Pytanie o audio w samochodzie

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: maniek_ls400 »

Ja swoj naprawiłem tak jak podpowiedzial gosc w tym watku: http://us.lexusownersclub.com/forums/in ... opic=46353
Naprawdę działa :-) Mój był oberwany na 75% obwodu - kupiłem pistolet do kleju w Leroy za 16zł + klej za 10 i mam niecharczącego suba :-)
Wreszcie miałem możliwość wyskoczyć w trasę :-) Sub sprawdzony - celowo bass na maxa i kawałek basowej muzyki - gra bez zająknięcia. Obawiałem się, że masa termo po stwardenieniu odlepi się od obręczy plastikowej wokół suba, ale tak się nie dzieje :biggrin2:
Dźwięk ze sprzętu ML jest słyszalnie lepszy od standardowego Pioneera - słychać to szczególnie przy odbiorze z CD.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2011, o 20:53 przez maniek_ls400, łącznie zmieniany 1 raz.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: angrzeda »

maniek, dzięki :) Co prawda mój angielski jest na poziomie Kalego, ale załapałem :crazy: Ty zastąpiłeś po prostu to zawieszenie z pianki klejem termoplastycznym? Szkoda że nie ma fotek, bardzo ułatwiłoby to pracę :)
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: laredo »

No tak tylko czy jest sens kombinować ? Nowy amortyzator na alle kosztował mnie 12 zł klej 5 zł plus kilka zł przesyłka, w sumie mniej jak 30 zł Do wyboru miałem albo gumę albo piankę, wybrałem piankę jako że podobno jest twardsza
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: maniek_ls400 »

laredo pisze:No tak tylko czy jest sens kombinować ? Nowy amortyzator na alle kosztował mnie 12 zł klej 5 zł plus kilka zł przesyłka, w sumie mniej jak 30 zł Do wyboru miałem albo gumę albo piankę, wybrałem piankę jako że podobno jest twardsza
Ale jest jeszcze jedno ale. Przy klejeniu nie rozbierałem suba tylko zdjąłem maskownicę ( u mnie wyjęcie suba to demontaż foteli i całej elektryki pod nimi - zabawa na kilka godzin). Mój amortyzator jest cały - nigdzie nie pęknięty tylko odklejony po obwodzie od stelaża głośnika - więc przykleiłem go spowrotem dzięki wspomnianej metodzie.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: laredo »

Rozumiem
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: angrzeda »

Czy ktoś wyjmował subwoofer z GS-a? Zastanawiam się czy aby dostać się do głośnika, to wystarczy zdjąć maskownicę (czy zdejmuje się ją tak jak w LS-ie?), czy też konieczny jest demontaż tylnej kanapy i półki... Zapowiada się słoneczne popołudnie, więc może znalazłbym chwilę, żeby to "coś charczące" wyjąc i ewentualnie naprawić lub oddać do regeneracji...
Ostatnio zmieniony 23 lis 2011, o 21:20 przez angrzeda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: laredo »

Po kilku dniach intensywnego poszukiwania w sieci wiem tylko jedno. Firmowy wzmacniacz Pioneer w LS służy jedynie do wzmocnienia sygnału na sub. Głośniki w drzwiach są podpięte tylko pod radjo. Mam schemat i to z niego wynika. Nie wiem jaki wzmacniacz ma wbudowane radio ale i tak grało nieźle.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: legato97 »

angrzeda pisze:Czy ktoś wyjmował subwoofer z GS-a? Zastanawiam się czy aby dostać się do głośnika, to wystarczy zdjąć maskownicę (czy zdejmuje się ją tak jak w LS-ie?), czy też konieczny jest demontaż tylnej kanapy i półki...
W GS MK1 trzeba zrobic wszystko jak w LS wiec MK2 pewnie tez.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: klexus »

angrzeda pisze:Czy ktoś wyjmował subwoofer z GS-a? Zastanawiam się czy aby dostać się do głośnika, to wystarczy zdjąć maskownicę (czy zdejmuje się ją tak jak w LS-ie?), czy też konieczny jest demontaż tylnej kanapy i półki... Zapowiada się słoneczne popołudnie, więc może znalazłbym chwilę, żeby to "coś charczące" wyjąc i ewentualnie naprawić lub oddać do regeneracji...
ja wywaliłem ori suba z MKII, musisz zdjąć boczki na tylnych słupkach, później połka a pod nią siedzi pseudo subwoofer. Nie wiem czy nie łatwiej będzie jak odkręcisz oparcie, ale najpierw musisz wyszarpać siedlisko, siedlisko siedzi tylko na zatrzaskach
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: angrzeda »

dzięki klexus :piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości