Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiasto.

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: agiless »

W przypadku 3UZ można zrobić tak jak na foto. 2JZ to troszkę inna bajka. Silnik, który robię mam na wierzchu i nie widzę tam raczej opcji żeby się zmieścić z taką magistralą. Może można by się pobawić z przeniesieniem wiązki i trochę miejsca by się zrobiło na pojedyncze wtryski, ale zasilane z rozdziaczy. W tej chwili, w starym silniku mam dwie listwy po 3 wtryski na wężykach ok 20cm i chodzi to w miarę fajnie. Wizualnie nie jest to cudo i jest do przeróbki, ale nie zawsze można wszystko ładnie ułożyć i zamaskować, no się nie da :bor:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: owczar »

Zgadza się - zależy od budowy dolotu itd. W mitsubishi mam pojedyncze wtryskiwacze zasilane z listwy.
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: piotrek_camry »

W 2JZ też da się wsadzić wtryski pojedynczo na krótkich przewodach.
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: agiless »

Piotrek, jasne że się da, najlepiej klientowi. Później w przypadku usterki wtrysku za 70zł zainkasować dodatkowo ze 300-400 za demontaż dolotu. Zawsze są jakieś plusy i minusy, ale nie dajmy się zwariować z tą estetyką.
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: foka1 »

wiem ze listwa omvl jest do bani ale dobrze to u mnie chodzi czy odczuje roznice po wymianie listew na baracude
GS 300 MKII 2001
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: klinikalpg.pl »

99% tego co montuję to Barracuda. Reklamacje to promile. Ostatnio demontowałem chyba pierwszy komplet Barracud ze swoich montaży - po 120k km i zastanawiam się czy wywalić do kosza czy wysłać do Alexa na czyszczenie i sprawdzenie wydatku. Właściciel wymieniał filtry, ale raczej nie podchodził do interwałów w sposób ortodoksyjny :)
W swojej Previi I mam jeszcze zielone Hany produkcji koreańskiej (z wtyczką Denso) z produkcji pewnie ok 2012 ew '13 i nadal hulają, ale mają raptem z 60k km przebiegu.
Nie wiem czy zdemontowałem już wszystkie Hany niebieskie jakie zamontowałem niegdyś, ale sporo tego popadało w okolicach 40-50k km i zostało zastąpione Barracudą 130.
foka1 pisze:wiem ze listwa omvl jest do bani ale dobrze to u mnie chodzi czy odczuje róznice po wymianie listew na baracude
Jak jesteś zadowolony, a odczyt parametrów pracy silnika to potwierdza to poczekaj, aż się posypią.

agiless pisze:W przypadku 3UZ można zrobić tak jak na foto. 2JZ to troszkę inna bajka. Silnik, który robię mam na wierzchu i nie widzę tam raczej opcji żeby się zmieścić z taką magistralą.
Też uważam, że nie ma sensu na siłę chować. 2JZ (w IS wprawdzie) robiliśmy tak..
Załączniki
IS300s.jpg
IS300s.jpg (140.66 KiB) Przejrzano 4510 razy
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: foka1 »

witam jakie powinienem dac dysze czy rozwiercić do wtryskow baracuda do 2 jzge :piwko:
GS 300 MKII 2001
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: piotrek_camry »

Bez dysz.
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: foka1 »

witam byłem dzisiaj u gazownika i pytam się o strojenie afr mowi mi ze to jest 1,5 godziny jazdy czy to prawda :dirol:
GS 300 MKII 2001
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: owczar »

To zależy, ale można tak liczyć. Jeśli jest wstępnie w miarę dobrze, to krócej, ale trasa szybkiego ruchu i trochę czasu potrzeba...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości