IS200/300 Poliuretany??

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
wojtekb93
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 16 gru 2014, o 16:44
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Staszów
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: wojtekb93 »

Ale chyba bardziej sztywno jest ? Bo tamta jest oem pływająca . Tam w zwrotnicy są dwie tuleje ta pływająca i jeszcze jedna to wypada jeszcze tamto wymienić? Pytam bo wolę się upewnić ☺
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: endrju1 »

Jest tak samo miękka, pływająca znaczy że środek się obraca się ma możliwość lekkiego przechyłu, poliuretanowe standardowo mają ruchomą tuleje.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: ghostmateus »

U mnie po wymianie pływającej na poli nie ma żadnych problemów. Jest stosunkowo miękka. Teraz muszę zamówić resztę tulei bo dalej coś puka. podejrzewam że na wahaczu wzdłużnym są tulejki wybite. Bo te dźwięki naprawdę są przy lekkich dziurach. Bo starałem się wyczuć czy nie mają luzu któreś sworznie ale lipa z tym.
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: rafiq2144 »

U mnie tez tak bylo, ze podejrzewalem wahacze wzdluzne, tuleje plywajace, potem nawet amortyzatory, ale okazalo sie ze wala tuleje mocujace sanki do budy. To polecam sprawdzic. Sam zbieram teraz kase na komplet poli, zeby caly tyl zrobic(minus wzdluzne, bo te juz mam).
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: lukas78 »

rafiq2144 pisze: okazało się, że wala tuleje mocujące sanki do budy. To polecam sprawdzić
Potwierdzam również w/w potencjalną przyczynę stukania tyłu - przerabiałem temat u siebie. Podnieś auto na podnośniku dwukolumnowym i przy pomocy łomu/breszki powinieneś wyczuć naderwane tuleje trzymające sanki do budy - sanki będą się luźno przemieszczały względem budy.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: ghostmateus »

Ja wymieniłem jakieś 3 tygodnie temu wszystkie gumy na wózku. I co się okazało? Prowadzenie się poprawiło lecz stukanie dalej jak było tak jest. Wymieniłem pływającą na poli i dalej są identyczne stuki. I zostaje teraz tylko wzdłużny poprzeczny dolny na wózku, poprzeczny górny i poprzeczny od zbieżności oraz stab.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: bulikcbr »

juri_is pisze:
juri_is pisze:Witam wszystkich kiedyś pisałem o zamówieniu kompletnego zestawu na przednie zawieszenia żółtych poli dla mojego is'a od kolegów z ukrainy. Przepraszam wszystkich zapomniałem napisać ze już je mam i czekają na montaż w załączniku fotka zestawu tylko bez gum stabilizatora bo akurat nie było ale zamówię z kompletem na tył. Pierwsze wrażenie wykonanie solidne w dotyku są elastyczne przypominają gumę ale twardszą myślałem że będą bardziej "drewniane" :-). Jak by ktoś chciał je zobaczyć na zlocie jutro bede je miał. Cena komplety wyszła 320 zł :-)
Witam ponownie wszystkich wreszcie mogę coś powiedzieć o akcji Poliuretan na przednim zawieszeniu. Plan pracy trochę się powiększył bo stwierdziłem jak już rozwalam całość to wymienie co się da :-) na nowe dobrej jakości części w przyzwoitej cenie. Przyzwoitość ceny wiadomo to ocena subiektywna :-).

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z wyniku może ocenić po prawie miesiącu jazdy i aktualnie w dość trudnych warunkach nic nie skrzypi zawieszenie jak dla mnie działa super reaguje szybciej na zakrętach lepiej się trzyma nie jest nie jest to deska jak niektórzy straszą ale to zależy od producenta Poliuretanu. Kolor u każdego producenta może oznaczać coś innego inną twardość przynajmniej tak słyszałem raz mówili mi że czerwone twardsze raz że żółty. Nie chciałbym do żadnego innej marki porównywać bo to subiektywne odczucia ale naprawdę się nie zawiodłem.

Zastrzeżenia do tej pory wymieniałem gumy Febesta po prostu odradzam w ciągu roku wymieniłem 3 razy szkoda gadać ja już lepiej poszukać pełne gumy drążków i zapłacić więcej niż kilkakrotnie bawić się w wymianę.

Jeśli ktoś chciałby fotkę na zamontowanym zawieszeniu dajcie znać, mogę na dniach zrobić będzie widać jak po miesiącu codziennej jazdy a codziennie do roboty śmigam tym wozem i nie raz w ciemnościach udaje mi się zaliczyć dziury. Załączam fotkę zamontowanych Poli oprócz drążka bo już było bardzo późno na następny dzień został ale widać jak tragicznie Febest wygląda po 3 miesiącach jazdy.

Nie oceniajcie zbyt surowo nie jestem pisarzem na wszelkie pytania chętnie odpowiem, mechanikiem wielkim też nie jestem z pomocą kolegi razem zrobiliśmy to bo prasę wolałem nie obsługiwać sam resztę dłubałem sam frajdę miałem niesamowitą :-) że przy autku coś sam zrobiłem ale weekęd zleciał nie wiadomo kiedy.


Juri dlaczego wykasowałeś numer seryjny sworzni z tego Twojego postu?
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: jordi007 »

Panowie ja dzisiaj zakupiłem dolne sworznie trw w ic była promocja po 80 zł sztuka i tuleje poli na banany chciałem z olkusza czerwone ale za dwa tygodnie bym miał wiec wziałem ze strongflexa zółte. w piatek zakładam bo bym na pewno badan nie przeszedł. po długiej rozmowie z strongflexem namówili mnie na zóte czy ktoś je zkładał?
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: jordi007 »

Witam
Załozyłem zołte poli na banany wszystko super ale tak mi jedna strona skrzypi ze szok. bardzo dobrze nasmarowane ale nic to nie daje jakis pomysły moze macie
Awatar użytkownika
agatka
Lex Driver
Posty: 310
Rejestracja: 20 lis 2015, o 01:14
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lodz
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: agatka »

Skoro jedna strona skrzypi to może oznaczać ze to nie poli tylko coś innego np dolny sworzen

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości