Pytanie o audio w samochodzie

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Maciej Loret
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 23:39
Model Lexusa: brak
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: Maciej Loret »

laredo pisze: Szybkie podłączenie pod radio i gra. Głośniki są całe, nie posiadają żadnych uszkodzeń, i grają dość przyjemnie. Tweetery również. To co Wam pisałem że głośnik od kierowcy charczał a później przestał grać okazuje się nie prawdą. Podczas demontażu okazuje się że jakimś cudem oba kable są urwane, i to zapewne było przyczyną złego grania. Teraz pytanie, zostawiać je czy wymieniać ? 13 wcisnę 16 nie. Kupił bym może te na przód i tyle http://allegro.pl/legendarna-marka-naka ... 36781.html
Chyba bez sensu, bo zamienisz na podobne lub niewiele lepsze, tyle że nowe...
laredo pisze: Radio bez wzmacniacza radzi sobie raczej średnio. Dźwięk jest ok z tym że gdy radio gra głośniej ( na skali radia powyżej 15 ) dźwięk robi się bardziej wyrazisty i soczysty, że się tak wyrażę. Ale może to wina lichego wzmocnienia.
Tak już będzie. Wzmacniacz i pewnie tuner nie są w tym sprzęcie najwyższych lotów, biorąc pod uwagę cenę jak i ilość bajerów...
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
www.loret.bydgoszcz.pl
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: legato97 »

JL nie robi glosnikow free air. Wybierz jeden z trzech ktore Ci podalem, sa najsensowniejsze, u mnie padlo na DLS.
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: laredo »

Pytałem tego kolesia co sprzedaje tego JL. To nie jest Free Air - a ja nie mam ani czasu ani chęci na budowę i montaż skrzyni do bagażnika. I tak narzekam na brak miejsca w bagażniku.
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: Rici »

Jak masz fundusze to bierz DLS Piotrek dobrze radzi słyszałem jak gra jego i jest miodzio
Obrazek
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: laredo »

Dziś zdemontowałem sub. Niestety nie zagra mi więcej, amortyzator membrany, czyli ta obwódka wykruszyła się. Jedyne co by go ratowało to jakiś zestaw naprawczy. Szkoda bo nie mogę znaleźć typowego Free Air za uczciwe pieniądze. :kawa:
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: IgoR_KilleR »

laredo pisze:Dziś zdemontowałem sub. Niestety nie zagra mi więcej, amortyzator membrany, czyli ta obwódka wykruszyła się. Jedyne co by go ratowało to jakiś zestaw naprawczy. Szkoda bo nie mogę znaleźć typowego Free Air za uczciwe pieniądze. :kawa:
bez problemu znajdziesz na allegro.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: legato97 »

laredo ma racje, wcale nie ma wyboru w glosniczkach free air. A jaka kase chcesz przeznaczc na suba?
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: tomekb »

http://allegro.pl/subwoofer-dls-oa12-fr ... 51369.html jedyny na allegro ale mysle ze da rade
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: laredo »

yhm no nie wiem co to będzie. Biednemu to zawsze pod górkę, trafiła mi się okazja i odkupiłem od kolegi dwie wędki, więc w tym miesiącu już z car audio nie zaszaleję. Idzie jeszcze Mikołaj a budżet mam na serio bardzo skromny. Ale z drugiej str - odłożę część kasy i za miesiąc kupię coś. W tym miesiącu kupię jeszcze gotowe kable i jeśli pogoda pozwoli zainstaluję je w samochodzie tak aby później tylko podłączyć sprzęt.
Ogólnie jest ciut lipa... po rozkręceniu obudowy głośników, nie ma zwrotnic jako takich tylko jest taki układ
Obrazek

więc może zamiast pitolić się to dokupić zwrotnice osobno i podłączyć inaczej ?!
Druga sprawa to sub który wygląda tak
Obrazek
Wymiary na sub są podane ponieważ zamówiłem już u gościa z alle amortyzator z pianki i ma mi dobrać odpowiedni.
Dostałem też odpowiedź od Pioneer Japan, chodziło mi o schemat podłączenia wzmacniacza. Odpowiedź jest taka że oni nie posiadają takich schematów ponieważ te wzmacniacze są dedykowane pod jeden konkretny samochód i łączone są gotową wiązką. Sugerują zadać pytanie do producenta samochodu czyli Lexusa.
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: angrzeda »

laredo podejrzewam że w GS300 mam taki sam subwoofer i w tym tygodniu mam zamiar go wyjąć i obejrzeć, bo mi nieco "charczy" przy podkręceniu radyjka :angry: A że już sobie nieco przemyślałem temat, to chyba zdecyduję się na profesjonalną regenerację w tej firmie: http://www.kgaudio.pl/?p=p_8&sName=rege ... -glosnikow
W większości i tak jeżdżę z rodziną, więc rzadko mam okazję nieco poszaleć z muzą, dlatego nie inwestuję w sprzęt z wyższej półki, ale nie znoszę jak coś brzęczy nie tak jak powinno :szyja:
Może ktoś już próbował z regeneracją głośników, więc chętnie usłyszę opinie na ten temat. Osobiście widziałem już regenerowany sprzęt i szczerze mówiąc nie było się do czego przyczepić... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości