usb lexus is 200

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

To jest kwestia oprogramowania czy hardweru? Coś można z tym zrobić? Czy jesteśmy skazani na tą badziewną jakość?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: usb lexus is 200

Post autor: endrju1 »

Myślę, że i jedno i drugie.
Mustaine
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 8 sie 2017, o 23:28
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: usb lexus is 200

Post autor: Mustaine »

Panowie, noszę się z zamiarem kupna emulatora, przeczytałem na forum już wszystko po kilka razy, ale wciąż mam wątpliwości co i jak.
Mój lex i radio: IS 200 2004r, 13912.

Gdyby nie zależało mi na BT (jako zestaw głośnomówiący) wybór byłby prosty - zwykły XCarLink. Ale zależy mi na BT, najbardziej skłaniam się do Dension (https://www.car-tronic.pl/cyfrowa-zmien ... exus-p4282) ale czytałem, że odbierać połączenia można wyłącznie z telefonu oraz były problemy z kompatybilnością... Czy ktoś ma w IS polifcie, może się podzielić doświadczeniami?

Drugi kandydat to wciąż XCarLink, ale model, o którym na forum jest ciszej - https://sklephadron.pl/zmieniarki-mp3/4 ... ig-bt.html Tutaj wadą, jest fakt, że muzykę puścimy wyłącznie z AUX lub BT (brak SD, USB tylko do ładowania). Czy ktoś posiada taki emulator, może coś o nim powiedzieć?

Generalnie najważniejsze dla mnie info to kompatybilność z poliftowymi radiami, czy jest problem z tymi dwoma dodatkowymi kabelkami, czy problem ten tyczy się wyłącznie Premium? Czy jest coś jeszcze co powinienem mieć na uwadze?

Pozdrawiam ;)
Mustaine
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 8 sie 2017, o 23:28
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: usb lexus is 200

Post autor: Mustaine »

Wybór padł na XCarLink'a BT. Pełna kompatybilność, montaż to 100% Plug & Play. Umieściłem sam emulator w pustym miejscu na wzmak premium, mikrofon pociągnąłem na słupek A (bez demontażu żadnych paneli) delikatnie wpychając kabel w szpary/pod uszczelkę. Kabel AUX pociągnięty na dolną półkę w konsoli centralnej (jest idealna szpara na kabel między elementami (nie trzeba nic wiercić). Wydawać by się mogło wręcz, że IS został zaprojektowany z myślą o montażu emulatora.

Jakość dźwięku odtwarzanej muzyki jest zadowalająca, zarówno przez AUX jak i BT (trochę lepsza jest oczywiście z AUX).
Emulator łączny się grzecznie za każdym razem z telefonem od razu po uruchomieniu radia.
Połączenia odbiera się jednym przyciskiem (DISC1 jeśli gra AUX, SEEK TRACK ↑ jeśli gra BT), jakość połączeń jest dostateczna.

Generalnie polecam.
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: usb lexus is 200

Post autor: Damian91 »

Wrzuciłbyś jakieś fotki + filmik z obsługi? :)
Mustaine
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 8 sie 2017, o 23:28
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: usb lexus is 200

Post autor: Mustaine »

Szczerze mówiąc, zrobienie filmu z obsługi byłoby lekkim przerostem formy nad treścią.
Ale kilka fotek postaram się niedługo wrzucić, parę protipów mogę też podać, bo niby jest bardzo dużo info w necie na temat takiej operacji, ale czasem się czegoś nie dopowie, jak np. żeby pamiętać o tych dwóch śrubach trzymających schowek na szczycie kontroli centralnej (są schowane za prostokątną zaślepką). Warto również zabezpieczyć (np. taśmą izolacyjną) dolne mocowania radia/AC, żeby nie porysować obudowy.
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: usb lexus is 200

Post autor: Damian91 »

Będę bardzo wdzięczny szczególnie za info dot. zabezpieczenia plastików przy rozbieraniu. Mam wszystko we w miarę ładnym stanie i chciałbym by tak pozostało ;)
Awatar użytkownika
scorpio102
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 14:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz/Hannover
Lokalizacja: Kalisz/Hannover
Kontakt:

Re: usb lexus is 200

Post autor: scorpio102 »

Odkopie troche kotleta bo planuje zamontowac zmieniarke yatour ale niestety kostki nie pasuja i teraz zwatpilem gdzie to powinno byc podlączone. Z tego co wyczytałem powinna to być ta kostka po lewej 5+7 pin. Może ktoś to potwierdzić?
Moje radio wyglada tak jak na foto ponizej a drugie zdjecie to kostka jaka posiadam do adaptera. Ewentualnie pytanie czy posiada ktos taki pasujacy kabel na sprzedaż?
Załączniki
163fa67b-6835-493c-bca7-109268767b4c.jpg
163fa67b-6835-493c-bca7-109268767b4c.jpg (23.48 KiB) Przejrzano 2609 razy
IMG_20200507_175636.jpg
IMG_20200507_175636.jpg (29.55 KiB) Przejrzano 2609 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości