośników. Wraz ze wzrostem głośności muzyki zakłócenia się nasilały, aż czyniły obraz totalnie nieczytelnym.
Wykluczyłem:
-kiepską jakość kabla RCA od kamery, po podmianie na lepszy nie było poprawy.
-zakłócenia od wzmacniacza. Po odpięciu kabla sygnałowego od radia, wzmacniacz się wyłącza, zakłócenia nie ustały.
Wreszcie coś mnie tknęło i wypiąłem z kamerki kabelek masy (-) poprowadzony do karoserii. Wszystkie problemy zniknęły, obraz jest stabilny, przejrzysty
i czytelny. Tak na razie zostawiłem i cieszę się drobną pomocą przy parkowaniu. Ale pytania zostały. No bo czemu tak?
Martwi mnie, pewne podejrzenie które wdarło się mi do głowy. Skoro przewód masowy podłączony do karoserii powodował wariacje powiązane z głośnością muzyki, to może gdzieś w fabrycznej instalacji przetarty przewód głośnikowy (np +) dotyka nadwozia auta i sygnał idzie na karoserię??? Mogę jeszcze kamerkę ,,na krótko" podłączyć bezpośrednio do akumulatora i zobaczyć czy problem wróci, ewentualnie powrócić do starych ustawień i po kolei rozłączać głośniki przy radiu. Może jakiś pomysł jak to miernikiem sprawdzić???
A może wy macie jakieś pomysły ewentualnie doświadczenie z tego typu problemami ???
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: (IS 200) Kamera cofania - zakłócenia

Post autor: maniek_ls400 »

Radio 'sieje' - polecam filtr antyzakłóceniowy na kabel zasilający bądź poprowadzenie zasilania do radia bezpośrednio z aku. Zasilenie kamery bezpośrednio z aku też powinno rozwiązać problem.
BTW. Pochwal się kamerką - jaki producent, jak podłączyłeś - schemat lub skąd wiedziałeś co i gdzie ciąć etc. W jaki sposób włączasz kamerę ? Sprzężona z biegiem wstecznym ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości