Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiasto.

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: wuju »

Witam
Trochę zrobię ot. Mod niech usunie po uzyskaniu odpowiedzi.
Macie jakieś doświadczenia z salonem lexusa w Gdyni??
Chcę obejrzeć gs430 z lęborka i chciał bym go gdzieś zabrać na sprawdzenie, myślałem o tym salonie bo bliżej nic nie ma.
Muszę jeszcze przekonać sprzedającego bo to trochę drogi.
Może że jest ktoś z okolic albo ktoś kto bywa w lęborku żeby zerknąć na niego. Mam kupę kilometrów z mazowieckiego :ireful3:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: owczar »

lynx pisze:Mam i miałem pełna świadomość o jakości poszczególnych komponentów instalacji, plan zakładał upgrade wtryskiwaczy. Miałem określony budżet w którym musiałem się zmieścić, stąd taki setup.
Sęk w tym, że świadomy gazownik stanowczo by odmówił montażu takiego setupu. Losowa jakość tych wtryskiwaczy może odbić się trzkawką - szczególnie w lexusie z ręczną regulacją luzów zaworowych. Jeśli warsztatowie zależy na renomie, to nie bawi się w tymczasowe drutowanie. Wystroili to chociaż po AFR na drodze albo hamowni?
dadan
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 13 cze 2012, o 15:15
Model Lexusa: szukam
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: dadan »

Wuju spróbuj w ASO Toyota w Chwaszczynie, ludzie tam serwisują lexusy, generalnie chodzi Ci o tego szwajcara, jakoś nie wróży optymistycznie :) Wysłałem Ci też PW :)
Ostatnio zmieniony 21 lis 2017, o 10:47 przez dadan, łącznie zmieniany 1 raz.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: Miłosz »

owczar pisze:Dobre opinie słyszałem o Vanos.

Jeśli jakiś monter zakłada do Lexusa wtryskiwacze valtec to omijam szerokim łukiem. Gaziarz, któremu zależy na jakości nawet na po blaganiach klienta nie założy wtryskiwaczy o dokładności gaźnika w Nysie.
Jak pierwszy raz pojechałem do Dymka, to jak otworzył maskę to od razu zaczął wykręcać moje czerwone valteki :P Litwa od razu won poszła :D Jak byłem w jakiś innych smiesznych zakładach w 3miescie to mordowali te valteki trzepiąc kasę jak za nową listwę. 2-3 tyg jako tako auto chodziło po ich robotach potem nie dało sie jezdzic na lpg.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
lynx
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 7 maja 2017, o 09:44
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: lynx »

Wiecie co, odechciewa się pisać. m4rtin pyta o moją opinie dotyczącą konkretnego zakładu, odpisuje zgodnie z tym jak jest bo samochód jeździ bez zastrzeżeń, na co dowiaduję się, że mam wtryski o dokładności gaźnika z Nysy, a w ogóle to nie instalacja tylko druciarstwo.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: owczar »

Sek w tym że oparles swoją opinię na tym, że auto działa. Zero merytorycznego odniesienia, zdjęć. Jak na podstawie tego można ocenić montaż? Jak wykonał strojenie? Jak auto zachowuje się pod obciążeniem? Jak dobrane zostały dysze? Jak zamontowal reduktor? Jakie przewody gumowe? Jaki sposób montażu wtryskiwaczy? Instalacji lpg nie ocenia się zero jedynkowo. Na całość składa się tak wiele czynników, że nie można powiedzieć że jak działa to polecam. Gdyby ktoś poprosił Cię o ocenę mostu Świętokrzyskiego to tez się podejmiesz oceny? W sumie most stoi, więc można polecić projektanta. Ale może dałoby się go wybudować taniej i lepiej?

Z tego co wiem to zakładów w 3M gdzie stroja po AFR jest znikoma ilość. Po przewertowaniu internetu znalazłem tylko vanos.

Kiedyś znajomy mi polecał gazownika. Bo jemu tak ładnie zrobił, że mu pali tyle co benzyny - przecząc fizyce. Przyjechał się pochwalić, a pod maską Sodomia i Gomoria jak to mawia Ferdek Kiepski. Auto jeździło, spalalo LPG, PB oraz zawory.

Oczywiście nie twierdzę, że u Ciebie jest źle, ale na podstawie tego co napisałeś daleko by mi było do polecenia. Wiadomo, że klient nasz Pan, ale jeśli zakład trzyma poziom to nie zgadza się na kompromisy oszczędzając na podzespolach. Za 50tys taki klient wróci i powie że auto nierówno pracuje, wypadają zaplony, traci kompresję. Klient powie że to wina gazownika, fama się rozniesie, smród zostanie, a informacja że klient chciał valteki gdzieś tam wszystkim umknie...
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: Yarecki »

lynx pisze:Wiecie co, odechciewa się pisać. m4rtin pyta o moją opinie dotyczącą konkretnego zakładu, odpisuje zgodnie z tym jak jest bo samochód jeździ bez zastrzeżeń, na co dowiaduję się, że mam wtryski o dokładności gaźnika z Nysy, a w ogóle to nie instalacja tylko druciarstwo.
Chłopie bo to jest kupa co masz pod maską założone i gwarantuje Ci że to nie ma prawa jeździć jak to stwierdziłeś identycznie jak na benzynie.
Później piszesz o upgrade - po cholerę to robić skoro to tak wyśmienicie działa.
Montaż też dam sobie obie ręce up..... obciąć że woła o pomstę do nieba na tych listewkach elektrozaworów a nie wtrysków.

OWCZAR chyba tracisz prąd :-)
Awatar użytkownika
lynx
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 7 maja 2017, o 09:44
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: lynx »

Jest takie forum lpg-forum.pl, tam jest miejsce na opisywanie szczegółów instalacji, takich jak rodzaj użytych przewodów/węży gumowych itp.
Ja pisze z perspektywy użytkownika końcowego, który przejechał dopiero kilka tysięcy kilometrów na tej instalacji.
Na chwilę obecną nie widzę potrzeby zmiany specyfikacji, co nie oznacza, że jeśli podczas przeglądu okaże się, że valteki są rozkalibrowane (bardzo prawdopodobne), to nie zmienię ich na hany,keichiny czy inne barracudy o opinii zdecydowanie lepszej niż to co mam obecnie (to oczywiste dla każdego, kto choć pobieżnie zapoznał się z forum o którym wspomniałem).

Trudno jest mi komentować wpis Yareckiego, który samochodu nie widział, nie prowadził, instalacji nie obejrzał, a daje sobie ręce obcinać za niska jakość wykonanej usługi. Gwarantuje mi również, że samochód nie jeździ na benzynie tak samo jak gazie, tym samym uważając mnie za oszołoma, który nie potrafi rozpoznać, że silnik pracuje inaczej/gorzej/z mniejszą mocą na paliwie alternatywnym.

Jak będę miał jakieś kłopoty z samochodem to poproszę Yareckiego o diagnozę online, może się zgodzi pomóc, bo jak widać wie o moim samochodzie wszystko i na odległość na pewno będzie w stanie określić co powinienem wymienić/naprawić, a po tej czynności jeszcze sprawdzi jakość wykonanej usługi, a wszystkiego tego będzie w stanie dokonać bez wstawania od komputera...
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: Miłosz »

lynx nie przyznawaj się nawet że wiesz co to lpg-forum i wrzuciłeś valteki do lexa :D U mnie jakieś 8 lat temu one dusiły samochód, a miałem zaledwie proste jak konstrukcja cepa r4 M43 :) Tu nikt Cie nie hejtuje broń Boże, tylko ludzie doradzają żebyś zwrócił uwagę na to jak kto i na jakich podzespołach poskładał Ci instalkę.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: gmiter »

Przecież różnica pomiędzy Valtekami a Barracudą to dla 6 garów jakieś 200zł. Ja po kupnie swojego od razu do smietnika to wywaliłem chociaż były rok wcześniej wrzucone. Nawet po dobrej kalibracji Valteków skrzynia nie zmieniała biegów tak jak na benzynie bo dawki sie zmieniały zbyt dynamicznie :) Po założeniu Barracudy inne auto :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości