Regulacja luzów zaworowych na śląsku

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
matyj713
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:10
Model Lexusa: is
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: matyj713 »

Witam. Poszukuję jakiejś pewnej osoby ze śląska, najlepiej jak najbliżej Rybnika, która mogłaby mi sprawdzić luzy zaworowe i ewentualnie wymienić nieprawidłowe szklanki. Może ktoś pleci mi kogoś, kto przynajmniej robił wczesniej coś takiego w tym konkretnym silniku. Nie chcę, żeby mi ktoś eksperymentował na tym, tylko zrobił co trzeba, bo jak popytałem kilku i nasłuchałem się teorii, że nie trzeba w ogóle regulować zaworów, że lex ma hydrauliczne popychacze, że wystarczy poprzekładać jakieś blaszki, to mi trochę ręce opadły. Większość mechaników nie ma pojęcia o tym silniku :-( A sam wolę tego nie zrobić bo i tak jak zmierzę luzy i wyjdzie coś nie tak to i tak wolę sam nie ruszać rozrządu, bo nie mam w tym wprawy, wolę, żeby ktoś to zrobił szybko i pewnie. To co, poleci mi ktoś kogoś?
lukilukasz9
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 12 lis 2013, o 14:19
Model Lexusa: is300
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: lukilukasz9 »

podpinam się po tym tylko ze może być bliżej Katowic, Tychów. Kolega mi mówił ze są warsztaty ze bez ściągania wałków to robią tylko maja specjalne uchwyty. Wie ktoś coś?
jes
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 30 paź 2010, o 20:44
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Skoczów
Kontakt:

Re: Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: jes »

..."Kolega mi mówił ze są warsztaty ze bez ściągania wałków to robią tylko maja specjalne uchwyty. Wie ktoś coś?"

Pozdrów kolegę serdecznie :biggrin2: W tym silniku nie ma takiej opcji.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: michalllw »

jes pisze:..."Kolega mi mówił ze są warsztaty ze bez ściągania wałków to robią tylko maja specjalne uchwyty. Wie ktoś coś?"

Pozdrów kolegę serdecznie :biggrin2: W tym silniku nie ma takiej opcji.
W is300 można tak zrobić, byłem świadkiem :biggrin2:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: brat_z »

michalllw pisze:
jes pisze:..."Kolega mi mówił ze są warsztaty ze bez ściągania wałków to robią tylko maja specjalne uchwyty. Wie ktoś coś?"

Pozdrów kolegę serdecznie :biggrin2: W tym silniku nie ma takiej opcji.
W is300 można tak zrobić, byłem świadkiem :biggrin2:
Michał jak oni to robią? tak z ciekawości;)
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: michalllw »

brat_z pisze:
michalllw pisze:
jes pisze:..."Kolega mi mówił ze są warsztaty ze bez ściągania wałków to robią tylko maja specjalne uchwyty. Wie ktoś coś?"

Pozdrów kolegę serdecznie :biggrin2: W tym silniku nie ma takiej opcji.
W is300 można tak zrobić, byłem świadkiem :biggrin2:
Michał jak oni to robią? tak z ciekawości;)
Nie wiem, nie znam się ale koleś który sobie to zażyczył to kupił jakiś sprzęt specjalny do tego który i tak ponoć się nie przydał :biggrin2: Mechanik robił to w IS300, nie wiem jak w IS200, może tam się nie da
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
lukilukasz9
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 12 lis 2013, o 14:19
Model Lexusa: is300
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: lukilukasz9 »

podobno popuszcza się rozrząd jakimś uchwytem podnosi wałek wkłada kliny i wyciąga te płytki... ja mówię o is300 o mi chodzi o regulacje w takim silniku
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: carsik »

lukilukasz9 pisze:podobno popuszcza się rozrząd jakimś uchwytem podnosi wałek wkłada kliny i wyciąga te płytki... ja mówię o is300 o mi chodzi o regulacje w takim silniku

dziżas co za bzdury. Jak się chce zrobić to tak jak przewiduje do tego silnika toyota to są specjalne szczypce, którymi wciska się szklankę i blokuje takim klinem pazurkiem (ktoś zapodawał zdjęcie na forum). Można próbować kombinacji jakimiś narzędziami warsztatowymi ale to upierdliwe i chyba nie ma co się napinać bo szybciej zdjąłbym wałek. Oczywiście powyższa metoda dostępna jest tylko do 2JZ gdzie są płytki.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
lukilukasz9
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 12 lis 2013, o 14:19
Model Lexusa: is300
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: lukilukasz9 »

widzę ze kolega wszechwiedzący napisał to samo co ja... jak byś nie zauważył to mi chodzi o 2jz... ale ok ja się nie znam tak tylko słyszałem.. a wracając do tematu to wie kto gdzie można zrobić taka regulacje?
matyj713
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:10
Model Lexusa: is
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: matyj713 »

no włanie - wracając do tematu - kto na śląsku może to zrobić w 1G-FE?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość