[LUBLIN] Warsztat dla hybrydy

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
pawelwdowczyk
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2017, o 20:44
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: Lublin
Kontakt:

[LUBLIN] Warsztat dla hybrydy

Post autor: pawelwdowczyk »

Cześć wszystkim,
mam na oku RX 400h i jeden problem :).
Przed zakupem chciałem się zorientować czy w razie czego ktoś mi go zserwisuje w Lublinie i klapa.
Szanowni forumowicze z Lublina i okolic. Czy jest tu gdzieś serwis nie bojący się hybryd? (Toyota odesłała mnie do Warszawy lub Krakowa :( ).
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [LUBLIN] Warsztat dla hybrydy

Post autor: carinus »

A jaki masz problem ze szukasz serwisu?To jeden z najmniej awaryjnych samochodów w tej klasie,jak coś będzie zniszczone i szwankuje to poznasz od razu.
pawelwdowczyk
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2017, o 20:44
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: [LUBLIN] Warsztat dla hybrydy

Post autor: pawelwdowczyk »

Może i dmucham na zimne ale jeśli by się zepsuł to perspektywa brania lawety żeby dowieść do Wawy lub Krakowa mnie trochę przeraża. Przebieg 285k więc wydaje mi się, że jakieś przykre zdarzenia trzeba brać pod uwagę.
RafalGS450H
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 24 sie 2017, o 22:00
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Irlandia
Kontakt:

Re: [LUBLIN] Warsztat dla hybrydy

Post autor: RafalGS450H »

bede obserwowac temat bo odprzyszlego roku moj lex bedzi epo lubelskich drogach jezdzic wiec warto znac miejsce gdzie w razie W mozna sie udac
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [LUBLIN] Warsztat dla hybrydy

Post autor: carinus »

Z Waszych wypowiedzi widać że to chyba pierwsze auta japońskie.Wszystkie samochody sie psują,jednak dobrze utrzymany lexus/toyota nie sprawia problemów.Mój ma nakręcone już ponad 400kkm i wszystko działa,silnik jest tradycyjny i każdy mechanik go ogarnie,układ hybrydowy i skrzynia też są dosyć pancerne.Popatrzcie też na dostępność i ceny części na rynku wtórnym,cała przekładnia kosztuje już od 1500,zł.
RafalGS450H
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 24 sie 2017, o 22:00
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Irlandia
Kontakt:

[LUBLIN] Warsztat dla hybrydy

Post autor: RafalGS450H »

carinus pisze:Z Waszych wypowiedzi widać że to chyba pierwsze auta japońskie.Wszystkie samochody sie psują,jednak dobrze utrzymany lexus/toyota nie sprawia problemów.Mój ma nakręcone już ponad 400kkm i wszystko działa,silnik jest tradycyjny i każdy mechanik go ogarnie,układ hybrydowy i skrzynia też są dosyć pancerne.Popatrzcie też na dostępność i ceny części na rynku wtórnym,cała przekładnia kosztuje już od 1500,zł.
Owszem pierwszy, ja bardzieu mialem na mysli w razie w a nie ze szukam bo wiem ze bede musial odwiedzic.
Nigdy nie wiesz jak dobrze utrzymywany byl lexus w rekach poprzedniego, nie od dzis wszak wiadomo ze nahwieksza wada uzywanego auta jest jego poprzedni wlasciciel.
Po to kupilem lexusa zeby nie odwiedzac warsztatow za czesto ale informacje gdziensie udac mozna przeciez miec

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
SebaLex
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 12 mar 2017, o 10:31
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: lubelskie
Kontakt:

Re: [LUBLIN] Warsztat dla hybrydy

Post autor: SebaLex »

Witam,

użytkuję RX450h od września 2017. Nie ma co się martwić :)

usterki mechaniczne mniejsze - bez problemu ogarniesz sam, tylko kanał albo podnośnik potrzebny.
poważniejsze naprawy mechaniczne - mi robił zakład koło Kazimierza Dolnego, myślę, że w Lublinie też byś coś znalazł (choć przyznam że jeden zakład z Lublina "Lipert" odmówił bo się przestraszyli roboty - cieniasy :) )
usterki hybrydy - jeszcze nie miałem, ale bez trudu znajdziesz na necie ogłoszenia serwisu mobilnego - przyjadą do auta, zdiagnozują, zabiorą części do naprawy itp. Nie ma strachu o hybrydy. Serwisów przybywa, a co do samych baterii to szukaj też w serwisach od akumulatorów trakcyjnych.
klimatyzacja - masz w Lublinie zakład, który nabija tym nowym czynnikiem i specjalnym olejem (elektryczny kompresor), nie pamiętam nazwy ale znalazłem ich w necie.

Pozdrawiam,
foxsan
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2018, o 20:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [LUBLIN] Warsztat dla hybrydy

Post autor: foxsan »

Witam.
Ja również jestem zaskoczony obawami. Mam RX400h w rodzinie, przebieg 227 tyś i nigdy nie było żadnej awarii. Lexusy są bezawaryjne, przebiegi 400 tys, 500 tys to żaden problem. Hybrydy także nie wykazują żadnych słabości, bo skoro baterie w Priusach wytrzymują milion km, to w Lexusach także wytrzymaja. Lexusy to nie Audi czy Bmw ze trzeba dokładać po 20, 30 tyś zł żeby jeździły. Lexusom wystarcza regularny serwis.
kaska11
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2018, o 15:58
Model Lexusa: A5
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [LUBLIN] Warsztat dla hybrydy

Post autor: kaska11 »

Zaproponujecie coś dla krosna?
RafalGS450H
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 24 sie 2017, o 22:00
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Irlandia
Kontakt:

Re: [LUBLIN] Warsztat dla hybrydy

Post autor: RafalGS450H »

znacie jakies warsztaty w lubliinie ktore ogarniaja lexy?
mam problem z piszczacymi hamulcami, nie otiwerajacym sie bagaznikiem i auto zaczelo glosniej pracowac po trasie do Polski, chcialbym to wszystkj sprawdzic i naprawic a totalnie nie wiem gdzie sie udac
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości