Kupno CB

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: angrzeda »

Przede wszystkim musisz się zastanowić jak i gdzie będziesz używał CB. Druga sprawa - dziwi mnie zachwalanie radia za 500 zł i najtańszej anteny - tutaj należy zrobić wręcz odwrotnie. Nawet najlepsze radio nie będzie zbierać jak nie będzie miało z czego. Antena minimum 110 cm, osobiście jestem zwolennikiem montażowej, czyli wiercenia otworu. Wtedy jedno strojenie i po kłopocie, no i nie ma problemu z lakierem pod magnesem czy w miejscu gdzie kabel ociera o nadwozie. Odpada też wiszący przewód w środku auta.
Radio kup sobie jak najmniejsze, bo będziesz miał problem gdzie je zamocować w aucie. Niektórym nie przeszkadza jak radio siedzi np. między tunelem a fotelem, ale mnie to strasznie by wkurzało. Zwróć uwagę, czy radyjko ma automatyczną redukcję szumów - to bardzo ułatwia życie. W zasadzie nie powinienem polecać, ale myślę że mod mnie nie pogoni, bo może inni też się czegoś ciekawego dowiedzą - zajrzyj tutaj: http://www.cb-forum.pl/

W opisie mojego auta możesz zerknąć jaki sprzęt ja wybrałem i jak zamocowałem: viewtopic.php?f=86&t=6047

Powodzenia :)
suxell
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 8 lis 2012, o 12:18
Model Lexusa: gs430
Skąd:: Lexus-forum
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: suxell »

Hmmm ciekawe co mówisz, ja osobiście unikam wiercenia dziur w aucie bo to są miejsca szczególnie narażone na korozję ( szczególnie dach).
Sam robie przymiarkę do jakiegoś sprytnego uchwytu, magnesówki jakoś srednio do mnie przemawiają, ślady na lakierze itd.
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: angrzeda »

suxell pisze:Hmmm ciekawe co mówisz, ja osobiście unikam wiercenia dziur w aucie bo to są miejsca szczególnie narażone na korozję ( szczególnie dach).
Sam robie przymiarkę do jakiegoś sprytnego uchwytu, magnesówki jakoś srednio do mnie przemawiają, ślady na lakierze itd.
Co do korozji to istnieje małe prawdopodobieństwo jej wystąpienia jeśli zabezpieczysz brzegi otworu. Poza tym mocowanie anteny posiada uszczelkę, która znakomicie się sprawdza.
Sprytny uchwyt zda egzamin w przypadku relingu. Z doświadczenia wiem, że nawet uchwyty do klapy powodują szkody - im dłuższa antena, tym bardziej obciąża uchwyt. Miejsca mocowania zaczynają się po pewnym czasie deformować i jest jeszcze gorzej niż przy magnesówce. Można ewentualnie wykorzystać taki patent,
Obrazek
niektórzy sobie chwalą: http://www.eltrox.pl/antena-cb-sirio-tw ... -5014.html Jeśli chcesz do miasta to w zupełności wystarczy, jako anty-misiek w zasadzie też :)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: Yarecki »

Robiłem przymiarkę do Sirio triflex zamiast anteny GPS na dachu i to jest świetne rozwiazanie.
Antena obsługuje GPS FM/AM oraz CB.
Nie rzuca się w oczy, nie ma anteny na klapie więc nie ma wiecznej z nią walki - myślę, że to niezłe rozwiązanie i może się skuszę za jakiś czas to coś węcej powiem.
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: angrzeda »

Yarecki pisze:Robiłem przymiarkę do Sirio triflex zamiast anteny GPS na dachu i to jest świetne rozwiazanie.
Antena obsługuje GPS FM/AM oraz CB.
Nie rzuca się w oczy, nie ma anteny na klapie więc nie ma wiecznej z nią walki - myślę, że to niezłe rozwiązanie i może się skuszę za jakiś czas to coś węcej powiem.
Hmmm... podrzuć fotkę tej anteny... Ja też miałem taki pomysł, ale pod antenką GPS masz mocowanie na dwa otwory, więc jeśli ta, którą wybrałeś jest mocowana do jednego to odpada...

Właśnie sobie sprawdziłem - odpada :down:
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: Yarecki »

angrzeda pisze:
Yarecki pisze:Robiłem przymiarkę do Sirio triflex zamiast anteny GPS na dachu i to jest świetne rozwiazanie.
Antena obsługuje GPS FM/AM oraz CB.
Nie rzuca się w oczy, nie ma anteny na klapie więc nie ma wiecznej z nią walki - myślę, że to niezłe rozwiązanie i może się skuszę za jakiś czas to coś węcej powiem.
Hmmm... podrzuć fotkę tej anteny... Ja też miałem taki pomysł, ale pod antenką GPS masz mocowanie na dwa otwory, więc jeśli ta, którą wybrałeś jest mocowana do jednego to odpada...

Właśnie sobie sprawdziłem - odpada :down:
No to mnie wyleczyłeś :(
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: angrzeda »

Poczekaj trochę... :biggrin2: Mam fotkę Twojego GS-a i widzę że masz inną antenę niż moja (widoczna na focie w tym poście: viewtopic.php?f=121&t=5814). I tak patrząc to możesz mieć tylko jeden otwór w dachu, więc może się uda, tym bardziej, że wybrana przez Ciebie SIRIO ma całkiem przyzwoite parametry jak na 3w1. Sprawdź dokładnie, ale chyba się w czepku urodziłeś... :crazy: :crazy: :crazy:

Aha, zapomniałem dodać, że to antena helikalna i będzie Ci nieco "gwizdać" w czasie jazdy, ale to już szczegół :biggrin2:
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: Yarecki »

angrzeda pisze:Poczekaj trochę... :biggrin2: Mam fotkę Twojego GS-a i widzę że masz inną antenę niż moja (widoczna na focie w tym poście: viewtopic.php?f=121&t=5814). I tak patrząc to możesz mieć tylko jeden otwór w dachu, więc może się uda, tym bardziej, że wybrana przez Ciebie SIRIO ma całkiem przyzwoite parametry jak na 3w1. Sprawdź dokładnie, ale chyba się w czepku urodziłeś... :crazy: :crazy: :crazy:

Aha, zapomniałem dodać, że to antena helikalna i będzie Ci nieco "gwizdać" w czasie jazdy, ale to już szczegół :biggrin2:
Obawiam sie że to co ja mam to nie jest ori - ktoś wpakował co miał po kradzieży i tyle. Tak sądzę.
Sprawdzę, jak pójdą ze mną układ, że jak będzie za słaba to przyjmą z powrotem to się na nią zdecyduję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości