Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: simoneus »

Witajcie,

dziś wymieniłem olej w skrzyni w swoim GS'ie. Auto mam już 9 lat, nigdy olej nie był wymieniany. Nie chciałem wymieniać z uwagi na brak kompetentnych warsztatów w mojej okolicy i w sumie nie byłem do końca przekonany o konieczności wymiany.
ASO lexusa mówiło: nie wymieniamy. Auto miało mały przelot, obecnie 120tkm. Nie miałem ciśnienia.
Przed wymianą auto zachowywało się poprawnie, płynnie zmieniało biegi, żadnych szarpnięć
Umówiłem się jednak do Pan Leszka, znalazłem jego dane na naszym forum - polecane warsztaty.
Facet bardzo rozsądnie mówił co i jak i po co. Przekonał mnie.
Jako jeden z nielicznych posiada maszynę do dynamicznej wymiany oleju.
Przeprowadzone zostało płukanie skrzyni specjalnym preparatem i wymiana oleju, dodatkowo dolane zostały dodatki uszlachetniające do oleju (poprawiające płynność skrzyni).

Na fotkach macie jak wygląda olej po 120tkm.

Maszyneria
Obrazek

na początku wymiany - porównanie
Obrazek

po wymianie
Obrazek

Z czystym sumieniem mogę polecić taką wymianę osobom, które mają wątpliwości co do wymiany jak również polecić warsztat Pana Leszka.
Nie ściemnia klienta, jeżeli czegoś nie trzeba wymieniać to tego nie wymienia. Nie jak większość ASO, które wymieni połowę auta, żeby wyszła odpowiednia kwota.
Nie jest to warsztat typu ASO z poczekalnią ze skórzanymi kanapami i ekspresem do kawy, a zwykły warsztat z przerobionego garażu. Dla mnie wystarczający.
Wolę miło pogawędzić z właścicielem, dowiedzieć się czegoś ciekawego o swoim aucie, podpatrzyć jak on to robi. Z pewnością podzieli się swoja wiedzą.
Ceny też przystępne.

Dla zainteresowanych :

LB JAPAN SERWIS
Syrokomii 12, Poznań
tel. 513 962 755

Pozdrawiam
Szymon
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: ledziu »

A ja Ci powiem z innej perspektywy bo łatwo psioczyć na aso a do końca nie jest tak jak uważasz...
Zacznijmy od tego że ASO Lexa to nie jest firma kizimizi tu midaj tylko podłączona jest do uzgodnień narzuconych przez markę Lexus więc jeżeli ktoś gdzieś ustalił że nie tzn że nie....
I to chyba jest najłatwiejsze do wytłumaczenia... bo druga część już jest mniej oczywista.

Załóżmy że Kowalski przyjeżdża swoim 15-20 letnim obiektem westchnień do ASO na wymianę dynamiczną oleju i teraz pracownik przyjmuje takie auto zgadzając się na usługę to jak ma stwierdzić stan skrzyni sprzed podjęcia prac??? Ma może posłuchać Pana Kowalskiego że jest ok.i uwierzyć mu na słowo?? A może ma zrobić testy na ulicy w całym zakresie prędkości od 0 km/h do 250km/h ???
No i idźmy dalej przypuśćmy że testy wykazały że jest ok.skrzyni nic nie grozi... następuje wymiana dynamiczna oleju po której coś zaczyna szarpać ... kto wtedy za to odpowiada ??? Pracownik czyli ASO czy może po prostu pech i akurat coś się zepsuło??? A może auto ma 300k.km.więcej i to była pierwsza jego płukanka po której coś jednak się wypłukało???
Do tego jeżeli auto jest w ASO i składasz reklamację to jakiej oczekujesz naprawy...??? Czy oczekujesz tego że pracownik w polarku ASO pojedzie na pobliski złom gdzie akurat stoi gs300 na części i coś przywiezie czy może oczekujesz skorzystania z zasobów Lexus Polska i mają Ci wsjo zrobić na nowych częściach...??? Byłby to super interes ale dla kogo???

A jak pojedziesz do Pana Henia i okaże się że coś poszło nie tak to jak załatwisz polubownie sprawę ??? Powiesz Panie gówno mnie to obchodzi ma jeździć a Henio gdzie kupi części zamienne do Twojej skrzynki w ASO czy na złomie???
Więc co Henio ryzykuje a co ASO ryzykuje???

Odpowiedz sobie na te pytania bo nie jest tak wszystko oczywiste jak Ci się wydaje.
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: daniel1978 »

Mądrze napisane, poza tym nie wszystkich po prostu stać jechać do ASO to na nie wolą psioczyć, a jak jest kampania za darmo to już ASO jest cacy.
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: simoneus »

daniel1978 pisze:Mądrze napisane, poza tym nie wszystkich po prostu stać jechać do ASO to na nie wolą psioczyć, a jak jest kampania za darmo to już ASO jest cacy.

SUPER... a najzabawniejsze jest to, że ASO POZNAŃ nie ma maszyny i wszyscy, którzy wymieniają tam olej, maja go wymienionego przez Leszka, którego ściąga ASO jako podwykonawcę :biggrin2: do serwisu.
Czyli zamiast 1300zł (wymiana bez filtra) płacisz 2800zł, nie wiem czy z filtrem. Przy starym aucie jednak jest to różnica. Maszyna do wymiany ta sama, mechanik ten sam, tylko kawa z ekspresu jest bez ograniczeń :biggrin2:
fractal
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 29 lis 2015, o 19:35
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Iława
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: fractal »

ledziu pisze:A ja Ci powiem z innej perspektywy bo łatwo psioczyć na aso a do końca nie jest tak jak uważasz...
Zacznijmy od tego że ASO Lexa to nie jest firma kizimizi tu midaj tylko podłączona jest do uzgodnień narzuconych przez markę Lexus więc jeżeli ktoś gdzieś ustalił że nie tzn że nie....
I to chyba jest najłatwiejsze do wytłumaczenia... bo druga część już jest mniej oczywista.

Załóżmy że Kowalski przyjeżdża swoim 15-20 letnim obiektem westchnień do ASO na wymianę dynamiczną oleju i teraz pracownik przyjmuje takie auto zgadzając się na usługę to jak ma stwierdzić stan skrzyni sprzed podjęcia prac??? Ma może posłuchać Pana Kowalskiego że jest ok.i uwierzyć mu na słowo?? A może ma zrobić testy na ulicy w całym zakresie prędkości od 0 km/h do 250km/h ???
No i idźmy dalej przypuśćmy że testy wykazały że jest ok.skrzyni nic nie grozi... następuje wymiana dynamiczna oleju po której coś zaczyna szarpać ... kto wtedy za to odpowiada ??? Pracownik czyli ASO czy może po prostu pech i akurat coś się zepsuło??? A może auto ma 300k.km.więcej i to była pierwsza jego płukanka po której coś jednak się wypłukało???
Do tego jeżeli auto jest w ASO i składasz reklamację to jakiej oczekujesz naprawy...??? Czy oczekujesz tego że pracownik w polarku ASO pojedzie na pobliski złom gdzie akurat stoi gs300 na części i coś przywiezie czy może oczekujesz skorzystania z zasobów Lexus Polska i mają Ci wsjo zrobić na nowych częściach...??? Byłby to super interes ale dla kogo???

A jak pojedziesz do Pana Henia i okaże się że coś poszło nie tak to jak załatwisz polubownie sprawę ??? Powiesz Panie gówno mnie to obchodzi ma jeździć a Henio gdzie kupi części zamienne do Twojej skrzynki w ASO czy na złomie???
Więc co Henio ryzykuje a co ASO ryzykuje???

Odpowiedz sobie na te pytania bo nie jest tak wszystko oczywiste jak Ci się wydaje.
A jak wytłumaczysz brak wymiany oleju w autach na gwarancji?

Co oznaczają trzy znaki zapytania "???"?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: gmiter »

Jadąc autem na gwarancji możesz zlecić wymianę oleju.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: ledziu »

simoneus pisze:ASO lexusa mówiło: nie wymieniamy.
simoneus pisze:SUPER... a najzabawniejsze jest to, że ASO POZNAŃ nie ma maszyny i wszyscy, którzy wymieniają tam olej, maja go wymienionego przez Leszka, którego ściąga ASO jako podwykonawcę
Czyli ... jak?? Nie rozumiem w końcu wymienia ASO ten olej czy nie?

Możliwe że jako warsztat nie mogą świadczyć usługi ale mogą skorzystać z podwykonawcy... jest taka polityka firmy i tyle.
fractal pisze:A jak wytłumaczysz brak wymiany oleju w autach na gwarancji?
Nie wiem jak to wytłumaczę ale jest wiele zależności o których nie wiemy... bo skąd wiesz jakie są umowy podpisane pomiędzy producentem skrzyń a odbiorcą? A skąd wiesz czy chemia użyta do płukania była sprawdzona przez producenta skrzyń? A skąd wiesz... ?
Już nie wspomnę o tym że my tu mówimy tylko o mikro wycinku z całego tematu zazwyczaj opierającym się na doznaniach i zeznaniach Mitka i Heńka i Waldka :biggrin2: a naczelny koncernu twarda głowa otworzy kompa ma tabelki ze sprzedazy miliona aut gdzie chyba może sobie wywnioskować co jest dla firmy lepsze a co gorsze. Oczywiście zdarzają się wpadki no ale biorąc pod uwagę rynki najważniejsze dla Lexa żle nie jest.

A ja Wam powiem z własnego doświadczenia bo stykam się ze spora ilością aut... znam przypadki rozkraczenia się skrzyń po dynamicznej zmianie oleju i oczywiście może to był przypadek albo nie przypadek ja mogę ewentualnie polecić kogoś do dynamicznej zmiany oleju a klient niech sam sobie zdecyduje.
Tak samo jak miałem auta mające po pół bańki nalotu gdzie nigdy nie było dynamicznej wymiany oleju.

p.s.
fractal pisze:Co oznaczają trzy znaki zapytania "???"?
Wzmocniłem pytanie :biggrin2:
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: gmiter »

Przy dynamicznej wymianie oleju o awarię bardzo łatwo z powodu spienienia się oleju. Jak do tego dojdzie i nie odczeka się aż olej całkowicie sie "odpowietrzy" z powodu spadku ciśnienia dostają głównie sprzęgła i w efekcie skrzynia zaczyna się ślizgać czy szarpać. pisywałem na forum i na grupie jak wymienić olej krok po kroku i prywatnie mi kilka osób pisało czy mogę u nich to wykonać ale nawet gdybym był mechanikiem i miał warsztat pewnie bym nie ruszył ttematu z tego powodu że musiałbym takie auto trzymać u siebie do kolejnego dnia aż olej się ustabilizuje i wtedy brać się za regulacje poziomu w misce.

Co do wymiany filtra - dopóki nie ma awarii skrzyni wymagającej wymiane sprzęgieł, wymianę zaworów czy jakichkolwiek innych elementów których objawami są między innymi opiłki spływające wraz z wymienianym olejem - ja filtra nie zalecam ruszać.
Nie jest to typ filtra jak filtr oleju którego zabrudzenie spowoduje spadek cisnienia w skrzyni - są to filtry siatkowe które zapobiegają wpadaniu opiłków do układu sterowania hydraulicznego i po zgaszeniu auta wszystko opada na dół miski do magnesów. Po wymianie filtra uszczelka filtra potrafi się odkształcać przez co bokiem pompa zasysa powietrze i układ się zapowietrza a olej pieni (tam gdzie jest uszczelka filtr już nie jest zanurzony w oleju - a przynajmniej nie w każdej skrzyni) i też dochodzi do problemów ze skrzynią.
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: simoneus »

gmiter pisze:Przy dynamicznej wymianie oleju o awarię bardzo łatwo z powodu spienienia się oleju. Jak do tego dojdzie i nie odczeka się aż olej całkowicie sie "odpowietrzy" z powodu spadku ciśnienia dostają głównie sprzęgła i w efekcie skrzynia zaczyna się ślizgać czy szarpać. pisywałem na forum i na grupie jak wymienić olej krok po kroku i prywatnie mi kilka osób pisało czy mogę u nich to wykonać ale nawet gdybym był mechanikiem i miał warsztat pewnie bym nie ruszył ttematu z tego powodu że musiałbym takie auto trzymać u siebie do kolejnego dnia aż olej się ustabilizuje i wtedy brać się za regulacje poziomu w misce.
Jeżeli do zamkniętego układu będziemy wtłaczali nowy olej, a upustem stary będzie przedostawał się z powrotem do maszyny do zbiornika w którym jest nowy olej z membraną oddzielająca nowy od starego to skąd ma być to zapowietrzenie? Ile wlejemy tyle wylejemy + dolewka na to co było w wężach.
Co do ASO POZNAŃ to oni nie mają maszyny, gdyby mieli to nie wołaliby Leszka.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: ledziu »

simoneus pisze:
Co do ASO POZNAŃ to oni nie mają maszyny, gdyby mieli to nie wołaliby Leszka.
Chłopie co Ty piszesz? Ty myślisz że dla aso zakup maszynki pewnie coś koło 20-30k to jest jakiś koszt? :biggrin2:
Temat nie jest oczywisty, są pewnie inne "fuckty" i tyle...
A jak byłoby takie proste to u mnie jeden z pobliskich warsztatów od skrzyń nie miał by tylu spraw w sądach... :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości