Lexus LS 430 Problem z audio

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Piter1516
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2011, o 19:02
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Lexus LS 430 Problem z audio

Post autor: Piter1516 »

Witam.Posiadam Lexusa LS 430 z 2001 r. Mój problem polega na tym ,że z głośników nie wydobywa się żaden dźwięk.Problem nie wystąpił podczas słuchania muzyki,auto było zgaszone i po ponownym odpaleniu dzwięku już nie było.Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda normalnie,przy włączeniu radia na panelu nawigacji mogę wyszukać wszystkie stacje,gdy RDS działa włączam cd czas piosenki ucieka lecz jest problem że niema w ogóle dźwięku.Jedyną rzeczą podpadająca jest gdy włączę zakładkę SOUND,to nie mam możliwości regulacji BASSÓW i innych możliwych ustawień.(przed wystąpieniem awarii było wszystko OK).Sprawdziłem bezpieczniku w bagażniku,pod maską i te znajdujące sie przy nogach kierowcy i pasażera,wszystkie są ok.Nie wygląda to aby jakiś sprzęt się spalił(nie było żadnego nie przyjemnego zapachu).Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: Lexus LS 430 Problem z audio

Post autor: legato97 »

Moze wzmacniacz polecial
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Lexus LS 430 Problem z audio

Post autor: prosperopro »

bez wzmaka powinno grac sam ostatnio chcialem sprawdzic jak brzmi radio ze wzmakiem i bez i jakos dla mnie roznicy nie bylo. jedz do elektronika on rozbierze radio podepnie posprawdza styki ewentualnie moze cos padlo w radiu ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Piter1516
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2011, o 19:02
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Lexus LS 430 Problem z audio

Post autor: Piter1516 »

no chyba to jedyne rozwiązanie bo już mi wiedzy brakuje.A wzmacniacz gdzie jest,pod kokpitem??
Ma ktoś może jeszcze jakies diagnozy??
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Lexus LS 430 Problem z audio

Post autor: prosperopro »

w ls430 chyba jest w bagazniku po lewej stronie tak jak w ls400, nie jestem pewny na 100%. innej diagnozy nie ma bo by raczej wszystkie 6.1 glosnikow nie padlo na raz ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Lexus LS 430 Problem z audio

Post autor: dS »

może coś z kablem sterującym od wymaka się stało, ja u siebie jak zmieniałem radyjko na aftermarket i nie podłączyłem tego kabelka to radyjko niby wyświetlało wszystko jak należy ale dźwięku zero.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus LS 430 Problem z audio

Post autor: janasek »

prosperopro pisze:bez wzmaka powinno grac sam ostatnio chcialem sprawdzic jak brzmi radio ze wzmakiem i bez i jakos dla mnie roznicy nie bylo. jedz do elektronika on rozbierze radio podepnie posprawdza styki ewentualnie moze cos padlo w radiu ;)
U mie radio bez wzmaka po prostu nie działa, mam zewnętrzny wzmacniacz. Prosperopro a u Ciebie jak jest? ORI radio ma wzmacniacz zewnętrzny czy wewnętrzny?
Luxusem jadę... :)
Piter1516
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2011, o 19:02
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Lexus LS 430 Problem z audio

Post autor: Piter1516 »

Kolego jestes pewnien że w LS430 wzmacniacz jest w bagażniku vbo gdzieś słyszałem że jest gdzieś pod kokpitem
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Lexus LS 430 Problem z audio

Post autor: dS »

prosperopro pisze:w ls430 chyba jest w bagazniku po lewej stronie tak jak w ls400, nie jestem pewny na 100%. innej diagnozy nie ma bo by raczej wszystkie 6.1 glosnikow nie padlo na raz ;)
wg. ToyoDiy wzmak jest w bagażniku po prawej stronie
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2004_L ... _8601.html
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Piter1516
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2011, o 19:02
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Lexus LS 430 Problem z audio

Post autor: Piter1516 »

Niestety rozebrałem bagażnik i tam nigdzie wzmacniacza nie ma.Ma ktoś jakis pomysł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości