Jakie sprezyny obniżające do IS300

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
corner
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 14 cze 2013, o 22:56
Model Lexusa: gs430
Skąd:: Szczytno
Kontakt:

Re: Jakie sprezyny obniżające do IS300

Post autor: corner »

forest pisze:Mam Vogi -35 i jest wszystko OK, tylko nie wiem jak w spec IS300 ale do IS200 springi stawiają auto w tzw. "KLIN" czyli troszke niżej siedzi przód niż tył

za to jak siedzą 4 osoby, obniżenie jest rowne
Jak amortyzatory? zostawiłeś serię? Ciekawe ile seria wytrzyma przy tych sprężynach..
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Jakie sprezyny obniżające do IS300

Post autor: forest »

jeżdzę już prawie 2rok na starych amorach i nowych niższych springach i nic się nie dzieje... lekki, minimalny, prawie niezauważalny wyciek jest ale nie wpłynęło to na żywotność amora
SC430 '2002
corner
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 14 cze 2013, o 22:56
Model Lexusa: gs430
Skąd:: Szczytno
Kontakt:

Re: Jakie sprezyny obniżające do IS300

Post autor: corner »

forest pisze:jeżdzę już prawie 2rok na starych amorach i nowych niższych springach i nic się nie dzieje... lekki, minimalny, prawie niezauważalny wyciek jest ale nie wpłynęło to na żywotność amora
Mocno stare są te amortyzatory?
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Jakie sprezyny obniżające do IS300

Post autor: forest »

tego nie wiem... ostatnio jak je sprawdzałem to miały coś około 70% już z założonymi niskimi sprężynami
SC430 '2002
wojtek3112
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 23 maja 2014, o 19:33
Model Lexusa: IS 300 SportCross
Skąd:: Oświęcim
Kontakt:

Re: Jakie sprezyny obniżające do IS300

Post autor: wojtek3112 »

Witam Panowie! Chciałbym trochę ogrzać temat żeby nie zakładać nowego. Mianowicie planuję zakupić sprężyny obniżające do mojego IS 300 Sportcross'a, i prawdopodobnie zdecyduje się na H&R'y -35, ale przed tym chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia i przemyśleniaz tym związane. Planuję je założyć na seryjne amortyzatory a później jeździć na 18" felgach Ori z GSa. Da się na takim zestawie jeździć? Nic nie obciera? Jaki profil opon najlepiej wybrać? I czy -35 mm to nie za dużo do codziennej jazdy? Jak ktoś ma jakieś doświadczenia proszę o odp, będę wdzięczny :piwko:
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Jakie sprezyny obniżające do IS300

Post autor: DanLexus »

Mam dokładnie takie sprężyny - H&R -35mm. Jest twardo ale samochód fajnie wygląda. Dlatego wszystko zależy od tego czego oczekujesz od swojego samochodu. Ja latem jeżdżę na 19" 8J i nic nie obciera mimo że jest równo z błotnikiem - ale to już jest mega twardo. Co do profilu opony wejdzie ci 40 na 18' i 35 na 19'
Supras are just a hatchback SC300
wojtek3112
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 23 maja 2014, o 19:33
Model Lexusa: IS 300 SportCross
Skąd:: Oświęcim
Kontakt:

Re: Jakie sprezyny obniżające do IS300

Post autor: wojtek3112 »

Czyli spokojnie mogę pakować tam 18", to dobra wiadomość :ok: a jeździsz na seryjnych amortyzatorach? I jak zmieniły się właściwości jezdne po obniżeniu? Jest lepiej czy gorzej? Chodzi mi raczej o prowadzenie a nie komfort.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie sprezyny obniżające do IS300

Post autor: baniaq »

U siebie mam Vogtlandy -35mm od foresta. Jakoś od roku. Na seryjnych amortyzatorach.
Jest odczuwalnie twardziej.
Plusy: zdecydowanie szybciej na łukach, bardziej stabilnie.
Minusy: zdecydowanie wolniej na nierównościach, czuć że amortyzatory są za miękkie do sprężyn i nosi.

Pierwszy tydzień był przeplatanką: radość z szybkich łuków, znacznie lepszego wyglądu, niezadowolenie z jakości prowadzenia na słabych drogach.
Teraz już się przyzwyczaiłem, zapomniałem jak jest na ori :) (Czytaj: szybko wszędzie)
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
wojtek3112
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 23 maja 2014, o 19:33
Model Lexusa: IS 300 SportCross
Skąd:: Oświęcim
Kontakt:

Re: Jakie sprezyny obniżające do IS300

Post autor: wojtek3112 »

Czyli suma sumarum jest na plus. Chyba mnie przekonaliscie :) a powiedz jeszcze na jakich kołach jeździsz? Tzn rozmiar felgi, opon i profil.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie sprezyny obniżające do IS300

Post autor: baniaq »

Lato: przód: 215/45/17, tył: 225/45/17
Zima: 205/50/17
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości