IS200/300 Poliuretany??

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: ghostmateus »

Z tego co ja robiłem to ani w IS-ie ani w GS-ie nie trzeba ściągać czy choćby opuszczać wózka. Ja na poli mam z tyły najmniejszy kąt 3 stopnie na stronę i nie da się mniejszego :szok:
juri_is
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 20 sty 2015, o 12:37
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: juri_is »

No pod warunkiem że się odkręci, śruby wahacza u mnie a ni rusz a nie ma jak tam odciąć śruby bo miejsca brak dlatego zostawiłem i tak sztywne są gumy więc stwierdziłem że nie ma co czas tracić by nie miałem go zbyt dużo a z tego co widziałem wszędzie miałem jeszcze oryginalne elementy i nikt je przede mną nie zdejmował łatwo nie było :-)
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: gmiter »

U mnie też łatwo nie było, zrobienie całego przodu na poliuretanie zajęło mi sporo czasu i nerwów. Przydał się mi mojego teścia zestaw do tirów - jakby nie te klucze nic by nie poszło. Przedłużki 1,5 metra szły w ruch :)
Tuleje powybijałem sam, sworznie to samo. Na poli całkiem inne auto.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: ghostmateus »

Halo Pytanie mam czy zawias przedni jest taki sam w IS mkI, a GS mkII jest taki sam? Bo tył pasował, a teraz czy przód pasuje tak samo?
BuShMaN
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 24 mar 2016, o 01:09
Model Lexusa: GS430 :)
Skąd:: ŁUć
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: BuShMaN »

@ghostmateus

Polecę Ci odwiedzić stronę https://parts.com. Mają tam sporo diagramów samochodowych, razem z numerami oryginalnych części. Z tego co znalazłem, to przykładowo górny wahacz oznaczony nr 10 (w obu linkach poniżej) jest inny niż ten z GS'a 430.

IS 300:
https://parts.com/index.cfm?fuseaction= ... ON&Title=-

Numer oryginału - 4861059025, zdjęcie -> http://i.ebayimg.com/images/g/cmgAAOSwJ ... -l1600.jpg

GS430:

https://parts.com/index.cfm?fuseaction= ... am=F880075

Numer oryginału - 4861039085, zdjęcie -> http://i.ebayimg.com/images/g/mDgAAOSwY ... -l1600.jpg

Jak widać w GS430 ten wahacz jest szerszy.

Ktoś poleci jakiś kit poliuretanowy do SC430 (zawias ten sam co w GS300/GS430 MK2)? Za 2-3 tygodnie będę samochodem w Polsce i chciałem z tego skorzystać i powymieniać co nieco w zawieszeniu.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: ghostmateus »

W strongflex i olkuszu nie mają do mojego Gs-a tuleji poliuretanowych. I teraz pytanie czy te same tuleje z IS-a będą pasować do GS-a? Bo jeżeli na samych bananach jest różnica kilku mm na średnicy tuleji to może sobie wytoczę tuleję metalową zmieniającą średnicę i będzie git? Czy ktoś ma to gdzieś na wierzchu żeby pomierzyć czy są jakieś różnice?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: owczar »

Mi w olkuszu dorobili na wymiar. Wyslałem im wahacze z tulejami.

Musiałem niestety kupić używane wahacze żeby auto nie stało na kołkach.
Awatar użytkownika
Cop_Robo
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 18:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: Cop_Robo »

Temat poliuretanów w IS mk1 zapewne został tutaj wyczerpany. Dobrze że na szybko odnalazłem ten temat i zdecydowałem się na zlecenie wymiany bo tuleje poli do zwrotnicy miałem już od wildtouch ale mechanik robił mi wykład jak to w ogóle jest bez sensu co chcemy robić z autem czyli zamieniać pływająca na PU. Wg niego to będzie mniej trzymać koło ;) ale mi zależy na wrażeniach waszych po zmianie i jak jest to sensowniejsza naprawa niż Febest to zmieniam. Poza tym włożysz PU i się nie zastanawiasz po pół roku czy już mogło się to znowu wytłuc. U mnie na jednej pływającej czuć lekkie stukanie było przy ruszaniu kołem we wszystkie strony więc coś zrobić trzeba. Postaram się wieczorem dać znać jak poszło.
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: rafiq2144 »

Nie ma zadnej wiekszej roznicy w moim odczuciu pomiedzy poli a sprawna plywajaca. Mi tez mechanik zrobil wyklad o jego teorii na temat pracy zawieszenia po wlozeniu tej tulei, ale jakos po przejechaniu ok 8kkm nie widze wcale zadnych minusow tej wymiany, wliczajac w to duzo szybsze zuzycie opon(geo jest spoko ustawiona bez duzego negatywu i jest naprawde wporzadku). Ja moge z doswiadczenia polecic!
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: lukas78 »

Ja również po wymianie pływających na poli zrobiłem już sporo tys. km i wszystko jest ok.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości