chip do lexusa is 200

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
Cop_Robo
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 18:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: Cop_Robo »

Temat archiwalny może ale próbowałem odnaleźć taki który kiedyś czytałem, gdzie ktoś poprawiał być może od strony softu przepustnicę w 1GFE. Czy ktoś słyszał coś na temat takiego podkręcania przepustnicy w tym silniku lub innym sposobie na nią?
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: LinkPL »

Podkręć linkę od gazu ... ;)

Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: blue »

Można tak:
https://www.youtube.com/watch?v=g7GTL3t9SR0
Lub bardziej profesjonalnie:
http://global.rakuten.com/en/store/prem ... m/kit-002/
Można też kombinować z elektronicznym kontrolerem pośredniczącym, ale jeśli jest jakiś do IS200 to cena powali. Można oczywiście spróbować też zrobić coś takiego samemu - dla ogarniętego elektronika kontroler takiej prostej pętli zwrotnej nie powinien stanowić problemu.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: endrju1 »

Można też zrobić przepustnicę na sztywno z linką, ale wtedy tracisz TRC.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: baniaq »

Ja tam chętnie się pozbędę TRC.
Pytanie jest jeszcze jedno - co z regulacją pracy na idlu. Tym wszystkim steruje komp, jak przerobimy DBW na sterowane sztywno linką, to nie będzie podniesionych obrotów przy klimie i na zimnym silniku...

Jeżeli znajdziecie info o rozwiązaniu, o którym mówi blue ("kontroler pośredniczący"), to chętnie podejmę się wykonania i testów :P
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: endrju1 »

Wydaje mi się (nie rozbierałem tego) że obrotami jałowymi steruje podciśnienie i nie zleży od tego elementu.
Ale informację podałem tylko jako ciekawostkę, bo nie znam osobiście tak przerobionego auta, ale czytałem na zagranicznym forum że ktoś tak robił (ale oprócz trc wywylało mu błąd przepustnicy).
Awatar użytkownika
Cop_Robo
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 18:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: Cop_Robo »

endrju1 pisze:Wydaje mi się (nie rozbierałem tego) że obrotami jałowymi steruje podciśnienie i nie zleży od tego elementu.
Ale informację podałem tylko jako ciekawostkę, bo nie znam osobiście tak przerobionego auta, ale czytałem na zagranicznym forum że ktoś tak robił (ale oprócz trc wywylało mu błąd przepustnicy).
Ja gdzieś widziałem że bieg jałowy to raczej otwarcie przepustnicy chyba między 13-18 procent albo i mniej. Ale że to dalej obroty sterowane otwarciem przepustnicy a nie krokowcem, podciśnieniem itd. ?
blue pisze:Można tak:
https://www.youtube.com/watch?v=g7GTL3t9SR0
Lub bardziej profesjonalnie:
http://global.rakuten.com/en/store/prem ... m/kit-002/
Można też kombinować z elektronicznym kontrolerem pośredniczącym, ale jeśli jest jakiś do IS200 to cena powali. Można oczywiście spróbować też zrobić coś takiego samemu - dla ogarniętego elektronika kontroler takiej prostej pętli zwrotnej nie powinien stanowić problemu.
Fajny zestaw w drugim linku ale trochę kasy na to by poszło. W pierwszym linku nie za wiele wywnioskowałem bo nie rozbierałem swojej aż tak ale pewnie chodzi o jakieś kółko zębate? :)
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: klexus »

Przy n/a nic nie zrobisz kasa w błoto a temat rzeka.
Nie róbcie jaj panowie.
Awatar użytkownika
Cop_Robo
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 18:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: Cop_Robo »

klexus pisze:Przy n/a nic nie zrobisz kasa w błoto a temat rzeka.
Nie róbcie jaj panowie.
Ok kolego wiem, że to brzmi jak jaja. Po prostu naruszyłem ten temat bo nie mogłem znaleźć tego oto fragmentu tekstu, z innego forum który teraz odszukałem i przedstawiam. Pogrubione to co mnie zdziwiło.
"polecam potem dolot, tu tez 2 rozwiazania
1 kupujesz wkladke k&n lub pipercross i masz wszystko wygladajace oem
2 wyciagasz obudowe filtra (łatwo wyjac dosłownie kilka srubek na 10 kluczyk) przepustnica jest tu fajie zakończona dokładasz kolanko (jesli dobrze pamietam 65mm) kawałek rury (fajnie byłoby w chromie) i storzek bądz grzybek (moznaby tez dołozyc zimny dolot powietrza na storzek)

jest jeszcze strojenie przepustnicy (jest kilka osob co sie tym zajmuje od 70 do 150zł) co sprawia ze szybciej komputer reaguje na nacisniencie gazu"

Tak więc zdziwiło mnie strojenie przepustnicy i biorąc pod uwagę te zestawy kosztują ponad 1100zł ,to możliwość wystrojenia do 150zł byłaby okazją ale jak widać dużo pojawiających się informacji na temat tuningu is200 to marzenia i legendy.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: baniaq »

klexus pisze:Przy n/a nic nie zrobisz kasa w błoto a temat rzeka.
Nie róbcie jaj panowie.
Nie chodzi i przyrosty mocy/niuta, tylko o szybszą reakcję na gaz, która wg mnie w IS jest kosmicznie śpiąca :P
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości