Szukam warsztatu w Krakowie

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
SonY_Milk
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 9 lis 2010, o 12:41
Model Lexusa: IS250
Kontakt:

Szukam warsztatu w Krakowie

Post autor: SonY_Milk »

Witam

Wybaczcie, że w tym dziale zamieszczam zapytanie o poszukiwaniu, jednak nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat.

Otóż.. Poszukuję warsztatu w Krakowie lub okolicy w którym mógłbym serwisować swojego Lexa.
Do tej pory jeździłem do ASO przy M1, jednak wysoka cena serwisów zmusza mnie do poszukiwania czegoś tańszego.

Mój Lexus to IS250 AWD 2007r (sprowadzony z USA).

W najbliższym czasie szykuje się wymiana oleju (i opon na zimowe) a nie chcę jechać do pierwszego lepszego warsztatu gdzie ludzie nie będą wiedzieli jak zabrać się za taki samochód.

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc :ok:

Pozdrawiam
Sławek
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Szukam warsztatu w Krakowie

Post autor: Ralfx »

Olej to Ci każdy zmieni więc nie ma strachu. :) Możesz w miedzy czasie spokojnie szukać. :beach:
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szukam warsztatu w Krakowie

Post autor: janasek »

Tak jak piszę Ralf, nie bój się wymiany oleju i filtra. Ja sam nawet takie rzeczy robię a mechanikiem nie jestem. :) Tu nie ma po prostu czego spartolić. :) Opony przecież też każdy Ci wymieni (tylko jeżeli masz alusy to zwróc uwagę zęeby Ci przypadkiem nie nabili cieżarków od zewnątrz na felge tylko żeby nakleili od środka. I ważne jest to żęby mieli dosyć nową maszynę - są duże różnice w wyważeniu kół na różnych/słabych maszynach - złe wyważenie). Wtedy szkoda kasy.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
SonY_Milk
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 9 lis 2010, o 12:41
Model Lexusa: IS250
Kontakt:

Re: Szukam warsztatu w Krakowie

Post autor: SonY_Milk »

Rozumiem, tylko jednak trzeba jeszcze do kompa podpiąć i skasować inspekcję.
Poza tym opony mam z czujnikami i jeden mechanik powiedział, że nie wymieni mi opon.

Szukam więc dalej jakiegoś dobrego serwisu.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szukam warsztatu w Krakowie

Post autor: janasek »

Inspekcję olejową można samemu skasować. Jest na to procedura. Może któryś z użytkowników bedzie ja znał i ci pomoże. Prawdopodobnie nie chcieli wymienić opon, bo sie bali że pourywają te czujniki lub ich nie ściągną (chyba jest potrzebne do tego specjalne narzędzie).

Pozdro
Luxusem jadę... :)
SonY_Milk
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 9 lis 2010, o 12:41
Model Lexusa: IS250
Kontakt:

Re: Szukam warsztatu w Krakowie

Post autor: SonY_Milk »

Dzięki za odpowiedź, jednakże nie ukrywam, że wciąż nie wiem co dalej zrobić... ?

Na inspekcję jest procedura -- jaka ? Jak to zrobić ? Czy kolejna inspekcja pojawi się zgodnie z terminem następnego przeglądu ? Do kogo zgłosić się z zapytaniem o to ?

Wymiana opon - jaki warsztat zrobi to profesjonalnie ? Nie znam się na tym a chciałbym żeby ktoś zaopiekował się moim samochodem profesjonalnie.

Z góry dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szukam warsztatu w Krakowie

Post autor: janasek »

Oto procedura kasowania inspekcji olejowej:

-siadamy do auta i zamykamy dzwi
-włączamy zapłon ale nie zapalamy
-ustawiamy wyswietlacz KM(ODO ) na calkowity przebieg auta
-wyłączamy zaplon
-przytrzymujemy przycisk RESET (ten co kasujemy dzieny przebieg) ok. 10 sekund a jednoczesnie właczamy zaplon nie odpalajac silnika
I to na tyle. Inspekcja skasowana i po określonym przebiegu auta zapali się ponownie sygnalizując potrzebę wymiany oleju na nowy. :)

Działa to na 100% w GS300 (wersja USA również) i IS 250. W IS 220d trzeba podobno do tego jakoś dusić pedał hamulca, ale nie wiem kiedy.:)

Co do wymiany opon i warsztatu to niestety Ci nie pomogę bo nie jestem z krk. :(

Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć to pisz, może będę umiał pomóc. :biggrin2:

Pozdro
Luxusem jadę... :)
SonY_Milk
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 9 lis 2010, o 12:41
Model Lexusa: IS250
Kontakt:

Re: Szukam warsztatu w Krakowie

Post autor: SonY_Milk »

Super !! :dance3:

Dziękuję bardzo za pomoc :) :)
Właśnie o takie coś mi chodziło :)

Zatem inspekcję skasuję - teraz tylko trzeba znaleźć jakiegoś mechanika, który będzie umiał wymienić filtry oraz oleje - jednak z tym nie powinno być już problemu
(chyba, że jest jakiś trik na który może się nadziać "przeciętny" mechanik ??)

Pojawia się zatem pytanie o dostępność części.
Czy w normalnym sklepie motoryzacyjnym dostanę wszystkie niezbędne części ? (czy są zamienniki super jakości czy tylko ASO?)
Tzn czy są jakieś filtry lepszej/gorszej firmy? Oczywiście interesują mnie części najwyższej jakości.

Co do opon - to po prostu zapytam w większych zakładach wulkanizacyjnych.

Jak ktoś znajdzie chwilkę to byłbym wdzięczny za pomoc z tymi częściami.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szukam warsztatu w Krakowie

Post autor: janasek »

Części są normalnie dostępne, ale jest to dysyć nowe aut, więc może być nie wszystko z zamienników. Zamienniki pasują też od innych modeli Lexów i Toyoty,

Pozdro
Luxusem jadę... :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Szukam warsztatu w Krakowie

Post autor: tomekb »

Części znajdziesz jkaby cos to tu jakbys chciał coś z wikeszym rabatem a nie masz mozliwosciu u znajomych to wal na prv przesle paczuszke ze sklepu kumpla
http://sklep.intercars.com.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości