[IS200] rozpiska kabli w radiu

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
sikor
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 15:23
Model Lexusa: is200 sportcross
Skąd:: Lubin
Kontakt:

Re: [IS200] rozpiska kabli w radiu

Post autor: sikor »

Dzięki za schemat.
Mam to autko dopiero 4miesiące, a mam zamiar trochę nim pojeździć więc chce go sobie podszykować typowo pd siebie. Czyli musi być cacy.
Awatar użytkownika
BaumaXXX
Lex user
Posty: 88
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 21:48
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ok. Tarnowa
Kontakt:

Re: [IS200] rozpiska kabli w radiu

Post autor: BaumaXXX »

Witam. Mam pewien problem z podłączeniem radyjka. Gdzie podłączyć Amp ?
Kabelki do kostki Iso zamontowałem i nie wiem gdzie wpiąć ostatnie 2 kabeli Niebiesko biały i Czarno biały. One chyba odpowiadają za wzmacniacz ?
Awatar użytkownika
Lisek
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 21:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [IS200] rozpiska kabli w radiu

Post autor: Lisek »

Witam. Kupię kostki do seryjnego radia takie jak na zdjęciu. http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... fb98ecb47f Najlepiej jak by były chociaż z kawałkami przewodów gdyż w samochodzie który kupiłem są kostki iso a ja chciałbym wrócić do oryginału. Kupiłem radio które ma z przodu numer 13908 czy ktoś mi powie czy jest z wzmacniaczem czy nie ? Bo kolejny problem u mnie to w samochodzie był wzmacniacz ale zostały tylko kostki i chyba też coś kombinowane było przy nich. I jeszcze pytanie czy wszystkie zewnętrzne wzmacniacze mają takie same kostki do podłączenia ? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi jak ten temat rozwiązać.
Awatar użytkownika
BaumaXXX
Lex user
Posty: 88
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 21:48
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ok. Tarnowa
Kontakt:

Re: [IS200] rozpiska kabli w radiu

Post autor: BaumaXXX »

Witam. Mam pewien problem odnośnie radia. Niedawno postanowiłem zmienić radio w moim lexie z orginała na pioneera fh-x700bt. Posiadam również orginalny wzmacniacz znajdujący sie obok schowka. Zależy mi na tym aby wzmacniacz dalej działał. Zdemontowałem orginalne radio i wypiąłem dwie wtyczki. Jedna jest 12 pinowa w której jest wpięte 2 kabelki w pin 10 i 9 http://obrazki.elektroda.net/54_1276246070.jpg. Druga wtyczka ma już 18 pinów dokładnie tak wygląda download/file.php?id=973&mode=view/Lexu ... 0radio.jpg. Zauważyłem również jakiś czarny kabel połączony razem z anteną i jeden zielony z dwoma srebrnymi kropkami znajdujący się pomiędzy dwoma grubymi kablami które są połączone do kostki 18 pinowej. Głowie się już drugi dzień jak to wpiąć do kostek ISO. Jeśli chodzi o elektrykę to jestem zielony. Nie wiem jaki kabel za co odpowiada. Proszę o pomoc z tym zagadnieniem.
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] rozpiska kabli w radiu

Post autor: piotro1227 »

A w jakim celu Ci jest potrzebny ori wzmacniacz. Ten śmieszny wzmacniacz nazwał bym raczej radiatorem. Tez chcialem go zostawić ale jak usłyszałem jak gra nowe radio razem z tym wzmacniaczem i bez niego stwierdziłem ze idzie do kosza.
Awatar użytkownika
BaumaXXX
Lex user
Posty: 88
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 21:48
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ok. Tarnowa
Kontakt:

Re: [IS200] rozpiska kabli w radiu

Post autor: BaumaXXX »

Czyli 4x50W radyjko daje lepiej rade niż ten orgi wzmacniacz ?
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] rozpiska kabli w radiu

Post autor: piotro1227 »

Podejrzewam ze radio 4x50 ma wieksza moc niż ten caly pseudo wzmacniacz. Wywal go podlacz normalnie radio i będziesz zadowolony. Ja mam Tak podpieta Alpine i ladnie to gra.
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: [IS200] rozpiska kabli w radiu

Post autor: DanLexus »

BaumaXXX pisze:Witam. Mam pewien problem odnośnie radia. Niedawno postanowiłem zmienić radio w moim lexie z orginała na pioneera fh-x700bt. Posiadam również orginalny wzmacniacz znajdujący sie obok schowka. Zależy mi na tym aby wzmacniacz dalej działał. Zdemontowałem orginalne radio i wypiąłem dwie wtyczki. Jedna jest 12 pinowa w której jest wpięte 2 kabelki w pin 10 i 9 http://obrazki.elektroda.net/54_1276246070.jpg. Druga wtyczka ma już 18 pinów dokładnie tak wygląda download/file.php?id=973&mode=view/Lexu ... 0radio.jpg. Zauważyłem również jakiś czarny kabel połączony razem z anteną i jeden zielony z dwoma srebrnymi kropkami znajdujący się pomiędzy dwoma grubymi kablami które są połączone do kostki 18 pinowej. Głowie się już drugi dzień jak to wpiąć do kostek ISO. Jeśli chodzi o elektrykę to jestem zielony. Nie wiem jaki kabel za co odpowiada. Proszę o pomoc z tym zagadnieniem.
Nie kombinuj ze wzmacniaczem żeby go zostawiać bo radio nie będzie działało tak jak należy. Może się okazać że nie będziesz miał pełnej regulacji głośności albo będzie słychać trzaski po tym jak już uporasz się ze wzmakiem. Dlatego najlepiej kup sobie coś takiego http://www.bartex-caraudio.pl/product_i ... ts_id=4812 . Gdy dostaniesz się do wzmacniacza który znajdziesz za schowkiem, wypinasz z niego kabelek i podpinasz do nowo zakupionej przejściówki, a jej drugi koniec do radia które kupiłeś. Kabel który teraz łączy radio ze wzmacniaczem nie będzie potrzebny.
Zamiast kupować taki kabel można też go dorobić - jak będziesz zainteresowany to dam Ci namiar do kolesia który na pewno to ogarnie. Mi dorobił bo ta przejściówka za 120zł nie pasuje do sportcrossa z premier sound.
A jeśli chodzi o to jak gra radyjko bez wzmaka to jest ok ale lepiej mimo wszystko daje radę ori radio ze wzmakiem.
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
BaumaXXX
Lex user
Posty: 88
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 21:48
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ok. Tarnowa
Kontakt:

Re: [IS200] rozpiska kabli w radiu

Post autor: BaumaXXX »

Właśnie przed chwila oddałem samochód do mechanika ma mi to ogarnac na jutro. Podepnie bezpośrednio do nowego radyjka głośniki bez wzmacniacza orgi.
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: [IS200] rozpiska kabli w radiu

Post autor: DanLexus »

Gdzie oddałeś?
Supras are just a hatchback SC300
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości