[is200] kolektor wydechowy

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: Rici »

Dobry reportaż :) stachu buty pełna profeska Zabierz na zlot :)
Obrazek
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: stachulex »

Rici pisze:Dobry reportaż :) stachu buty pełna profeska Zabierz na zlot :)
chyba je na aledrogo wystawie na aukcje :biggrin2: :biggrin2: :biggrin2:
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: tomekb »

nowidze ze praca wre pieknie
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: maxkow »

Dowiadywalem sie odnosnie kolektorow , i ich ceny . Koszta to 450zl z montazem i nowymi uszczelkami , plus w rozliczeniu zostawiamy stary kolektor dla nastepnych chetnych jak tacy beda , motazem zajmowac sie bedzie Lexklinika , wystarczy sie umowic z Stachulexem on bedzie mial juz gotowy wyspawany kolektor od kolegi Alpinisty i na miejscu go zalozy , wiec jedyne co trzeba zrobic to umowic sie z Stachem.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: forest »

to ja sobie z nim pogadam w piątek :D
SC430 '2002
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: carinus »

Cały czas zastanawiam się nad przyczyną zmulenia mojego silnika.Stracił ochotę na żwawe przyspieszenie i nie wiem dlaczego.Sprawdziłem wszystko oprócz wydechu i nie wiem czy jest możliwość żeby katy sie posypały przy przebiegu 110kkm.Zimą zaraz jak kupiłem przyspieszał dosyć dobrze,teraz dostał gaz i mimo wszystko zamula na obu paliwach.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: janasek »

carinus pisze:....Sprawdziłem wszystko oprócz wydechu i nie wiem czy jest możliwość żeby katy sie posypały przy przebiegu 110kkm...

Tak, nie chodzi nawet o przebieg ale o rocznik auta, może się już posypać wnętrze, zapchać kata i wtedy traci na mocy. Jak nie znajdziesz innej przyczyny to wywal katy i zobaczymy jak wtedy pójdzie. :) Jeżeli założysz kompresor to i tak kompletny wydech przydałoby się poprawić. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: carinus »

Przy doładowaniu to na pewno wydech moze zostać rozluźniony na maxa,jednak do tego czasu trzeba sie jakoś poruszac a mnie meczy ten efekt zmulenia.Czeka mnie w sierpniu daleki,wakacyjny wyjazd i jadę z kolegą który pomyka MB 2.0 z kompresorem,boję sie że będe odstawał za bardzo z tyłu.W miedzyczasie zrobię dokładne oględziny pracy kompresora.Gdzieś czytałem że IS ma katy raczej metalowe niż ceramiczne,jak to wygląda naprawdę?Teraz przesiadłem się do cariny i chetnie przełozyłbym ten silnik do lexa(3SGE).
Awatar użytkownika
wswietyy
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 7 sty 2011, o 14:32
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Jasło
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: wswietyy »

Witam kolegów, katy są metalowe, temat przerabiałem nie dawno bo też mój motorek stracił ochotę do pracy, wtedy na hamowni wyszło 107 kM, po rozkręceniu kryz pomiędzy kolektorem z katalizatorem i trzecim katalizatorem zobaczyłem wkład katalizatora, po prostu spaliny wypchały wkład w rurę wydechową, zdrowo był ubity, tak że trzy cylindry miały ograniczony przepływ spalin. Teraz mam używany kolektor z katalizatorami a trzeci wybebeszony, moc 145 kM, check engine ok, sondy ok, dodam tylko że jak wyrzuciłem na próbę wszystkie katy, to moc wzrosła o 3kM ale moment spadł, i silnik troszkę nie równo pracował poniżej 3000 obr/min
teraz faktycznie lepiej zbiera się od 2500 obr/min
pozdrawiam
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: carinus »

Profilaktycznie sprawdzę drożność wydechu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości