Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiasto.

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lynx
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 7 maja 2017, o 09:44
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: lynx »

foka1 pisze:nikt nikogo nie prosil o reklamę PODJEDZ NA PLAC I ZOBACZ JAKIE SA TAM KOLEJKI
Daj spokój, przecież to nasz kolega a w kolejce też stoją jego koledzy a jeszcze inni koledzy w necie piszą dobre opinie. Wszystko jest ukartowane, ale na szczęście Yarecki wykrył ten podły spisek i cały plan runął.
owczar pisze:Panowie, jeśli to nie problem, to wrzućcie jakieś zdjęcia.
Postaram się w weekend pstryknąć i wrzucić (całe szczęście mam jeszcze jutro czas, żeby mi kolega od nowa porządnie do zdjęć zamontował :)).
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: agiless »

Kolego, raczej źle odbierasz to, co piszą koledzy, którzy trochę znają się na temacie LPG. Nikt Ci tu krzywdy nie życzy, tylko zwraca uwagę na złe dobranie przynajmniej jednego podzespołu (wtryski) Valteki to bardzo budżetowe rozwiązanie, ale nie powinno się znaleźć przy tym silniku mimo wszystko. Jedyne z czego się trzeba cieszyć, to to, że silnik przy nich nie będzie miał ubogo i głowica nie ucierpi. Oby tylko nie było za bogato, bo to też nie dobrze.
Wspomniałeś o lpg-forum. Zapytaj tam z czystej ciekawości, jak widzą to ludzie z branży? Gwarantuję, że powieszą przysłowiowe psy na montażyście i warsztacie. Nie odbieraj złośliwie tego co napisałem, bo nie taki miałem zamiar. Chodzi tu o Twoje auto i po to jest forum żeby pomóc a nie trować.
Awatar użytkownika
lynx
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 7 maja 2017, o 09:44
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: lynx »

agiless pisze:Kolego, raczej źle odbierasz to, co piszą koledzy, którzy trochę znają się na temacie LPG. Nikt Ci tu krzywdy nie życzy, tylko zwraca uwagę na złe dobranie przynajmniej jednego podzespołu (wtryski) Valteki to bardzo budżetowe rozwiązanie, ale nie powinno się znaleźć przy tym silniku mimo wszystko. Jedyne z czego się trzeba cieszyć, to to, że silnik przy nich nie będzie miał ubogo i głowica nie ucierpi. Oby tylko nie było za bogato, bo to też nie dobrze.
Wspomniałeś o lpg-forum. Zapytaj tam z czystej ciekawości, jak widzą to ludzie z branży? Gwarantuję, że powieszą przysłowiowe psy na montażyście i warsztacie. Nie odbieraj złośliwie tego co napisałem, bo nie taki miałem zamiar. Chodzi tu o Twoje auto i po to jest forum żeby pomóc a nie trować.
Dziękuje za głos rozsądku. Problem nie polega na tym, że ja nie neguje, że Valtek to wtryskiwacz o marnej reputacji, sam napisałem, że mam świadomość opinii i jakości zastosowanych podzespołów. Napisałem też, że plan zakłada upgrade, oraz, że na chwilę obecną (jedynie 7 000 km), całość funkcjonuje poprawnie, co nie oznacza, że tak będzie jeszcze długo. Wiadomo, że Valteki nie są stabilne/porównywalne i się rozkalibrowują szybciej niż inne. Samochód nie jest jedynym w domu i jego przebiegi roczne zakładam na poziomie 10 000 w skali roku, to też było powodem podjęcia takiej a nie innej decyzji.
Zamykając dyskusje na temat Valtek (choć jej nie rozpoczynałem), tak, są to wtryskiwacze budżetowe, niestabilne i docelowo nie nadające się do silnika z ręczną regulacją luzów (wiedziałem o tym przed instalacją, swoją opinie wyraził także gaziarz). Założyłem jednak, że bez szkody dla silnika samochód przejeździ sobie na nich 10 000 km a po roku je zmienię, o ile będę chciał sobie zatrzymać samochód na dłużej.

Założyłem ten watek z prośbą o wskazanie sprawdzonego warsztatu, skorzystałem z usług jednego z wymienionych i jestem zadowolony, tylko tyle i aż tyle. Zgadzam się, po to właśnie jest to forum aby wymieniać opinie i sobie pomagać.
Nie jest natomiast po to żeby:
1. Insynuować mi, że kolega prosił mnie o reklamę, co sugeruje, że cały watek od początku jest ustawiony (co za wyobraźnia…).
2. W niewybrednych słowach („woła o pomstę do nieba”, „masz kupę pod maską”, „druciarstwo”) oceniać sposób/jakość instalacji bez inspekcji/zdjęć, czegokolwiek. Każdy ma prawo do swojej opinii, ale w oparciu o fakty, nie wyobraźnie.
3. Traktować mnie czy kogokolwiek innego protekcjonalnie bez podstaw. Stwierdzenie „gwarantuje Ci że to nie ma prawa jeździć jak to stwierdziłeś identycznie jak na benzynie” miałoby może (choć nie w takiej nieznoszącej sprzeciwu formie) rację bytu gdybym napisał, że dotychczas poruszałem się samochodami o pojemności czajnika elektrycznego a teraz wsiadłem do samochodu z normalnym silnikiem. Nie znamy się przecież, nie wiemy jakie mamy doświadczenie motoryzacyjne, ile i jakiej klasy samochodów mieliśmy/mamy.

Podsumowując cały temat, pewnie wielu z nas spędza czas także na zagranicznych forach (tej czy innej marki), mam pytanie retoryczne, czy zauważyliście tam inny klimat, bo ja tak. Czy spotkaliście się z taką atmosferą jak choćby w tym poście? Ja nie...
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: piotrek_camry »

owczar pisze:A po jaką cholerę montować komputer lpg w kabinie? Odpowiednio zamontowany pod maską może tam działać do końca życia auta, a jak ma się zepsuć to i w domu pod poduszka się popsuje. Szukanie dziury w grodzi o średnicy 5cm lub nie daj Boże dorabianie jej czy przerywanie izolacji jest chorą opcja. U siebie ciężko miałem znaleźć miejsce żeby przeciągnąć kable do centralki.
Jak się komuś chce to puści wiązkę razem z fabryczną wiązką i nic nie trzeba wiercić w grodzi ani nic innego kombinować. A lutowanie wszystkiego przy ECU jest dużo wygodniejsze niż ciąganie wiązki LPG po silniku.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: owczar »

Tylko, że z fabryczną wiązką ciężko często puścić dodatkowe 3 kabelki, bo tak jest to upchane. Dodatkowo ECU często jest pod maską (np w LS430), a jeśli jest w kabinie to w takim miejscu, że nie znam osoby, która by chciała tam lutować - do tego trzeba mieć schematy.

Dlatego nie traktowałbym tego sposobu montażu jako jakikolwiek plus. Połowa dobrego montażu to porządne strojenie, a w przypadku lexa także po AFR.

Panowie, ponawiam propozycje. Wrzućcie zdjęcia instalacji i będzie można dyskutować dalej na konkretach, a nie domniemaniach.
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: foka1 »

dokladnie PIOTREK JA MAM PUSZCZONE W FABRYCZNEJ WIAZCE
GS 300 MKII 2001
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: foka1 »

ZDJEC NIE DODAM BO NIE POTRAFIE
GS 300 MKII 2001
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: owczar »

Ciężko znaleźć zdjęcia z montażu w tym zakładzie - co w dzisiejszych czasach wydaje się dziwne. Każdy szanujący warsztat, który nie wstydzi się swojej pracy umieszcza zdjęcia z montażu.

Znalazłem tylko jedną instalację na forum - założone estetycznie - ale o zgrozo panowie nie zrobili kompensacji między bankami przy 2 listwach w V6....
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: foka1 »

Owczar weź dodaj zdjęcia jak masz ty zamontowaną instalacje skoro jesteś takim fachowcem
GS 300 MKII 2001
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: owczar »

Zdjęcia mojej instalacji są na forum od samego początku. Nie mam nic do ukrycia. Poza tym nie jestem gazownikiem i nie robię sobie reklamy - tak uprzedzając ewentualne podejrzenia.

Estetyka jest naprawdę na wysokim poziomie w tej instalacji:
http://forum.omegaklub.eu/topic/32616-j ... -v6/page-5

Ale obie listwy są wpięte przez dwa niezależne filtry bez żadnej kompensacji! Jeśli jest jeden filtr, to powiedzmy, że na siłę można to zaakceptować, ale przy dwóch niezależnych jeden bank jest korygowany, a drugi bazuje na pierwszym, który może mieć rozjazd i o 15-20% w zależności od dokładności filtra i jego zabrudzenia. Tzn, że w OL AFR na jednym będzie powiedzmy 13, a na drugim 15,6... Ale to stary montaż - nowych niestety nigdzie nie widziałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości