[Poznań] LS430 3UZ-FE Luz zaworowy ?

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [Poznań] LS430 3UZ-FE Luz zaworowy ?

Post autor: Yarecki »

piter14060 pisze:Silnik pracuje równo i przyspiesza bez najmniejszego zająknięcia, wiec żadnych niepokojących objawów nie stwierdzam.
Ale zgadzam się ze stwierdzeniem iż po prostu trzeba to sprawdzić.

szkoda że nikt z forum w Poznaniu tego jeszcze nie robił, samo sprawdzenie na pewno nie jest skomplikowane,
ale pewnie gorzej, jeżeli trzeba będzie coś wyregulować.
Tylko cała heca polega na tym by nie czekać na symptomy niewłaściwego luzu zaworowego, tylko na niedopuszczanie do nich.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Poznań] LS430 3UZ-FE Luz zaworowy ?

Post autor: owczar »

Dokładnie. Ten silnik jest prosty i mechanik który zna trochę japońską motoryzacje sobie poradzi. Może skończyć się tylko na sprawdzeniu.
kubaty3
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 5 sie 2011, o 14:24
Model Lexusa: ls400
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Poznań] LS430 3UZ-FE Luz zaworowy ?

Post autor: kubaty3 »

sprawdzenie zaworów proste lecz już przestawianie luzów sprawia problemy bo najlepiej zdjąc wałki.trzeba dorabiać blaszki lecz bardzo często można te blaszki czy "podkładki "można pozamieniać . ogólnie dużo roboty ale niezbyt trudnej. dobrze czytajcie manuala bo jest błąd w niektórych.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Poznań] LS430 3UZ-FE Luz zaworowy ?

Post autor: owczar »

W którym miejscu jest błąd?
Awatar użytkownika
piter14060
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 24 lip 2016, o 09:19
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [Poznań] LS430 3UZ-FE Luz zaworowy ?

Post autor: piter14060 »

Luzy skontrolowane na szczęście wszystkie mieściły się w normie, i nie trzeba nic regulować.

LS430 - oryginalny przebieg 270tyś z tego 37tyś na LPG i teraz ciekawe pytanie,
czy w takim razie ktoś z Was musiał regulować luzy zaworowe ?
a może w 3UZ-FE taka operację będzie trzeba dopiero zrobić przy przebiegu 500-600tyś :)
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: [Poznań] LS430 3UZ-FE Luz zaworowy ?

Post autor: agiless »

Dolna granica tolerancji, to też jeszcze w normie, ale przy kontroli należy już płytki szlifować. Mechanik zrobił Ci rozpiskę z pomiaru i klepnął pieczątkę?
Przy LPG luz należy kontrolować co 30-40kkm. nawet jeśli dbasz o instalację i jeździsz do gazmena ogarniętego, który przy okazji wymiany filtrów podepnie się lapkiem i sprawdzi czy nic się nie rozjechało.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Poznań] LS430 3UZ-FE Luz zaworowy ?

Post autor: owczar »

agiless przy założeniu, że LPG jest wystrojone prawidłowo w OL, jaki jest powód częstszych interwałów sprawdzenia luzu? Przecież w takich warunkach temperatura jest tylko nieznacznie wyższa niż na PB. W dodatku 3UZ ma bardzo bogato przy WOT jak na NA o tej mocy.
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: [Poznań] LS430 3UZ-FE Luz zaworowy ?

Post autor: agiless »

Odpowiem Ci na swoim przykładzie z Camry 5S-FE z LPG chyba od wieczności :)
Lpg stroję sam, musiałem się nauczyć, bo nikt w moim regionie nie chciał robić Agis'a. Luzy kontrolowane ok 60kkm wstecz, podmieniona jedna płytka z wydechowych, reszta w górnej tolerancji. Lpg wystrojone odpowiednio, nigdy nie było ubogo, bo dbam o auto. Właśnie jestem po wymianie głowicy- wypalony zawór i pęknięta głowica. Oczywiście jest to moje zaniedbanie, bo powinienem trzymać się interwału kontroli zaworów, a bardziej zaufałem w poprawne strojenie. Takie jest moje zdanie,ale nikomu nic nie narzucam, to wasze auta. Camry ma przelatane ponad 400kkm i być może nastąpiło zmęczenie materiału w tym miejscu w skutek przegrzania, bo przed awarią kontrolowałem luz i na tym cylindrze było 0.05 więc bardzo poniżej.
Załączniki
20180325_223314-1-485x388.jpg
20180325_223314-1-485x388.jpg (85.39 KiB) Przejrzano 3016 razy
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Poznań] LS430 3UZ-FE Luz zaworowy ?

Post autor: owczar »

Jaki miałeś ustawiony AFR przy WOT?
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: [Poznań] LS430 3UZ-FE Luz zaworowy ?

Post autor: agiless »

Nie stroiłem AFR, nikt w okolicy nie posiada :) Wystrojone na czasy wtrysków. Trochę się właśnie zastanawiam nad zakupem, ale wiecznie inne wydatki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości