Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiasto.

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: Pepe_GD »

Mam sprawdzonego gazownika z okolic Trójmiasta.Sam robiłem u niego 2 auta, brat też 2 i znajomi, każdy zadowolony. Cenowo przystępnie i na pewno taniej niż w Trójmieście. Chcesz to się odezwij na PW, podam Ci namiary.
Awatar użytkownika
lynx
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 7 maja 2017, o 09:44
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: lynx »

W końcu zdecydowałem się na Marol-Gaz, dziękuję wszystkim za rady. Samochód obecnie u nich, odbieram jutro. Po przejechaniu kilku tys. napiszę kilka słów o wrażeniach z eksploatacji i realnych oszczędnościach.
m4rtin
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 13:21
Model Lexusa: LS 430 President 2002
Skąd:: Gdańsk/Augustów
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: m4rtin »

Podepnę się pod temat. Szukam dobrego gazownika w Trójmieście/okolicach, który robił już 1uz (lex ls 400 ucf20). Czy śmiało mogę próbować, w którymś z podanych wyżej warsztatach, czy może polecicie jeszcze kogoś? :hobby:
Awatar użytkownika
lynx
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 7 maja 2017, o 09:44
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: lynx »

Zmotywowany wiadomością priv, pokuszę się o pierwsze podsumowanie.

Zdecydowałem się na zestaw składający się z: sterownik - King, reduktor - KME Gold, wtryski - Valtec.
Jak wiadomo nawet najlepsza instalacja jest tyle warta ile profesjonalizm jej montażu, stąd dosyć długo szukałem odpowiedniego miejsca w okolicach trójmiasta.
Zdecydowałem się na Marol-Gaz i nie żałuję.
Instalacja zamontowana bardzo schludnie, po otwarciu maski nie widać integracji, wtryski pochowane pod osłonę silnika i kolektor, reduktor na niższym piętrze, nic nie widać.
Dotychczas przejechałem na gazie 7000 km bez żadnych przygód, żadnego "check engine", nic.
Osiągi na benzynie i gazie takie same, przynajmniej ja nie czuje różnicy, moment przełączenia niezauważalny.
Ogólne wrażenia - super.
Pan Marcin (właściciel), jest skarbnicą wiedzy o instalacjach LPG i spokojnie można mu zaufać w wyborze komponentów (w określonym przez nas budżecie) jak i samej instalacji. Ma też doświadczenie montażu w Lexach.
Sam warsztat robi też bardzo dobre wrażenie, ilość samochodów na parkingu potwierdza pozytywne opinie.
Ja na pewno kolejny samochód zawiozę na montaż prosto do Bolszewa:), jest trochę daleko od Gdańska, ale zdecydowanie polecam.
Teraz trochę cyferek, samochód pali koło 15l. benzyny, czyli przy dzisiejszej cenie koszt przejechania 100 km. wynosi około 72 zł.
Zużycie gazu to mniej więcej 17 - 18l., czyli mniej więcej 39 zł. (tankuje na Lotosie, gdzie LPG jest dosyć drogie, można taniej i zejść do 35 zł).
Przy tych założeniach oszczędność na 100 km. to 33 zł (nie liczę benzyny na odpalenie - śladowe ilości).
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: Yarecki »

lynx pisze:Zmotywowany wiadomością priv, pokuszę się o pierwsze podsumowanie.

Zdecydowałem się na zestaw składający się z: sterownik - King, reduktor - KME Gold, wtryski - Valtec.
Jak wiadomo nawet najlepsza instalacja jest tyle warta ile profesjonalizm jej montażu, stąd dosyć długo szukałem odpowiedniego miejsca w okolicach trójmiasta.
Zdecydowałem się na Marol-Gaz i nie żałuję.
Instalacja zamontowana bardzo schludnie, po otwarciu maski nie widać integracji, wtryski pochowane pod osłonę silnika i kolektor, reduktor na niższym piętrze, nic nie widać.
Dotychczas przejechałem na gazie 7000 km bez żadnych przygód, żadnego "check engine", nic.
Osiągi na benzynie i gazie takie same, przynajmniej ja nie czuje różnicy, moment przełączenia niezauważalny.
Ogólne wrażenia - super.
Pan Marcin (właściciel), jest skarbnicą wiedzy o instalacjach LPG i spokojnie można mu zaufać w wyborze komponentów (w określonym przez nas budżecie) jak i samej instalacji. Ma też doświadczenie montażu w Lexach.
Sam warsztat robi też bardzo dobre wrażenie, ilość samochodów na parkingu potwierdza pozytywne opinie.
Ja na pewno kolejny samochód zawiozę na montaż prosto do Bolszewa:), jest trochę daleko od Gdańska, ale zdecydowanie polecam.
Teraz trochę cyferek, samochód pali koło 15l. benzyny, czyli przy dzisiejszej cenie koszt przejechania 100 km. wynosi około 72 zł.
Zużycie gazu to mniej więcej 17 - 18l., czyli mniej więcej 39 zł. (tankuje na Lotosie, gdzie LPG jest dosyć drogie, można taniej i zejść do 35 zł).
Przy tych założeniach oszczędność na 100 km. to 33 zł (nie liczę benzyny na odpalenie - śladowe ilości).
:szok: :szok: :szok:
m4rtin
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 13:21
Model Lexusa: LS 430 President 2002
Skąd:: Gdańsk/Augustów
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: m4rtin »

lynx pisze:Zmotywowany wiadomością priv, pokuszę się o pierwsze podsumowanie.

Zdecydowałem się na zestaw składający się z: sterownik - King, reduktor - KME Gold, wtryski - Valtec.
Jak wiadomo nawet najlepsza instalacja jest tyle warta ile profesjonalizm jej montażu, stąd dosyć długo szukałem odpowiedniego miejsca w okolicach trójmiasta.
Zdecydowałem się na Marol-Gaz i nie żałuję.
Instalacja zamontowana bardzo schludnie, po otwarciu maski nie widać integracji, wtryski pochowane pod osłonę silnika i kolektor, reduktor na niższym piętrze, nic nie widać.
Dotychczas przejechałem na gazie 7000 km bez żadnych przygód, żadnego "check engine", nic.
Osiągi na benzynie i gazie takie same, przynajmniej ja nie czuje różnicy, moment przełączenia niezauważalny.
Ogólne wrażenia - super.
Pan Marcin (właściciel), jest skarbnicą wiedzy o instalacjach LPG i spokojnie można mu zaufać w wyborze komponentów (w określonym przez nas budżecie) jak i samej instalacji. Ma też doświadczenie montażu w Lexach.
Sam warsztat robi też bardzo dobre wrażenie, ilość samochodów na parkingu potwierdza pozytywne opinie.
Ja na pewno kolejny samochód zawiozę na montaż prosto do Bolszewa:), jest trochę daleko od Gdańska, ale zdecydowanie polecam.
Teraz trochę cyferek, samochód pali koło 15l. benzyny, czyli przy dzisiejszej cenie koszt przejechania 100 km. wynosi około 72 zł.
Zużycie gazu to mniej więcej 17 - 18l., czyli mniej więcej 39 zł. (tankuje na Lotosie, gdzie LPG jest dosyć drogie, można taniej i zejść do 35 zł).
Przy tych założeniach oszczędność na 100 km. to 33 zł (nie liczę benzyny na odpalenie - śladowe ilości).
Dzięki za odpowiedź! Do Bolszewa mi trochę nie po drodze, ale kontaktowałem się już z nimi w sprawie instalacji i obecnie czekam na propozycję podzespołów oraz wstępną wycenę. Z racji tego, że do Vanos Gdańsk (z tego co udało mi się znaleźć to jest to ten sam zakład co w Gdyni, a potem w Rumii) mam rzut beretem, to podjadę tam jutro pogadać osobiście. Prawdopodobnie wybór będzie się rozstrzygał między tymi dwoma zakładami. Czy było coś, co bezpośrednio skłoniło Cię do zakładania lpg w Marol-gaz?
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: Miłosz »

Tylko i wyłącznie vanos , teraz mają w gdańsku niedaleko rafinerii zakład. Ostatnio kumpla wysłałem z mercedesem i bardzo zadowolony z roboty.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
lynx
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 7 maja 2017, o 09:44
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: lynx »

O wyborze zdecydowała rekomendacja znajomego i możliwość oceny jakości instalacji w jego samochodzie.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: owczar »

Dobre opinie słyszałem o Vanos.

Jeśli jakiś monter zakłada do Lexusa wtryskiwacze valtec to omijam szerokim łukiem. Gaziarz, któremu zależy na jakości nawet na po blaganiach klienta nie założy wtryskiwaczy o dokładności gaźnika w Nysie.
Awatar użytkownika
lynx
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 7 maja 2017, o 09:44
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: lynx »

Mam i miałem pełna świadomość o jakości poszczególnych komponentów instalacji, plan zakładał upgrade wtryskiwaczy. Miałem określony budżet w którym musiałem się zmieścić, stąd taki setup.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość